Ospalý před vrcholem sezóny: MS se nemohu dočkat

6.09.2011 -
Brněnský závodník, Filip Ospalý, je před MS série IM 70.3 řádně nažhaven. Přiznal, že s cyklistickou výkonností není spokojen a přivítal by raději rovinatější tratě, ale v závodě nechá maximum. V rozhovoru se dozvíte, jak se cítí před startem MS v Las Vegas

Filipe, jak jsi spokojen s dvěma závody v USA, které si absolvoval o dvou uplynulých víkendech?
Myslel jsem si, že to bude lepší.  Ale mohlo to dopadnout i hůř. Běžeckou formu mám, plaveckou taky, pokud se nestane něco unfair. No a na kole bohužel letos zaostávám, ale to už teď nezlepším.

Jak dlouho jsi již v USA? Nestýská se ti po rodince?
V USA jsem zatím "jen" 11 dní a samozřejmě se mi stýská. Ale jsme v každodenním kontaktu :-)A ještě tak budeme muset vydržet 4 týdny...můj  nejdelší pobyt mimon domov ve sportovní kariéře:-)

Jsi již nažhaven na tvůj vrchol sezóny MS série IM70.3 v Las Vegas?
Vrchol sezóny je dvojzávod Hy-Vee a Wordl Champs IM 70.3 - první závod nevyšel výsledkově úplně podle představ a druhého už se nemůžu dočkat :-)  Abych zúročil, co mám natrénovano a bylo to vidět i ve výsledkové listině.

Budou si sedět tamní tratě nebo bys přivítal raději loňské rovinaté na Floridě?
Vzhledem k tomu, že cyklistika je letos má slabina, tak bych radši závodil  po rovině:-) Ale já se s konkurencí porvu i na trati, která je u Vegas.

Koho považuješ za svého největšího soupeře?
Největším favoritem je pro mě Craig Alexander. K dalším favoritům patří  Chries Lieto, Paul Matthews, Andy Potts, Joe Gambles, Michael Weiss, Matty  Reed a ono se ještě pár závodníků najde, kteří budou chtít stát na bedně a  budou na to ve vedru a na kopcovitých tratích mít!

Můžeš prozradit, jaká bude tvoje taktika do závodu?
S Andy Pottsem vepředu asi nevylezu, takže vylézt ve skupince pronásledovatelů za ním a na kole jet tak, abych mě zbylo dostatek sil na  jeden z nejrychlejších běžeckých časů dne. Takže předpokládám, že v průběhu závodů mě pár závodníků předjede a odjedou mi. Rád bych setrval v nějaké menší skupince třeba s Craigem Alexandrem. Na běhu se pak nedívat doleva ani doprava a podle GPS si běžet své rychlé tempov

Překvapilo tě, že na startovce ve Wiesenbadu byl i Martin Krňávek? Jak hodnotíš jeho výkony na polovičních tratích?Ani ne:-) Martin má stejný backround z ITU závodů jako já (co se týče  objemu ještě větší, takže jeho výsledky na polovičních tratích by měly  být obdobné.

Na tvých webových stránkách se objevil banner, coaching zone by Filip.. coming  soon. Můžeš nám o tomto projektu prozradit více?
Zájemcům, ať už to jsou začátečníci nebo pokročilí hobby jezdci, budu  předávat to, co jsem za necelých 20let ve světě triatlonu naučil. Od  tréninku přes výživu, regeneraci, až po materiální vybavení. Těmto  sportovcům se pak budu snažit pomoct dosáhnout jejich triatlonový vrchol...

Hodnocení:
Přečteno 597x

Komentáře

GO 4 JACKPOOT Reagovat
Dotaz Reagovat
Re: Dotaz Reagovat
Re: Dotaz Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek