Doksyman triatlonový víkend je úspěšně za námi

12.08.2013 -
Vše odstartovalo sobotním poledním micro triatlonem, odpoledním Mácháčským triatlonem a závěrečným plaveckým závodem. V neděli proběhl Doksyman Halfironman. Jak to všechno dopadlo se dočtete v článku.

Micro triatlon (0,3-10-3)

Tento závod byl určený hlavně pro ty, co si chtějí vyzkoušet svůj první triatlon a tím objevit krásu tohoto náročného sportu. U micro triatlonu není důležité kdo vyhraje, ale spíš zdali si dotyčný svůj první triatlon dostatečně užil a příští rok ho uvidíme minimálně na odpoledním sprint triatlonu. Výsledky Micro triatlonu ZDE

Sprint triatlon (0,7-30-7)

Na letošním odpoledním závodě se sešla kvalitní konkurence v podání reprezentantů v krátkém triatlonu. V sobotním hlavním závodě se na startu objevila taková jména, jako je Jakub Kršňák, Jakub Josef, Vojtěch Sommer či Jitka Šimáková. V mužském závodě ale všem vypálil rybník Martin Olšan, který se letos  na závodech, ať už českého poháru, nebo lokálních závodech představuje ve výtečné formě. Druhé místo obsadil Jakub Kršňák a třetí místo díky tradičně nejlepšímu běhu si zajistil Josef Jakub. V ženách nenašla konkurenci Jitka Šimáková. Druhé místo v ženách brala Klára Moravcová a jako třetí žena dokončila Tereza Skuhrová.

(sobotní vítěz Martin Olšan) 

Výsledky závodu ZDE

Plavecký závod na 1,9km

Sobota na Máchově Jezeře tradičně končí plaveckým závodem na 1,9km. Letos chyběl několika násobný vítěz Pavel Paták, ale o zajímavou podívanou přesto nebyla nouze.  Ze břehu bylo patrné, že o vítězství se utkají dva závodníci – Vojtěch Sommer ze Slavie Praha a Petr Loffelman z Leffi týmu. Nakonec se z prvenství radoval první jmenovaný Vojtěch Sommer. V ženách zvítězila Veronika Haluzová z Ekol teamu.

Doksyman halfironman  (1,9-90-21,1)

Letošní ročník Doksymana přivítalo krásné letní počasí a teplá voda Máchova Jezera. Takže plavecká část probíhala bez neoprenů. Plaveckou část opanovali štafetáři. S více než minutovou ztrátou z vody vybíhá Jarda Brynda a vydává se vstříc vlastnímu závodu. Za Bryndou o další minutu jde z vody skupina favoritů Polanský-Mika-Rybáček a Kořínek. V cyklistické části Brynda jede svým tempem a skupina pronásledovatelů se marně snaží stáhnout manko z plavecké části. Po třiceti kilometrech skupinu Polanskýho a Rybáčka opouští Mika a dotahuje se na ni Jan Wainer. Do druhého depa přijíždí osamělý Jarda Brynda a běží si pro druhé vítězství na Doksymanu. Zezadu na Bryndu tvrdě útočí Dan Polanský, ale Brynda útok odráží. V čase 4:11,22 vítězí Jarda Brynda, o dvě minuty později se v cíli objeví Dan Polanský a o další dvě minuty později, možná trochu překvapivě Miroslav Rybáček. V ženách jako první z vody šla Veronika Andrlová, za ni Tereza Bayerová a jako třetí Lenka králová. Králová se brzy dostává do čela závodu a stejně jako Brynda si jede svůj závod. Na druhé místo se propracovala Tereza Bayerová. Králová do druhého depa přijela s dostatečným náskokem na své soupeřky a v běžecké části nebyla nikým ohrožována. Lenka Králová v novém traťovém rekordu 4:36 jasně zvítězila. Na druhém místě skončila Tereza Bayerová 4:51 a na třetí místo díky nejrychlejšímu běhu se dostala Michaela Gerychová. Její manžel David Gerych v závodě obsadil 14. místo v celkovém pořadí. Do statistik závodu se ale zapsal překonáním traťového rekordu běžecké části (1:16,35), který dosud držel Tomáš Mika (1:17,31 z roku 2012).

(nedělní vítěz Jarda Brynda) 

Rekord tratě byl překonán i ve štafetovém závodě. Playboy´s Team ve složení Spurný, Matoušek, Franckeovi a Jíra se dostali pod magickou hranici čtyř hodin a ovládli letošního Doksymana. Druhé bylo duo Paták-Noah a třetí místo mezi štafetáři brali zástupci Hisportteamu.

výsledky závodu ZDE

Byl to víkend plný pohody, triatlonu a přátelství.  O fotodokumentaci se postarala Jitka Sečková a víkendem jako speaker provázel jiří Yogurt Kohout z Českého rozhlasu.


 

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 2398x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.