Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť

23.09.2011 -
Peter Vabroušek ovládl závod série Challange v anglickém Henley. Jednalo se o první ročník a podmínky byly dosti tvrdé. Mírný déšť a nízká teplota vzduchu jsou naprostým opakem k havajským podmínkám, které čekají Petra na Havaji.Jak jsi spokojen se svým výkonem v Henley? Vše šlo hladce nebo to byl tvrdý boj o vítězství?
Hladce to určitě nešlo. V rámci přípravy na Havaj celé léto trénuji vždy v  nejteplejších hodinách dne a pokud je méně, než 20°C, zalezu na trenažér. Takže ranní mlha s teplotou 4°C nebyla úplně podle mých představ. Rosa na trávě měla tak nulu, takže jsme se paradoxně nejvíce zahřáli v Temži.Plavání proti proudu mi vyšlo skvěle a držel jsem se na konci druhé skupiny,  po obrátce jsem bohužel byl odpojen a v mlze mi skupina zmizela z dohledu,  takže jsem trochu ztratil. Ztráta 6:10 na čelo ale nebyla tak hrozivá. První dvě hodiny na kole jsem pak šlapal vysoko přes 300W, abych se alespoň trochu zahřál. Ke konci cyklistiky jsem už trochu zvolnil a snažil se mentálně a fyzicky připravit na rychlý maraton, kterému teplota kolem 12°C nahrávala.  Na běhu jsem se konečně cítil v pohodě a hned od začátku jsem za to vzal s cílem doběhnout až na čelo. Na vedoucí dvojici Farlow a Baysliss jsem ztrácel 8,5 a 7 minut a na to trojici Munoz, Bastie a Hovgaard jen necelou  minutu. Prvních 10,5km jsem prolétl pod 40 minut a už jsem si začal věřit na vítězství. Do čela jsem šel na 25.km a až do cíle jsem si už jen hlídal  trojici, která se asi minutu za mnou seběhla v boji o druhé místo.

Máš nějaký zajímavý zážitek ze závodu?
Nejzajímavější byla ta ranní hrozivá mlha a mrazivé teploty, ve sjezdu v rychlosti 70km/h byla relativní teplota hluboko pod nulou, což při mírném dešti hrozilo pádem s kola (třásly se mi hodně ruce). Na běhu mě potom povzbudili i veslaři na Temži, což mi dalo vzpomenout na mou dávnou sportovní minulost.

Jaké jsou tvé další závodní plány a ambice?
Pominu-li tradiční místní tréninkové závody, tak Havaj, ITU MS v Las Vegas a  pravděpodobně Ironman Busselton.

Zařadil jsi do přípravy nějaké novinky?
Od září opět začali plavat zlínští plavci, takže teď hodně dávám bazénu. Už  pár měsíců používám po ránu dýchací "trenažer" Powerbreath a posunul jsem se  z odporu 2 na odpor 8, takže mám teď výkonnější plíce a dýchací svalstvo.  Jinak vše celkem při starém, jen díky novému přírůstku do rodiny, nestíhám tolik spát a jíst - zhubnul jsem skoro 2kg. Snad se to na Havaji, až se 5 nocí vyspím, projeví!

www.petrvabrousek.eu
www.slstri.cz
www.blue70.cz
http://www.facebook.com/PetrVabrousek

Hodnocení:
Přečteno 1195x

Komentáře

spejbl a hurvnínek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen