Během chvíle Ospalému natekla noha tak, že musel vyzout tretru!!!

15.08.2010 -
Filip Ospalý svůj druhý závod na halfironmanských tratích v německém Wiesbadenu nedokončil. Důvod? Nepříjemný pád v druhém depu a krevní hematon na pravém nártu. Pro Filipa znamená zranění nucenou pauzu v tréninku.

„Se závodem nejsem spokojen, neboť jsem jej nedokončil,“ byla první věta po závodě v telefonickém rozhovoru.

Za deštivého počasí v druhém depu Filip seskočil z kola a odevzdal jej pořadatelům. „Věnoval jsem spíše tomu kam mám běžet, než po čem běžím a na bílém nápise na silnici jsem nepříjemně uklouzl a sklátil jsem se na zem. Ani jsem nestihl zareagovat a dopadl jsem velmi nešikovně a tvrdě. Odnesl to nárt u pravé nohy, pohmožděné prsty a dvě naražená žebra,“ popsal Filip nešťastnou událost.

Na běh však vyrazil, ale po pár metrech mu noha natekla takovým způsobem, že musel zastavit a vyzout běžeckou tretru. „ Zkusil jsem to, ale nešlo to. Navíc po chvíli s nohou nešlo vůbec pohnout. Ihned po incidentu mě hodinu ošetřila fyzioterapeutka a v pondělí se rozhodnu zda vyrazím na rentgent či nikoliv. Každopádně zranění je nepříjemné a nedá se s tím ani plavat. Jsem nucen vypustit trénink a uvidím, jestli dodržím závodní plán nebo provedu nějaké změny,“ popisuje nepříjemnou situaci.

Závod měl však skvěle rozjetí a patřil k hlavním aspirantům na evropský titul série IM70.3. Během plavání udával Filip na špici strojové tempo. „Z 98% jsme si  to odpracoval sám. Ke konci však začali dva jedinci sprintovat a nějaký Rusák mě připravil o traťový rekord,“ zhodnotil Filip úvodní disciplínu.

Úvodní cyklistické kilometry jel v kontaktu s Němcem Michaelem Raelertem. „Se švédským závodníkem mě však v prvním kopci utrhli a na vrcholu stoupání jsem na ně ztrácel 50 sekund.“

Následoval sjezd po úzkých silnicích. „Jelikož pršelo a neznal jsem trať, nechtěl jsem riskovat a moje ztráta narostla na 1:50. Do 40 km rozdíl na čelo nepatrně narůstal. Poté mě dojel Sebastian Kienle. Bez problémů jsem akceptoval jeho tempo, ale v posledním stoupaní jsem na něj ztratil 50 sekund. Povzbudilo mě, že jsem začal snižovat ztrátu na Michaela,“ popisuje.

Do depa dojel Filip na čtvrtém místě se ztrátou 1:45 na Sebastiana Kienleho, 2:30 na Michaela Raelertem a za Švédem Anderssonem zaostal  6 minut. „Věděl jsem, že závodník ze Skandinávie nemá takovou běžeckou výkonnost, ale nemá nyní cenu spekulovat co by kdyby. Avšak jak Michael tak Sebastian běželi velmi dobře,“ vysekl poklonu soupeřům.


archív, St.Polten 2010archív, St.Polten 2010
Hodnocení:
Přečteno 977x

Komentáře

Pad Reagovat
Re: Pad Reagovat
A co teprve Lipno! Reagovat
Re: Re: Pad Reagovat
Re: Pad Reagovat
Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pad Reagovat
Re: Re: Pad Reagovat
To je na žalobu! Reagovat
to: kolobka Reagovat
Re: to: kolobka Reagovat
Jako na ledu Reagovat
Re: Jako na ledu Reagovat
Výsledky z NY Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně