Další ohlasy na výkon Lance Armstronga

16.02.2012 -
Petr Vabroušek, Filip Ospalý a trenér Luboš Bílek se vrací k nedělnímu výkonu Lance Armstronga na závodě série IM 70.3 v Panamě. Lance svým výkonem doslova šokoval celá triatlonový svět.


Petr Vabroušek

Určitě jeho druhé místo v Panamě nepovažuji za nijak podezřelé. O návratu k triatlonu, potažmo Ironmanu mluví už od ukončení své cyklistické kariéry a  jeho zamýšlený start na Havaji už v loňském roce zhatil jen nový systém kvalifikace přes profiranking, který platí bez výjimky pro každého...

Vzhledem k tomu, že kdysi začínal svou sportovní kariéru jako výborný  plavec, který na tréninky jezdíval denně 20 mil na kole a už na škole vyhrával také běžecké přebory, zažil si ty správné plavecké a běžecké návyky  ještě před tím, než začal svou tehdejší triatlonovou a později cyklistickou kariéru. Už jako junior dokázal v USA potrápit při triatlonech tehdejší mužské hvězdy a v cyklistice pak ukázal své mimořádné schopnosti připravit se na mimořádný výkon.

Návrat k Ironmnanu zahájil několika sólo maratony a kratšími  multisportovními závody a loni si také úspěšně zkusil americkou i havajskou  xterru. Na Ironmana musí tedy přes top 50 v profi rankingu a tak si letos naplánoval celkem 5 potřebných závodů k dosažení této mety (4 pečlivě  vybrané půlky a celý IM v Nice). Myslím, že vydrží-li mu zdraví, nebude zcela jistě v říjnu na Havaji na startu chybět a určitě tam nebude hrát druhé  housle. Jeho zdroje (finanční, materiálové, lidské - podpůrný tým trénérů, sparingpartnerů, lékařů, fyzioterapeutů, o posed se mu stará Steve Hed,...)  jsou úplně jinde, než u nás, obyčejných smrtelníků a Lance toho umí využít!  Do tří let má na to, bojovat na Havaji o vítězství.

Jen taková perlička na závěr - zatímco si většina z nás láme hlavu, jak co  nejlépe zabalit kolo do letadla, aby nepřišlo při přestupech k úhoně, Lance  to vyřešil originálně - nejen kolo, ale i sebe přepravuje na závody  soukromým letadlem...

 

 

Filip Ospalý

Velká gratulace, co jiného!!!Další soupeř :-) I když podle jeho letošního  rozpisu se potkáme na startovní čáře až příští rok.

Lance je vynikající sportovec s mimořádným zázemím. Kdo sledoval, jak se připravuje mohl takový výsledek tušit - že nebude jen do počtu.

Tady na Kanárech jsem se o jeho výkonu bavil s Thomasem Hellriegelem -vzpomínal, jak vyhrál na Havaji a bavil se Dave Scottem a Markem Allenem. Ve svých 15ti letech s nimi trénoval mladý Lance a byl mimořádně  talentovaný. Oddechli si, když se rozhodl pro cyklistiku :-))

Takže teď se jen vrátil ke kořenům a musí se s ním počítat.

 

Luboš Bílek

Jediným slovem: neuveřitelné. To že umí plavat jsem věděl a čekal jsem, ze bude někde vepředu, ale ze ztratí na nejlepší plavce jen 30 sekund, to mě hodně překvapilo. O cyklistice se moc bavit nemusíme, tam je nejlepší, ale že pak zaběhne půlmaratón za 1:17 a udrží 2. místo, klobouk dolů…

 

Hodnocení:
Přečteno 1876x

Komentáře

Oblečení Reagovat
Poradce Reagovat
Re: Poradce Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen