Více než čtyři stovky účastníků během DOKSYMANA

17.08.2011 -
Více než čtyři stovky účastníků ozdobili víkendový triatlonový festival Doksyman na Máchově jezeře. V nedělním závodě na středních tratích (1,9 km plavání – 90 km kolo – 21 běh) vyhrál železný guru Petr Vabroušek a nastupující hvězdička Simona Vykoukalová. O den dříve se na kratší trati (0,7 – 30 – 7) radovali Jaroslav Brynda a Jitka Šimáková.

 K tomu klokotaly závody dětí, sprint triatlon pro příchozí začátečníky nebo dálkový plavecký závod, ukázali se i handicapovaní sportovci.

Půlironmanskou trať zvládl ve slušném čase na solidní 57. příčce za 5:17 také Jiří Kejval, 44letý místopředseda Českého olympijského výboru a bývalý výtečný veslař.

Jako první Čech s amputovanou nohou tuto dálavu dokončil 36letý Miroslav Motejzlík. Před šesti lety ho srazilo auto a měl 31 zlomenin, před dvěma a půl lety přišel o nohu. Teď tady s protézou jako jihoafrický běžec Pistorius doběhl 133. Za šest a čtvrt hodiny. „Můj sponzor vyrábí protézy, mohl jsem je měnit na každou disciplínu jednu,“ usmíval se. „Nic mě nebolí. Ale na běhu po jen pětitýdenním tréninku došly síly,“ říkal. K tochu se chystá na Krále Šumavy a za rok by rád dal celého železného muže.

Vabroušek vyhrál už čtvrtý závod v devatenácti dnech, kdy je na světě jeho druhý potomek, dcerka Věruška. Týden po výtečných 8:15 na dlouhém Slovakmanovi si zapsal vítězný hattrick – za tři dny vyhrál horský sprint v Novém Hrozenkově, Morkomana na olympijských tratích a pak zdejšího Doksymana.


„Krásné počasí, po dvou závodech na rozjetí jsem docela cítil formu,“ usmíval se spokojeně. Teď v neděli ho čeká evropský šampionát ETU v Tampere na dlouhých tratích, kde medaili získal naposledy před 12 lety. Tehdy se mu narodil první syn…

Do skvělé formy roste Simona Vykoukalová. „Na rovině jsem to čekala jednodušší… Celou dobu v sedle se člověk neprotáhl jako v kopcích. Ale kolo mi jelo parádně,“ chválila svůj nový speciál od Treku. Loni v Příbrami ještě v cyklistické části podlehla oběma sestrám Loubkovým. Teď porazila Kateřinu v cíli o téměř třináct minut! A Ivana marně povzbuzovala…

„Půlky mi zatím vyhovují, nechci to uspěchat. Na dlouhou železnou trať se vydám příští rok,“ dodala bývalá brněnská moderní gymnastka a dálkařka. Nyní opora týmu Rocktechnik Hranice. A ještě nezapomněla pochválit běžeckého trenéra Ondráčka.

Celkovými králi letošní pětidílné Tritour na krátkých bezhákových tratích se stali Brynda a Petra Hostinská z FTVS Praha. „O celkové pořadí nám ale primárně nešlo. Hlavně jsme chtěli dát šanci lidem vyzkoušet si triatlon a zazávodit si,“ dodal Petr Valeš. „Jsme rádi, že se nám podařilo přilákat více než pět stovek lidí na naše závody a budeme v tom příští rok určitě pokračovat.“

Hodnocení:
Přečteno 1566x

Komentáře

Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Re: Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Re: Re: Jsem spokojený a děkuji pořadatelům Reagovat
Proč se ... Reagovat
Návrh Reagovat
Re: Návrh Reagovat
Re: Re: Návrh Reagovat
Diskuse Reagovat
Re: Diskuse Reagovat
Re: Re: Diskuse Reagovat
Re: Diskuse Reagovat
pravda Reagovat
Re: pravda Reagovat
Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: Re: pravda Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: pravda Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně