Řehula šlápl na mořského ježka a běžel s trny v chodidle

9.02.2010 -
Jan Řehula se o víkendu zúčastnil závodu série IM70.3 v australském Geelongu. V silné konkurenci si nevedl vůbec špatně, avšak závod nedokončil. Přesto je s výkonem nadmíru spokojen. Tělo šlapalo opět skvěle.

„Nejel jsem do Gelongu vyhrát, ale pořádně si "hrábnout" v solidní konkurenci,“ říká Honza Řehula, který se chce být opět prvotřídní profesionál.

Těsně před startem se však musel vypořádat s nepříjemností. „Šlápl jsem na mořského ježka (sea urchin) a několik trnů mi zůstalo v levém chodidle. Do startu již zbývaly dvě minuty, a tak jsem toho moc dělat nemohl. Nevěděl jsem, zda li vůbec budu schopen běžet . Mojí taktikou bylo dát si do těla ve vodě a na kole,“ popisuje nepříjemnost.

Při plavání Honza nabral špatný směr a připlaval k první bojce na nezvyklém posledním místě z 20-ti členného startovního pole.

„Snažil jsem se prodrat co nejdále dopředu . Prvni vybíhal z moře Clayton Fettel. Já nakonec vylézal z vody v druhé čtyř-členné skupince.“

Na kole se jelo pomalu a Honzovi po dlouhé posezónní pauze a čtyřech týdnech tvrdého tréninku chyběla kuráž. „ Jel jsem proto raději vzadu. Poté se na nás dotáhla další cca šesti-členná skupinka a po prvním kole ještě další. To už mě ale vůbec nebavilo, a tak jsem se po prvním kole rozhodl o to, že pojedu na špici, a tak si téměř 60km odjel za své,“ říká spokojeně.

Upřímně nedoufal, že bude schopen běžet, ale zkusil to. V depu se mírně zdržel navlékáním ponožek a vyrazil velmi svižně.

„Chodidlo bolelo a snažil jsem se docvaknout Alexandra, ale nejvíce jsem se mu jen přiblížil na druhém km asi na pět metrů. Tou dobou bolest zavodní přehlušila trny v chodidle. První ze třech okruhů se mi šel nečekaně lehce. V druhém kole jsem již začal cítit, jak mi tuhnou nohy a kolem 13,5 km už měly stehna dost, tak jsem se rozhodl odstoupit...I tak jsem se závodem nadmíru spokojen. Mam radost, že po krátkém tréninku bylo tělo schopno udržet se s nejlepšími docela dlouhou dobu,“ hodnotí.

A jaká byla atmosféra závodu? „Počasí nádherné, divaků davy a navíc jsem měl s sebou korejský fanklub. Závodili i tři Korejci a jedna Korejka. Jeli moc hezky a kluci narozdíl od trenéra všichni dokončili,“ říká s usměvěm.

„Nyní nás však bolí halfIronmansky nohy, a tak dáme na pár dní v horách zase přednost plaváni a regeneraci,“ vzkazuje z Austrálie.


archív


ME 2009


archív

Hodnocení:
Přečteno 1111x

Komentáře

Co fotka Reagovat
Re: Co fotka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek