Arena Games London 2023

9.04.2023 -
Po fantastickém výkonu ve všech třech disciplínách si Nicolo Strada (ITA) připsal vítězství ve finále Arena Games před Henri Schoemanem (RSA), který oslavil pohádkový návrat k závodění titulem v Esportu. Petra Kuříková na pódiové umístění nedosáhla.

Arena Games v Londýně byla třetí zastávkou seriálu Super League Triathlon, který se koná ve formátu super sprintu na distancích 0,2 – 4- 1. Plavecká část se odehrává v bazénu, kde závodníci musí překonat dvojstovku. Následuje přechod na cyklistickou část, která se odehrává na platformě ZWIFT, a zde závodníci musí individuální časovkou zdolat 4 km. Závěr je na běžeckém pásu, tzv. nemotorizovaném běžeckém pásu, který je poháněn vlastní vahou a úsilím. Zde závodníci opět na platformě ZWIFT musí uběhnout jeden kilometr. To je první etapa závodu. Druhá etapa se jede v opačném pořadí, tedy běh-kolo a plavání. Opět se jedná o hromadný start. Třetí etapa je pak stíhací závod, který je velmi atraktivní. Letos se konaly celkem tři takové podniky. První se konal v Montrealu, druhý ve švýcarském Sursee a nyní se udělovaly tituly mistra světa v esportu v Londýně.

Startovní listina byla nabita zvučnými jmény, mezi které patřil například norský závodník Gustav Iden, který se hned v úvodu závodu musel vypořádat se 5sekundovou penalizací za promeškání registrace kvůli zpoždění letadla. Iden je úřadujícím mistrem světa v Ironmanu, ale spolu se svým krajanem Blummenfeltem ohlásili návrat na olympijské distance s vidinou olympiády v Paříži.

Další výrazné jméno byl italský triatlonista Nicolo Strada, který se stal vítězem celého závodu a podmanil si publikum svým skvělým výkonem. Chase McQueen, americký závodník, který vyhrál v Montrealu, neměl svůj den a nakonec skončil desátý se ztrátou +2:31. Navzdory počátečním potížím se Gustav Iden umístil na čtvrtém místě a ukázal, že se s ním musí počítat.

Henri Schoeman měl také ambice na celkové umístění v seriálu Super League Triathlon, ale hořkost druhého místa mu vynahradil zisk titulu mistra světa v esportu, kde se počítal výsledek z minulého podniku. To mu v součtu stačilo na zisk titulu mistra světa.

Britská triatlonistka Beth Potterová přesvědčivě porazila Cassandre Beaugrandovou z Francie a ukázala se jako zcela dominantní závodnice v ženském závodě Arena Games Triathlon v Londýně. Potterová vyhrála téměř s dvacetivteřinovým náskokem před ostatními závodnicemi na trati. Potterová ukázala silu v běžecké části a výrazně odskočila ostatním závodnicím. Beaugrandová sice neustále dotírala na Potterovou, ale nedokázala ji předstihnout. Titul mistryně světa získala Australanka Linnová před dvojicí Skrabanjaová a Serenová.  Česká triatlonistka Petra Kuříková se umístila na devátém místě v ženském závodě Arena Games v Londýně

Vysledky: https://superleaguetriathlon.com/event/london23/


Hodnocení:
Přečteno 309x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.