Exkluzivně: Ospalý je formě a věří si na vítězství

16.05.2012 -
Filip Ospalý bude v neděli obhajovat své loňské vítězství v závodě série IM 70.3 v rakouském St.Pöltenu. Tamní tratě mu sedí ideálně, vyhrál zde i v roce 2010 a pořadatelé jej opět nepasují do role favorita číslo jedna. Filipovi tato pozice černého koně vyhovuje.

Filipe, jak hodnotíš svůj úvod sezóny, který začal na tvé poměry poněkud brzy? Jsi spokojen s výsledky?
Výkonnostně jsem se dokázal dostat na úroveň, na které jsem chtěl být. Bohužel ne každý den je posvícení a v Eilatu to nevyšlo. Ale kdo taky čekal, že to vyjde, že? :-)Takže mistrovství Afriky (2.místo) a St. Anthony´s (1.místo) jsou podle očekávání. ME (19.místo) je zklamání, ale sportovec nemůže vyhrát všechny závody, na jejichž start se postaví, ne?

Jak jsi oželel neúčast na olympiádě v Londýně?

S rodiči, bratrem a jeho manželkou jsme to zajedli a zapili po závodě v Eilatu v tamější brazilské restauraci all you can eat :-)  
Život jde dál, přede mnou jsou jiné cíle. Je jasné, že na olympiádě nemůžu startovat pořád :-) Jsem rád, že jsem se zúčastnil tří olympijských her a v 36 letech mohl bojovat o další účast. Výhodou triatlonu je, že z olympijského se dá přejít na jiné a stále je to triatlon:-)

Jak se nyní cítíš před závodem Ironman St.Pölten, kde obhajuješ loňské vítězství?
Fajn. Na posledním závodě bylo vidět, že formu mám. Během posledních dvou týdnu jsem kvalitně potrénoval a cítím se výborně. Dnes ( v úterý) byl poslední těžší trénink (tempový běh na dráze). Teď už jen dva dny lehčí zátěž, v pátek volno, v sobotu rozcvičení a v neděli jako obvykle hurá na
ně!!!

Jak se podle tebe bude vyvíjet závod? Kde se bude lámat chleba?
Záleží, kdo všechno se postaví na start. To, že je někdo na startovce neznamená, že bude i závodit. Minulé dva ročníky měly vždy jiný průběh ale stejného vítěze. Takže ať se závod v neděli bude vyvíjet jakkoliv, doufám, že vítěz bude zase stejný! :-)

Máš přečtené své favority, kdo bude nejvíce zlobit?
Pokud nastoupí Andreas Realert, tak je mým největším soupeřem on. Ale před dvěma roky jsem ho na tomto závodě porazil. Sice se zlepšil, ale to já taky:-) S Farisem Al-Sultanem jsem ještě nikdy nezávodil. U něj asi rozhodne, co předvede na kole, které má nejsilnější.

Opět tě pořadatelé nezařadili mezi největší favority závody. Vyhovuje ti
tato pozice v roli černého koně?
Radši mám tuto pozici. Být favoritem číslo jedna se vším všudy, znamená, že si závod můžu prohrát jen já sám. A já chci vyhrávat!!!:-)

Dokážeš z těchto úspěchů těžit ve svůj prospěch v průběhu přípravného období? Mám na mysli, že tě posilují a utvrzují, že cesta a trénink, který podstupuješ, dává smysl?
Určitě. Ať už trénuji podle plánu nebo kvůli zdravotním problémům méně, než bych chtěl, díky skvělým výsledkům v průběhu celého roku vím, že to dělám správně. Ale tady nejde o to, co jsem natrénoval minulý týden, měsíc nebo v zimě. Tady jde o dlouhodobý trénink - u mě letos už 20 let.
Organismus je na velkou zátěž adaptovaný, vím, kdy mám přidat kvantitu a kdy kvalitu nebo naopak, kdy dát nohy nahoru a nedělat vůbec nic, abych mohl při závodě bojovat o vítězství. Samozřejmě ne vždy to vyjde, ale právě ty porážky mě posunou výš víc než vítězství.


archívHodnocení:
Přečteno 917x

Komentáře

Budu drzet palce!! Reagovat
At vyhrajes Reagovat
Re: At vyhrajes Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland