Ohlédnutí za druhým ročníkem TriTour, závodů pro veřejnost

21.11.2012 -
Je za námi úspěšný druhý ročník triatlonového seriálu pro širokou veřejnost TriTour. V celkovém pořadí zvítězil Jaroslav Brynda a Petra Hostinská. Pro nás jsou ale vítězové všichni ti, co se postavili na start.

           Letošní ročník TriTour byl složen ze čtyř závodů: Zepter Triatlon Poděbrady, Triatlon Předboj, Triatlon Nymburk a GServis Doksyman. Kdo se chtěl umístit v celkovém pořadí, nebo ve své věkové kategorii, započítaly se mu tři nejlepší výsledky z hlavních závodů.

Ohlédnutí za jednotlivými závody:

Zepter Triatlon Poděbrady

           V lázeňském městě se odehrávaly dva závody – mini triatlon a TriTour. Hlavní závod o délkách 0,7-30-7 byl zároveň i nominací vysokoškoláků na mistrovství světa akademiků. Konkurence na tomto závodě byla více než ,,pohárová“. Na startu se sešla, jak špička v krátkém triatlon, tak ostřílení ironmani, kteří uvítali bezhákové pojetí cyklistické části. Závod ovládly naděje českého triatlonu. V pořadí Lukáš Kočař, František Kubínek a Martin Novák v mužské kategorii. V ženách pak Jitka Šimáková, Barbora Hlaváčová a Lenka Fanturová. Poděbrady přivítaly přes dvě stovky závodníků, kteří se těšili z pohodové a přátelské atmosféry, kterou tradičně Poděbrady mají.

 Triatlon Předboj

            V Předboji 17.6 se konal třetí ročník triatlonu, který láká nejen svým zázemím golfového hřiště, ale i nenáročností tamních tratí. Na startu byla více než stovka triatlonistů v hlavním závodě, který ovládl Jan Weiner a Petra Hostinská. Byly vypsány i kategorie, jak pro ty nejmenší, od „mrňousků“ po benjamínky, tak pro začínající triatlonisty v kategorii Hobby.

 Triatlon Nymburk

           Netradiční závod v podobě intervalového startu se odehrával v polabské nížině v Ostré u Lysé nad Labem. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo v nabité konkurenci vyšel jako vítěz, zda-li zkušený Jaroslav Brynda či Láďa Dvořák z brněnského Ekol Elite týmu. Z vítězství se nakonec radoval Jaroslav Brynda, který zvítězil o necelou minutu před Dvořákem. Ženská kategorie opět patřila Petře Hostinské, která za sebou nechala Mannovou a Královou (Etriatlon Team). V Ostré bylo opět ke dvěma stovkám závodníků, v součtu všech kategorií, kteří okusili netradiční pojetí triatlonu. 

Doksyman Gservis

         Seriál TriTour vyvrcholil na Doksech v sobotním závodě o tradičních délkách 0,7-30-7. Předvojem závodu byl mini triatlon. Na startu se sešla necelá stovka závodníků, kteří si chtěli vyzkoušet, co obnáší triatlon o délkách 0,3-10-3. Po doběhnutí posledního závodníka do cíle byl odstartován sobotní hlavní závod. V něm zvítězil Jaroslav Brynda a Jitka Šimáková.

Celkové výsledky poháru TriTour

         Druhý ročník seriálu pro veřejnost byl, co se počtu zúčastněných týká, rekordním. Necelé čtyři stovky závodníků se těšilo z kvalitní organizace a pohodové atmosféry, která se nese napříč všemi závody seriálu.

          V celkovém pořadí obhájili loňské prvenství Jaroslav Brynda i Petra Hostinská. Pro nás je vítěz každý, kdo se postavil na start a čelí výzvě jménem triatlon. V příštím roce hodláme navázat na předešlé ročníky a rovněž chystáme řadu novinek. Náš tým se těší na hojnou účast a na spokojenost závodníků v sezóně 2013. 

 

Výsledky ZDE


Hodnocení:
Přečteno 1244x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!