Ohlédnutí za Doksymanem z pera Milana Řípy

29.08.2009 -
Příležitost promluvit k triatlonovému lidu ze stupňů vítězů jsem lehkomyslně nevyužil a tak se pokusím své dojmy z víkendového triatlonového svátku na břehu Máchova jezera sdělit nyní.

Obdivuji každého, kdo dokáže zorganizovat sebemenší triatlon, natož takového giganta (na české poměry) jakého jsem byl v neděli svědkem v kempu Borny. Petrovi, Radkovi a celé partě kolem etriatlonu upřímně gratuluji!

Poprvé jsem viděl povzbuzovat pod transparenty, potlesk nejen prvním borcům, přehledné tratě včetně nádherných dvou okruhů v jezeru vyznačených zřetelně i pro mě , prakticky celá rozmanitá běžecká trať ve stínu, poprvé vynikající meloun na občerstvovačkách (tři na sedmi kilometrech běhu), fantastický guláš pro ty kdo přežili. Poprvé jsem měl věkovou kategorii nakreslenou na těle a tak jsem klidně nechal předbíhat „emtrojku“, když byl dvakrát mladší, že?

Škoda, že se do fandění nezapojili stanaři! Proč je u nás takový nezájem o sport mezi prostým lidem? Čas ale léčí!

Trochu mě zaskočily dva rozbité úseky na cyklotrati. Před lety při triatlonu pod taktovkou Michala Slabeje se vozovka frézovala a nějak se tehdejší opravovací iniciativa neprojevila. On je ale povrch našich silnic tristní obecně – po týdnu cyklistiky v Rakousku skutečnost vnímám tím citlivěji.

Okamžitě po vyhlášení výsledků jsem skočil na kolo a prchal na vlakové nádraží do Doks. Na odbočce, kterou jsme projížděli 3x v každém směru ležela motorka a přistával vrtulník...

Rychlík do Mladé Boleslavi jsem stihl.

P. S. Omlouvám se všem ostatním organizátorům triatlonových bakchanalií, které jsem nenavštívil a které jsou jistě neméně zdařilé a originální. Kupříkladu Moraviaman, Lipnoman atd.

Hodnocení:
Přečteno 696x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně