Gservis Doksyman 2013 + video z ročníku 2012

17.01.2013 -
Spouštíme přihlášky na Doksyman 2013. Více informací o blížícím se šestém ročníku v článku.

Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na šestý ročník Doksyman half ironman. Termín konání je tradičně srpnový, letos závod vychází na 11.8.2013. Celé zázemí víkendového sportovního festivalu  je v kempu Borný, v krásné krajině u Máchova jezera. Limit pro letošní rok je 230 individuálních závodníků a 50 štafet pro hlavní nedělní závod. Štafeta může být složená ze dvou až sedmi členů. V sobotu 10.8 proběhne dětský závod, hobby závod pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet svůj první triatlon, závod ze seriálu TriTour o tradičních délkách 0,7-30-7, v podvečer se uskutečni plavecký závod na 1,9km a v neděli pak Doksyman half ironman. 

O tratích Doksymana

Plavecká část probíhá v Máchově jezeře v jednom okruhu. Voda zde v srpnu bývá teplá, ale  použití neoprenů je téměř jisté. Plavecké maximum drží Petr Loffenman (23:24,4) Cyklická část je rozdělená do tří okruhů s mírně zvlněným profilem. Samozřejmostí je bezháková cyklistika, na kterou dohlíží rozhodčí na motorkách. Nejlepší cyklistický výkon na Doksymanu vlastní Petr Vabroušek 2:16,50. Závěrečný běh je rozdělen do tří okruhů. Povrch pro běžeckou část je z 60 procent po asfaltu a zbylých 40 procent se lemuje lesními cesty. Nejrychlejší běh zde drží Tomáš Mika 1:17,12.

Doksyman 

Historie závodu Doksyman halfironman se začala psát v roce 2008. Na startu se tehdy sešla necelá stovka závodníku. O rok později bylo  závodníků takřka dvojnásobek. Rok co rok, se počet účastníků navyšoval a  v loňské roce byla překonána magická hranice dvoustovky. Za celý víkend se ale v kempu Borný v loni objevilo více než 500 závodníků. 

  • Historické výsledky ZDE
  • Přehled historických vítězů ZDE


Na co se můžete těšit letos?

Dětské závody

Stejně jako v loňské roce, tak i letos dětské závody zaštítí bývalý xterrák Tomáš Slavata. 

Minitriatlon (0,3-10-3)

Ti, kteří si chtějí vyzkoušet co obnáší triatlon, mají možnost absolvovat mimitriatlon o vzdálenostech 0,3-10-3. Tento závod je určený pro širokou veřejnost, která nemá s triatlon žádnou zkušenost. 

TriTour (0,7-30-7)

Sprint Doksyman je v sobotu hlavním závodem . V loni se toho závodu účastnilo bezmála dvě stě závodníků. Závodí se o délkách 0,7 - 30 - 7, přičemž se zakázána jízda v háku během cyklistické části. Na dodržování tohoto pravidla dohlížejí rozhodčí na motorkách. Běh je v jednom okruhu a běží se po trati nedělního půl ironmana. 

Plavecká závod na 1,9 km 

Závěrečnou sobotní akcí je plavecký závod na 1,9 km, který je otevřený pro všechny zájemce a který je zdarma. Někteří tento závod berou jako rozcvičku před nedělním half ironmanem, jiní si chtějí poměřit síly s ostatníma a někteří tento závod absolvují z pouhé z radosti z pohybu. 

Doksyman Half ironman (1,9-90-21,1)

Novinkou pro letošní rok bude zařazení dlouhého Doksymana do seriálu TriTour. Do celkových výsledků seriálu se bude počítat pouze lepší z výsledků.

  • přihlášky ZDE
  • webové stránky závodu ZDE
Hodnocení:
Přečteno 1432x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek