Živoucí legenda českého triatlonu Standa Podzimek

10.05.2006 -
Toto naše besedování – může míti pokračování a nemusí to býti hned, třeba za 5, 10 let napsal Standa Podzimek na pozvánce k připomenutí svých kulatin. Jak při oslavách 5. května v Soukromé klubovně v Jičíně několikrát zdůraznil: „Pokud někdo svůj život nezahálel, pak se nemusí bát ani jeho konce.“ Aby si svoji práci, či spíše koníčka připomněl, má Standa celý jeden pokoj vyhrazen medailím, fotografiím, diplomům, pohárům a kronice.
 Pochopitelně jak se na Sokola sluší, sportovním. Nezanedbatelná část je věnována triatlonu. Nemusím připomínat, že zejména jeho začátkům. Byla by věčná škoda, aby Standova sbírka zůstala (triatlonové) veřejnosti nepřístupná. Apeluji na Český svaz triatlonu, aby konečně něco podnikl! Kdo nezná svoji minulost, neporozumí přítomnosti a o budoucnosti ani nemluvím.
Standa je stále fit, konečně jeho loňský titul mistra světa v gymnastice veteránů to dokazuje. Prezenční listina prozradila účast pozvaných. Lituji, že jsem nestihl Pavla Kořana. Prof Václav Bunc se omluvil z pracovních důvodů.

Domluvil jsem se s Petrem Valešem, vydavatelem serveru ETRIATLON, že zavedeme novou pravidelnou měsíční rubriku, kterou jsme pracovně nazvali „Staré pověsti triatlonové“. Volné vzpomínání bychom rádi zahájili v červnu povídáním o začátku českého,  potažmo, evropského triatlonu v Přední Hluboké. Snad nikoho neurazím, když si v dalších pokračováních na mé dvacítce Železných mužů, jak se dříve říkalo IRONMANům, připomenu heroické počátky triatlonu v Čechách.

Proč o rubrice píši? Rád bych seriál věnoval Standovi Podzimkovi! Jeho „Začátky československého triatlonu 1980 – 1990“ pro mě byly mnohokrát nenahraditelnou inspirací!

 
Nebyl by to Standa, aby neměl vše podchycené a tak prezenční listina je dokument…


Co dneska Rumcajz praví, že hosty vítá a přeje pevné zdraví (z leva Milan Řípa, Standa Podzimek)


Standa – živoucí legenda českého triatlonu - vzpomíná


Standa nad svoji legendární kronikou

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jaro zaklepalo

Galerie

 

Přečteno 351x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně