Na Pilmanovi zvítězil Vabroušek, druhý překvapivě Vrábel

30.08.2009 -
Populární seríál Classic cup měl tentokráte zastaveníčko ve Ždáru nad Sázavou. Trať patří mezi ty náročnější a v kombinaci s deštivým počasím neodradila od hojné účasti. V závodě kraloval Petr Vabroušek.

Kdo se před startem těšil na souboj dvou nejlepších českých dlouhotraťařů Matula vs. Vabroušek musel být zklamán. Na start Martin Matula nedorazil. 

„Po Doksymanovi jsem si naordinoval den volno. Jinak od úterý do pátku jsem absolvoval třífázové tréninky s tím, že pátek byl lehčí,“ prozradil Vabroušek před startem. Závod pojal jak jinak něž kvalitním tréninkem. Ladit formu bude až na IM Wisconsin, avšak předtím si zajede MČR v Teplicích. Opět z plného tréninku.

Na závod přicestoval i Karel Zadák, avšak tentokráte v roli diváka. Minulý víkend se zúčastnil ME v Xteře a skončil na 2.místě. „ Ze závodu jsem ještě úplně mimo, byl to záhul, ale zajel jsem životní výsledek,“ dodal spokojeně. Je vidět, že vysokohorské soustředění v Livignu, ze kterého se vrátil těsně před X-terrou v Ostrově, a kde překvapivě podlehl Kubíčkovi, mělo ten správný přínos. Zároveň dodal, že se bohužel nezúčastní z finančních důvodů MS na Maui. Nyní plánuje dlouhý duatlon v Příbrami a poté závěrečný díl série X-terra Europe.

Pořadatelé Pilmana byli v rozpacích z deštivého počasí, které skrápělo celou Vysočinu. Zareagovali však bleskurychle. Každý na prezentaci dostal igelitku do depa. Bylo neskutečné, jak obyčejná igelitka potěšila tolik závodníků :-)  Mimo jiné dostali závodnici i funkční tričko. Před startem začal déšť pozvolna ustávat.

Plavecká část byla rozdělena do dvou okruhů v Pilské nádrži. Od začátku do cíle tvrdil na špici muziku vynikající plavec Tomáš Martínek. Z vody za ním vylézal s mírným odstupem Tomáš Petr a Pavel Cikrt. Druhou skupinu odtáhl Slatinský. Nechyběl v ní Petr Vabroušek, Tomáš Bača, Michal Šebek, Pavel Kašpárek. Poznamenejme, že slovenské překvapení této sezóny Josef Vrábel zaostal za touto skupinkou o minutu a půl.

Tři náročné a zvlněné okruhy, mokrý asfalt, ale po dešti ani památky, tak by se dala charakterizovat cyklistická trať. Po prvním 30-ti kilometrovém okruhu bylo pořadí na obrátce následující. 1. Martínek, 2. Vabroušek, 3. Petr, 4. Slatinský, 5. Vrábel, 6. Bača, 7. Kašpárek.

Bylo jasné, že tempu Petra Vabrouška nikdo neodolá, a proto se záhy propracoval na první pozici. Josef Vrábel na kole doslova letěl. Na 50 km se prodral na třetí pozici a ve třetím třetího okruhu již figuroval na druhém místě. Porovnáme-li loňský cyklistický čas Josefa Vrábela 2:51 s tím letošním 2:38, výsledek je vskutku impozantní. Jaký čas bude mít příští rok, tento talentovaný závodník spadající do kategorie M35, který se triatlonu věnuje druhou sezónu?

V depu bylo pořadí následující. První podle předpokladů Vabroušek, jež zvládl cyklistiku za 2:36 (měřila 94km). Za ním vybíhal Vrábel, T.Petr, Martínek, Slatinský, Bača a další...

Od úvodních metrů bylo jasné, že zvítězí Petr Vabroušek. Otázkou bylo, jaké bude pořadí na medailových příčkách. Na druhém místě a se stabilním náskokem bojoval Vrábel. Za ním se strhával nelítostný souboj o třetí pozici mezi Tomášem Petrem a Martínkem. Na 10 kilometru se Martínek začal svému soupeři nepatrně vzdalovat.

Cílovou pásku proťal jako první Petr Vabroušek, za ním překvapení letošní sezóny Josef Vrábel, který po třetím místě z Otrokovic má na své pažbě další skvělý výsledek. Loni skončil na tomto závodě jako 25. s časem 5:03:20. Letos zvládl identickou trať za 4:34:37.  

Z třetího místa se radoval nakonec Tomáš Martínek, před Tomášem Petrem. Jako pátý skončil Slatinský, který s mírně  nataženou achilovkou spíše vyklusával než závodil.

Závodu žen se zúčastnili pouze tři triatlonistky. Vítězkou se stala Petra Krejčová závodící za Trisk Č. Budějovice. Na trati podala velice solidní výkon a cíl protnula časem 5:21:38. Zvítezila způdobem start cíl.

Po závodě vykouklo i sluníčko, a tak se mohla rozpoutat mezi závodníky tradiční horlivá diskuze o závodě.

Clasicc Cup 2009 spěje pozvolna do finále a poslední závod je plánován na 12.září, jež se uskuteční v Příbrami. Pořadatelé chystají atraktivní dlouhý duatlon 10-60-10. „Všichni jste srdečně zváni,“ vzkazuje Petr Švarc.

Muži:
1. P.Vabroušek 4:26:51
2. J. Vrabel SVK 4:34:37
3. T. Martínek 4:37:38
4. T.Petr 4:38:06
5. L.Slatinský 4:43:33

ženy:
1. P.Krejčová 5:21:38
2. M. Mikulecká 6:02:51
3. P. Šromová 6:05:48

kompletní výsledky zde


Hodnocení:
Přečteno 1070x

Komentáře

koho přkvapilo, že byl Vrábel druhý? Reagovat
To sice joooooooooo Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah