Vodičkovou svazovala před startem nervozita!

22.05.2006 -
Závod v Brně nabídl divákům atraktivní podívanou na naši triatlonu špičku. Měli ideální přehled co se děje na trati, neboť plavecká část byla rozdělena do čtyř okruhů, cyklistická čítala osm a běžecká pět. Krátkou reportáží se znovu vracíme k sobotnímu Ekol triatlonu a přinášíme dojmy závodníků v cíli.
Radka Vodičková, vítězka Ekol triatlonu, nastupovala do závodu s taktikou udržel v plavání Jirouškovou či Novákou. Tento cíl se ji moc nepodařil z vody vylézala z minutovou ztrátou na nejlepší plavkyni v podobě Novákové. Avšak při cyklistice a zejména na běhu dokázala, že výkonnostně jde nahoru a s trenérem Hary Hudákem je velmi spokojená.

Prozradila také, že před startem ji velmi svazovala tréma z letošního premiérového vystoupení na domácím závodě. Oslavy z vítězství si však moc neužila, neboť v neděli odlétla na ITU závod do Číny, který se uskuteční 27.5. V plánu je i závod v Jižní Koreji a pokud vše vyjde ráda by startovala na obou ME a také na akademickém MS.

Martin Pejsar málem přišel o start na ME. Na obrátce v prvním cyklistickém okruhu okusil na vlastní kůži tvrdost brněnského asfaltu. „Přede mnou jelo auto České televize a na obrátce jsme trochu zazmatkoval a kolo naklopil víc než je zdrávo.“ Naštěstí to odneslo jen odřené rameno a koleno a Martin mohl pokračovat dále v závodu. Potvrdil, že mu ještě chybí ideální běžecká forma, ale do startu na ME zbývá dostatek času a pevně věří, že běžecká pohoda a lehkost kroku  přijde. Organizace závodu v Karlových Varech s sebou  přináší hodně starostí, ale na startu se určitě objeví. Formu by rád načasoval i na již zmiňované akademické MS, které se uskuteční týden po závodu v K.Varech.

Třetí v cíli Petr Bureš, jenž si před závodem vůbec nevěřil, ke svému hodnocení výkonu dodal. „Ve vodě jsem celou skupinu odtáhl a v prvním cyklistickém okruhu jsme se z toho dost sbíral. Poté co se Martin Pejsar vyboural nás dojel Brynda, který jel velmi aktivně.  Jak se startovní pole sjelo v jeden balík moc jsem nedoufal, že z toho může být  super výsledek. I přesto, že nejsem v ideální běžecké formě jsme 10 km zvládl skvěle a dnes jsme spokojen.“

Za zmínku jistě stojí připomenut výkon  Jana Jaňoura. Při cyklistice předvedl věc, která se v ČP jen tak nevidí. Sólo únikem se pokoušel dojet Martina Krňávka, který v té době jezdil osamocen. „Na kole jsem se cítil výborně, ale tímto tahem jsem se moc vyštavil a konečný výsledek to ovlivnilo.“ Honza je v letošní sezóně naposled v K23, a proto se na ME bude chtít představit v tom nejlepším světle.

Závod byl organizačně zvládnut na výbornou a brněnským pořadatelům popřejme, aby se plán zařadit Ekol triatlon do světového poháru stal realitou.


Martin Pejsar


Jan Jaňour při sólo úniku...


Vítězka závodu žen Radka Vodičková

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Vítěz Ekol triatlonu? Kdo jiný něž Filip Ospalý
Přemek Švarc udělal první krok do triatlonové elity

Galerie

  

Přečteno 400x

Komentáře

Cipova technologie zn. Sportis Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně