FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.

21.03.2019 -
Do Prahy se chystá trojnásobná vítězka Kony Miranda Carfrae a její partner, mistr světa na dlouhých distancích, Timothy O'Donnell. Co je do Prahy přivádí a jaké jsou jejich plány?Co vás přivádí do Prahy?

Milujeme cestování a závodění v Evropě. Měli jsme skvělou příležitost spojit se s Challenger Tours, přijet do Prahy jako rodiny a navštívit historické centrum Prahy. Tim je nadšenec do historie a chce navštívit koncentrační tábor, obdivovat místní architekturu a hrady a zámky v okolí města. Pro nás je to ideální příležitost navštívit krásné historické místo, zažít tu atmosféru s podporou cestovní agentury. Milujeme závody Challenge Family a rádi poznáváme nová místa. 


Už jste někdy v Praze byli? Jaká jsou vaše očekávání?

Ještě nikdy jsme nebyli v České republice. Poznávat nová místa je vždy vzrušující. Obvykle jen přiletíme, závodíme a odletíme, ale já jsem to chtěla opravdu naplánovat tak, abychom si mohli užít týden před akcí a zůstat i pár dní po závodě. Budeme samozřejmě závodit s těmi nejvyššími cíli, ale chceme si i vychutnat místí jídlo ve skvělé společnosti dalších závodníků. Očekávám, že si to opravdu užijeme – slyšela jsem spoustu referencí od závodníků, kteří již v Praze závodili.


Jaké máte cíle?

Naším cílem je vždy závodit co nejlépe a pokusit se zvítězit. V loňském roce jsme několik závodů společně vyhráli. Teď když cestujeme jako rodina, to je náš nový cíl. Challenge Prague v minulosti přilákala velice silné závodníky, ale my touto dobou býváme v dobré formě. Bude to náš poslední závod před tím, než se vrátíme do Boulderu a začneme se soustředit na přípravu na mistrovství v Koně.  


Jaké jsou vaše další plány na sezónu?

Já jsem se již nominovala do Kony vloni v prosinci, a tak se budu soustředit více na závody na poloviční distanci, abych získala více rychlosti. Timothy se chce nominovat z počátku sezóny, tak abychom se pak mohli v srpnu již jen soustředit na trénink.


Bude to již téměř 20 let co děláte triatlon profesionálně, jak zvládáte stále závodit na tak vysoké úrovni?

Závodím od doby, kdy jsem byla ještě v kategorii do 23 let. Vždy jsem ke své kariéře přistupovala strategicky, na dlouhých distancích jsem začala závodit až v polovině své kariéry. Díky tomu jsem nebyla zraněná a mohla se každý rok zlepšovat. Užila jsem si rok pauzy, když se nám narodila dcera. Bylo to skvělé načasování a odpočinek od závodění. Po roce jsem se vrátila namotivována, těšila jsem se na závody a chtěla jsem prodat to nejlepší, co ve mně je. Baví mě trénovat a cestovat, ale závodění je to, co miluju. To mě udržuje na špičce. 


Nedávno jste se také stali rodiči, jak to změnilo váš přístup k tréninku a závodění?

Oběma nám to dalo smysl. Závodit a podporovat naší rodinu sportem, který oba milujeme, je obrovská motivace. Jsme mnohem organizovanější a trénink plánujme ze dne na den. Plánujeme regeneraci a snažíme se z každého dne vytěžit maximum. Rodinné neděle jsou teď naší prioritou. Takové priority jsme přijali s radostí a není nic lepšího než mít Tima a Izzy v cílové rovince. 

Přijedete do Prahy i s Izzy? Jak to zvládáte během závodního dne. Dejte dalším triatlonovým rodičům nějaké tipy. 

Do Prahy přijedeme s Izzy. Byla s námi na všech závodech. Jsme odhodlaní cestovat vždy jako rodina. Oba závodíme profesionálně, a tak se během našich cest neobejdeme bez podpory. Naše chůva je součástí naší rodiny a náš způsob života si užívá. 


Aneta Grabmüllerová

Hodnocení:
Přečteno 2083x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně