FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.

21.03.2019 -
Do Prahy se chystá trojnásobná vítězka Kony Miranda Carfrae a její partner, mistr světa na dlouhých distancích, Timothy O'Donnell. Co je do Prahy přivádí a jaké jsou jejich plány?Co vás přivádí do Prahy?

Milujeme cestování a závodění v Evropě. Měli jsme skvělou příležitost spojit se s Challenger Tours, přijet do Prahy jako rodiny a navštívit historické centrum Prahy. Tim je nadšenec do historie a chce navštívit koncentrační tábor, obdivovat místní architekturu a hrady a zámky v okolí města. Pro nás je to ideální příležitost navštívit krásné historické místo, zažít tu atmosféru s podporou cestovní agentury. Milujeme závody Challenge Family a rádi poznáváme nová místa. 


Už jste někdy v Praze byli? Jaká jsou vaše očekávání?

Ještě nikdy jsme nebyli v České republice. Poznávat nová místa je vždy vzrušující. Obvykle jen přiletíme, závodíme a odletíme, ale já jsem to chtěla opravdu naplánovat tak, abychom si mohli užít týden před akcí a zůstat i pár dní po závodě. Budeme samozřejmě závodit s těmi nejvyššími cíli, ale chceme si i vychutnat místí jídlo ve skvělé společnosti dalších závodníků. Očekávám, že si to opravdu užijeme – slyšela jsem spoustu referencí od závodníků, kteří již v Praze závodili.


Jaké máte cíle?

Naším cílem je vždy závodit co nejlépe a pokusit se zvítězit. V loňském roce jsme několik závodů společně vyhráli. Teď když cestujeme jako rodina, to je náš nový cíl. Challenge Prague v minulosti přilákala velice silné závodníky, ale my touto dobou býváme v dobré formě. Bude to náš poslední závod před tím, než se vrátíme do Boulderu a začneme se soustředit na přípravu na mistrovství v Koně.  


Jaké jsou vaše další plány na sezónu?

Já jsem se již nominovala do Kony vloni v prosinci, a tak se budu soustředit více na závody na poloviční distanci, abych získala více rychlosti. Timothy se chce nominovat z počátku sezóny, tak abychom se pak mohli v srpnu již jen soustředit na trénink.


Bude to již téměř 20 let co děláte triatlon profesionálně, jak zvládáte stále závodit na tak vysoké úrovni?

Závodím od doby, kdy jsem byla ještě v kategorii do 23 let. Vždy jsem ke své kariéře přistupovala strategicky, na dlouhých distancích jsem začala závodit až v polovině své kariéry. Díky tomu jsem nebyla zraněná a mohla se každý rok zlepšovat. Užila jsem si rok pauzy, když se nám narodila dcera. Bylo to skvělé načasování a odpočinek od závodění. Po roce jsem se vrátila namotivována, těšila jsem se na závody a chtěla jsem prodat to nejlepší, co ve mně je. Baví mě trénovat a cestovat, ale závodění je to, co miluju. To mě udržuje na špičce. 


Nedávno jste se také stali rodiči, jak to změnilo váš přístup k tréninku a závodění?

Oběma nám to dalo smysl. Závodit a podporovat naší rodinu sportem, který oba milujeme, je obrovská motivace. Jsme mnohem organizovanější a trénink plánujme ze dne na den. Plánujeme regeneraci a snažíme se z každého dne vytěžit maximum. Rodinné neděle jsou teď naší prioritou. Takové priority jsme přijali s radostí a není nic lepšího než mít Tima a Izzy v cílové rovince. 

Přijedete do Prahy i s Izzy? Jak to zvládáte během závodního dne. Dejte dalším triatlonovým rodičům nějaké tipy. 

Do Prahy přijedeme s Izzy. Byla s námi na všech závodech. Jsme odhodlaní cestovat vždy jako rodina. Oba závodíme profesionálně, a tak se během našich cest neobejdeme bez podpory. Naše chůva je součástí naší rodiny a náš způsob života si užívá. 


Aneta Grabmüllerová

Hodnocení:
Přečteno 2118x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.