Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť

23.09.2011 -
Peter Vabroušek ovládl závod série Challange v anglickém Henley. Jednalo se o první ročník a podmínky byly dosti tvrdé. Mírný déšť a nízká teplota vzduchu jsou naprostým opakem k havajským podmínkám, které čekají Petra na Havaji.Jak jsi spokojen se svým výkonem v Henley? Vše šlo hladce nebo to byl tvrdý boj o vítězství?
Hladce to určitě nešlo. V rámci přípravy na Havaj celé léto trénuji vždy v  nejteplejších hodinách dne a pokud je méně, než 20°C, zalezu na trenažér. Takže ranní mlha s teplotou 4°C nebyla úplně podle mých představ. Rosa na trávě měla tak nulu, takže jsme se paradoxně nejvíce zahřáli v Temži.Plavání proti proudu mi vyšlo skvěle a držel jsem se na konci druhé skupiny,  po obrátce jsem bohužel byl odpojen a v mlze mi skupina zmizela z dohledu,  takže jsem trochu ztratil. Ztráta 6:10 na čelo ale nebyla tak hrozivá. První dvě hodiny na kole jsem pak šlapal vysoko přes 300W, abych se alespoň trochu zahřál. Ke konci cyklistiky jsem už trochu zvolnil a snažil se mentálně a fyzicky připravit na rychlý maraton, kterému teplota kolem 12°C nahrávala.  Na běhu jsem se konečně cítil v pohodě a hned od začátku jsem za to vzal s cílem doběhnout až na čelo. Na vedoucí dvojici Farlow a Baysliss jsem ztrácel 8,5 a 7 minut a na to trojici Munoz, Bastie a Hovgaard jen necelou  minutu. Prvních 10,5km jsem prolétl pod 40 minut a už jsem si začal věřit na vítězství. Do čela jsem šel na 25.km a až do cíle jsem si už jen hlídal  trojici, která se asi minutu za mnou seběhla v boji o druhé místo.

Máš nějaký zajímavý zážitek ze závodu?
Nejzajímavější byla ta ranní hrozivá mlha a mrazivé teploty, ve sjezdu v rychlosti 70km/h byla relativní teplota hluboko pod nulou, což při mírném dešti hrozilo pádem s kola (třásly se mi hodně ruce). Na běhu mě potom povzbudili i veslaři na Temži, což mi dalo vzpomenout na mou dávnou sportovní minulost.

Jaké jsou tvé další závodní plány a ambice?
Pominu-li tradiční místní tréninkové závody, tak Havaj, ITU MS v Las Vegas a  pravděpodobně Ironman Busselton.

Zařadil jsi do přípravy nějaké novinky?
Od září opět začali plavat zlínští plavci, takže teď hodně dávám bazénu. Už  pár měsíců používám po ránu dýchací "trenažer" Powerbreath a posunul jsem se  z odporu 2 na odpor 8, takže mám teď výkonnější plíce a dýchací svalstvo.  Jinak vše celkem při starém, jen díky novému přírůstku do rodiny, nestíhám tolik spát a jíst - zhubnul jsem skoro 2kg. Snad se to na Havaji, až se 5 nocí vyspím, projeví!

www.petrvabrousek.eu
www.slstri.cz
www.blue70.cz
http://www.facebook.com/PetrVabrousek

Hodnocení:
Přečteno 1191x

Komentáře

spejbl a hurvnínek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně