Vítěz Ekol triatlonu? Kdo jiný něž Filip Ospalý

21.05.2006 -
Na premiérovém triatlonu letošní sezóny v Brně se na startu sešla prvotřídní konkurence. V mužích, vyjma Řehuly a Čelůstky, se mezi sebou utkaly ti nejlepší závodníci, co český olympijský triatlon v současnosti nabízí. Závod ovládl kdo jiný než Filip Ospalý. Ženám kralovala Radka Vodičková.
Úvodní plavecká část byla rozdělena do 4 okruhů. Po 130 m od břehu se na první bojce semlel nemilosrdný souboj o čelní pozice. Asi po 300 m se na čelní příčku dostal velký favorit Filip Ospalý následován Martinem Krňávkem. Filip si šel své tempo a společně s Martinem se vzdalovali startovnímu poli. Plavecký čas  17:01 hovoří za vše. Za nimi s odstupem 20 sekund z vody vylézali Mužíček, Paták, Švarc, Daněk, Jaňour a Orlický. Poté se z vody s mírnou ztrátou vynořil  velmi kompaktní balík, ve kterém nechyběli aspiranti na čelní umístění, Bureš, Pejsar, Kumstát a další.

Ospalý s Krňávkem se od úvodních kilometrů pokoušeli ujet zbytku startovního pole, což se jim podařilo. „Ve třetím okruhu jsem se za sebe otočil a Martin Krňávek nikde,“ dodal Filip k úvodu cyklisticky. „V prvním okruhu mi vypadla láhev s pitím. Nezbylo, než ve třetím okruhu zastavil a sebrat  ji,“ dodal na vysvětlenou v cíli Martin Krňávek. Filipu Ospalému nezbylo nic jiného než sólo jízdou ujíždět ostatním balíkům. Podařilo se mu však dojet závodníky o kolo zpět, kteří se dohodli, že Filipovi pomohou udržet náskok. Byly to závodníci Ekol týmu Kopřiva a Servít, kteří jsou bohužel horší plavci, ale ostatní dvě disciplíny mají opravdu silné.

Druhý balík ve složení  Můžíček, Jaňour, Švarc, Daněk a Paták bohužel nespolupracoval. „Střídali jsem jen tři, zbytek se vezl,“ řekl s povzdechem Jan Jaňour.  Třetí velmi početní balík, kde se o tempo  převážně staral Jarda Brynda, ukrajoval sekundy z náskoku a bylo otázkou času, kdy dojedou závodníky před nimi.  O velmi statečný sólo únik se pokusil Jan Jaňour avšak bez úspěchu. Jakmile se startovní pole sjelo do jednoho balíku, tempo pokleslo a favorité na nominační místa na ME začali šetřit síly a taktizovat.

Ospalý se stále držel na čele závodu, kterému pomáhali již zmiňovaní závodníci. Do depa přijel s náskokem 2 minut a bylo jasné, že vítězství má plně pod kontrolou.

V prvním běžeckém okruhu se na průběžném druhém místě objevil Přemek Švarc. Za ním s malými rozestupy Martin Krňávek,  Petr Bureš, Martin Pejsar a slovenský závodník Jurkovič. Švarce začala trápit křeč ve stehně a z nastoleného tempa musel slevit. Trojice Krňávek, Bureš, Pejsar se dostala před něj. V cíli se z vítězství radoval kdo jiný, něž naše medailová naděje na blížící se  ME Filip Ospalý.  Druhý skončil Martin Krňávek, třetí Petr Bureš, čtvrtý Martin Pejsar a na patém místě doběhl Přemek Švarc.

Sečteno potrženo nominaci na seniorské ME si vyjeli Bureš, Pejsar a velmi zaslouženě Švarc. Ospalý s Krňávkem měli nominaci jistou již před startem. Termín ME K23 nekoliduje se seniorským,  a proto se Přemek Švarc zúčastní i ME K23 spolu s Janem Jaňourem a Vlaďou Pospíchalem.

V kategorii žen zvládla plaveckou část nejrychleji Eva Nováková. Jako druhá z vody vylézala Jana Jiroušková se ztrátou 30 sekund. S minutovou ztrátou na první se z vody vynořili  Šupinová, Kolomazníková, Vodičková. Tyto tři závodnice ještě v depu smazali náskok Jirouškové a po úvodních kilometrech dojeli první Novákovou. Až na Jirouškovou, kterou na trati potkal defekt, dojeli závodnice do depa pohromadě.

„Anička Šupinová  doslova vypálila do prvního kola a já se držela za ní. Zlom závodu nastal v polovině druhého okruhu. V kopci se mi ji podařilo dostihnout a Aničce utéct,“ dodal vítězka závodu Radka Vodičková.  Třetí skončila Eva Nováková.

Nominace na seniorské ME by neměla uniknout Vodičkové, Šupinové a Novákové. Závodnice doplní Radová s Frintovou. A složení na ME K23  by mohlo vypadat následovně. Frintová, Vodičková, Kolomazníková. Nominaci musí chválit výkonný výbor ČSTT.


nekonečné vteřiny před startem...


na špici závodu Filip Opsalý


takřka synchronní práce dvojice Ospalý Krňávek v depu


Martin Krňávek ztatil v první okruhu bidon


čelo závodu žen


cyklitický balík, který sjížděl závodníky před sebou


Osamocen na čele Filip Ospalý


Martin Krňávek se zastavoval pro bidon, a proto ztratil kontakt s Ospalým. 


únik Jana Jaňoura zaslouží pochvalu!!! Pokoušel se dojet Martina Krňávka
avšak bez úspěchu.


Filip Ospalý dojel závodníky o kolo zpět. Měl štěstí, že narazil na velmi silné
cyklisty Servíta s Kopřivou, kteří Filipovi pomohli udržet náskok


Šupinová, Vodičková, Nováková...


jakmile se balík sjel tempo pokleslo a začalo se taktizovat


Petr Bureš vbíha do depa...


Závodu se zúčastnil také Ironman Lukáš Vrobel a nevedl si vůbec špatně


S lehkostí na prvním místě běžící Filip Ospalý


Přemek Švarc kde koho překvapil svým skvělým výkonem


Petr Bureš a za ním dvojice Pejsar a Jurkovič (SVK)


Vítězka závodu žen Radka Vodičková


Závod v Brně nabízel netradiční podívanou. O kolo zpět běžící naše
ironmanská jednička Petr Vabroušek s Martinem Krňávkem


druhá žena Anička Šupinová


na stupně vítezů se probojoval Petr Bureš, i když před startem si moc šancí nedával


Na obrátce při cyklistice se vyboural Martin Pejsar.Odneslo to Levé rameno a koleno.
 Naštětstí mohl pokračovat v závodě dál a vybojovat si nominaci na ME.


stupně vítezů 1.Ospalý, 2 .Krňávek a 3 .Bureš


1.Vodičková, 2.Šupinová a 3.Nováková 


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Vodičkovou svazovala před startem nervozita!
Přemek Švarc udělal první krok do triatlonové elity
Přečteno 886x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně