Více než čtyři stovky účastníků během DOKSYMANA

17.08.2011 -
Více než čtyři stovky účastníků ozdobili víkendový triatlonový festival Doksyman na Máchově jezeře. V nedělním závodě na středních tratích (1,9 km plavání – 90 km kolo – 21 běh) vyhrál železný guru Petr Vabroušek a nastupující hvězdička Simona Vykoukalová. O den dříve se na kratší trati (0,7 – 30 – 7) radovali Jaroslav Brynda a Jitka Šimáková.

 K tomu klokotaly závody dětí, sprint triatlon pro příchozí začátečníky nebo dálkový plavecký závod, ukázali se i handicapovaní sportovci.

Půlironmanskou trať zvládl ve slušném čase na solidní 57. příčce za 5:17 také Jiří Kejval, 44letý místopředseda Českého olympijského výboru a bývalý výtečný veslař.

Jako první Čech s amputovanou nohou tuto dálavu dokončil 36letý Miroslav Motejzlík. Před šesti lety ho srazilo auto a měl 31 zlomenin, před dvěma a půl lety přišel o nohu. Teď tady s protézou jako jihoafrický běžec Pistorius doběhl 133. Za šest a čtvrt hodiny. „Můj sponzor vyrábí protézy, mohl jsem je měnit na každou disciplínu jednu,“ usmíval se. „Nic mě nebolí. Ale na běhu po jen pětitýdenním tréninku došly síly,“ říkal. K tochu se chystá na Krále Šumavy a za rok by rád dal celého železného muže.

Vabroušek vyhrál už čtvrtý závod v devatenácti dnech, kdy je na světě jeho druhý potomek, dcerka Věruška. Týden po výtečných 8:15 na dlouhém Slovakmanovi si zapsal vítězný hattrick – za tři dny vyhrál horský sprint v Novém Hrozenkově, Morkomana na olympijských tratích a pak zdejšího Doksymana.


„Krásné počasí, po dvou závodech na rozjetí jsem docela cítil formu,“ usmíval se spokojeně. Teď v neděli ho čeká evropský šampionát ETU v Tampere na dlouhých tratích, kde medaili získal naposledy před 12 lety. Tehdy se mu narodil první syn…

Do skvělé formy roste Simona Vykoukalová. „Na rovině jsem to čekala jednodušší… Celou dobu v sedle se člověk neprotáhl jako v kopcích. Ale kolo mi jelo parádně,“ chválila svůj nový speciál od Treku. Loni v Příbrami ještě v cyklistické části podlehla oběma sestrám Loubkovým. Teď porazila Kateřinu v cíli o téměř třináct minut! A Ivana marně povzbuzovala…

„Půlky mi zatím vyhovují, nechci to uspěchat. Na dlouhou železnou trať se vydám příští rok,“ dodala bývalá brněnská moderní gymnastka a dálkařka. Nyní opora týmu Rocktechnik Hranice. A ještě nezapomněla pochválit běžeckého trenéra Ondráčka.

Celkovými králi letošní pětidílné Tritour na krátkých bezhákových tratích se stali Brynda a Petra Hostinská z FTVS Praha. „O celkové pořadí nám ale primárně nešlo. Hlavně jsme chtěli dát šanci lidem vyzkoušet si triatlon a zazávodit si,“ dodal Petr Valeš. „Jsme rádi, že se nám podařilo přilákat více než pět stovek lidí na naše závody a budeme v tom příští rok určitě pokračovat.“

Hodnocení:
Přečteno 1574x

Komentáře

Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Re: Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Re: Re: Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Proč se ... Reagovat
Návrh Reagovat
Re: Návrh Reagovat
Re: Re: Návrh Reagovat
Diskuse Reagovat
Re: Diskuse Reagovat
Re: Re: Diskuse Reagovat
Re: Diskuse Reagovat
pravda Reagovat
Re: pravda Reagovat
Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: pravda Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen