27. Triatlon v Přední Hluboké

11.07.2006 -
Po dvacáté sedmé! Takovým číslem se nemůže pochlubit žádný triatlon v Evropě, natož v Čechách. Tak tedy v sobotu na statku Přední Hluboká se opět sešla stará parta, aby si dokázala, že se stále umí bavit. Přiznám se, že Tomáš Karlíka, Jardu Bednáře, Emila Šebeleho obdivuji, že je to ještě nepustilo. Připraví pro sebe a pro své kamarády nádherný den, který začíná brífingem Jardy Bednáře a končí posezením, tentokráte bez hudby, neb člen kapely se ženil.
Bez ohledu na kotrmelce na oficiální hladině českého triatlonu, plyne triatlonový život nad Častoboří klidně a spokojeně více jak čtvrt století. Přál bych každému, kdo má triatlon rád, zažít tu atmosféru a služby, které by leckterý pohárový závod mohl závidět. Kde dostanete palačinku za 9 Kč? Při Králi Krkonoš jsem za mnohem horší variantu platil v Horním Maxově  50 Kč! Než se stačíte otočit, objednané pivo vám donesou ať sedíte kdekoli. Bramboračka paní Karlíkové je pověstná – i letos byla s čerstvýma liškama.

Když už mluvím o atmosféře. Její kvalitu vykresluje následující příběh. Jirka Hrubý patří k spolu s Tomášem Karlíkem k jediným, kteří absolvovali do první červencové soboty všech 26 ročníků. Před mostem v Cholíně jsem ale viděl Jirku jak spravuje. Škoda, Jirka patří k mým tradičním soupeřům. Málem bych zapomněl. Stejná trať, stejní soupeří – vaše momentální forma se odrazí v místě, kde se se svým tradičním rivalem míjíte. A nebo také nemíjíte: „Takže letos asi Jirku nebudu musit v běhu stíhat.“ Jirkova story ovšem pokračovala. Jirka za pomocí Pepíka Nováka opravil a lepící soupravu věnoval kolegovi, s tím, že on dnes už po druhé nepíchne. Chyba lávky. Na 30 kilometru, ve sjezdu k Neveklovu ho kovové drncání vrátilo do kruté reality. Opět prázdná duše a na stejném kole. Co teď? „Za mnou už asi nikdo nejede a já musím svůj dvacátý sedmý dokončit., tak se Jirka vydal pěšky k cíli. Zbývalo „pouhých“ 25 km ve vedru a kopcích středního Povltaví. V nouzi poznáš přítele. Tím byl po dvaceti minutách Jirkovy chůze Jarda Štraus, příležitostný a sportovec a člověk s tak dobrým srdcem, jakého jsem nepoznal. Na trať svého druhého triatlonu se vydal na kole opatřeného drátěným košíkem, kde si vezl potřebné zásoby. Nijak nespěchal, neboť věděl, že časový limit je na přední Hluboké značně pružný. Zkrátka a dobře, Jirkovi duši zalepil a dokonce mu pomohl najít zrádný střípek, který byl neviditelně zaražený v plášti. Jirka tak dokončil svůj dvacátý sedmý a Jarda  vybíhal když já jsem dobíhal. Nic nevěda, jsem jeho velkou ztrátu  přičítal Jardově pověstnému orientačnímu smyslu. Jarda doběhl a nic neříkal, jen že je rád v cíli.

Pak na něho vše prozradil Jirka Hrubý. Jarda se stal hrdinou dne a domů si odvezl cenu fair play - zbrusu nový batoh!
Tak to je Triatlon na Přední Hluboké.

Mě se podařilo odvést Milošovi dvě porážky (Trias Krupka, Xterra Orlík), když jsem mu při plavání dýchal na záda (Dík, Petře Valeši!), na kole jsem mu neujel (Díky, Králi Krkonoš!) a v běhu mu dal devět minut (Díky, Aleno!). Alena mě totiž celých 14 km polévala bidonem, který plnila vodou z rybníků. A to dokonce, když jsem prázdný bidon odhodil dolů ze stráně a on se zakutálel do výběhu pro rohaté sudokopytníky chráněných ostnatým drátem, tak ho v zájmu mého zdraví vybojovala.
I taková  byla letošní Hluboká. Přední, pochopitelně.

P.S. V pondělí po závodu jsem se dozvěděl, že Jarda Štraus z Přední Hluboké zamířil na své pracoviště v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd ČR, kde se svým kolegou odlili kapiláru nezbytnou pro experimenty tohoto týdne. Jarda je totiž od pondělka na dovolené.

I takový je Jarda Štraus


Zatímco my plaveme, pořadatelé zachránili topící se pěnkavu.


Tomáši Karlíkovi předávám první díl Starých pověstí triatlonových s článkem Agonie železných mužů, kterým to všechno začalo.


Vlevo zachránce Jarda Štraus a vedle zachráněný Jirka Hrubý


Všichni co byli v sobotu 1. července na Přední Hluboké.

Hodnocení:
Přečteno 429x

Komentáře

27. ročník Reagovat
omyl Reagovat
I my jsme dobří Reagovat
Re: I my jsme dobří Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně