Nominační klíč na ME v olympijském triatlonu

18.04.2006 -
První vrchol triatlonové sezóny se uskuteční na francouzské půdě v podobě ME. Dne 23.6 ve městě Autun budou korunováni noví evropští šampióni pro rok 2006. Pro triatlonové příznivce jsme připravili ucelený nominační přehled. Dozvíte se kdo má jistotu účasti a kolik závodníku celkem může být nominováno?

V zimních měsících koordinátor seniorské reprezentace Jiří Seidl avizoval nominační klíč.

Z mužů měli účast jistou Filip Ospalý, Martin Krňávek, Jan Řehula a z žen Lenka Radová, Vendula Frintová a Renata Berková. Šanci startovat na evropském šampionátu měli dostat  dva závodníci resp. závodnice z nominačního závodu v Brně. V rezervě zůstalo i místo pro udělení jedné divoké karty ze slovinského závodu v Portoroži (27.5.06), ale jen za předpokladu umístění do 5.místa. Sečteno podtrženo  počítalo se ze startem 6 mužů + 6 žen

 

Avšak tento klíč hned na počátku doznat dvou změn. Jak nám sdělil Jiří Seidl dlouholetá reprezentantka Renata Berková se v letošním roce připravuje na úlohu maminky a Jan Řehula se vlivem výpadku v běžeckém tréninku nestihne do června připravit tak jak by jsi představoval. Po těchto úpravách je klíč následující. Jistá nominace zůstává v rukou Ospalému, Krňávkovi, Radové a Frintové. K těmto závodníkům po nominačním závodě v Brně přibudou tři z každé kategorie a v platnosti zůstává divoká karta z Portorože. I nadále je počítáno při splnění všech kritérií se startem 6 mužů a 6 žen.

 

V Brně se bude odehrávat vražedný boj o tyto nominační místa. Kdo si vyjede účast na ME? Nejpravděpodobněji to budou závodnicí Martin Pejsar, Petr Bureš, Michal Daněk. Černým koněm můžeme nazvat Michala Kumstáta, ale i Jan Jaňoura spadající stále do K23. Termín ME v K23 nekoliduje ze seniorským, a jak nám potvrdil Jiří Seidl, pokud závodník z K23 splní nominační kritérium nic mu nebrání startovat na obou ME. Již dnes je jisté, že o tento duoble se pokusí Vendula Frintová.

 

V kategorii žen to bude stejně napínavé. Zelenková, Vodičková, Šupinová, Jiroušková či snad Nováková? Ale dosti spekulací. Koncem května bude známa konečná nominace, o které jistě budeme informovat.

 

Aby náš přehled byl úplný ME v K23 se uskuteční v chorvatské Rijece 8.července. Nominačním závodem pro tuto kategorii je opět Brno. Jistotu účasti má pouze Vendula Frintová. Z mužů budou nominování  tři závodníci a z kategorie žen dvě. I pro K23 zůstává v záloze jedna divoká karta z Portorože při umístění do 8.místa.  

 

V letošním roce se ETU začíná vracet k týmovým soutěžím. Evropský šampionát družstev je naplánován  jednak pro seniory, juniory ale poprvé v historii i pro K23 a tento krok ze strany ETU hodnotí Jiří Seidl velmi kladně.  

 

Popřejme našim reprezentantům ničím nerušenou přípravu a doufejme, že ME v roce 2006 se bude hodnotit slovy úspěšné.

 

Bude si Filip Ospalý radovat na ME stejně jako na SP v Hamburku v loňském roce?

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 311x

Komentáře

renata berková Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně