Milda Bayer hodnotí Kepák JM ligu 2009

22.06.2009 -
Závodem v Moravských Budějovicích 21.6.2009 skončila první polovina letošního ročníku. A tak mi dovolte pohled závodníka a stálého účastníka na tento velmi oblíbený triatlonový seriál.
Máme za sebou tři závody ze šesti pořádaných, z toho první triatlon. Závodu v Blansku, nepřálo počasí a rekonstrukce vodní nádrže stanovila již dopředu závod v duatlonu, a tak účast 42 závodníků,nebylo to pravé ořechové.

Druhý závod tradičně pořádaný SK AXIOM OrBiTt, v čele s Honzou Havlíčkem, byl zárukou kvality jak po stránce organizační tak i co do hodnoty startovního pole. Bohužel i tady sehrálo svoji roli počasí, teplota vody těsně pod hranicí 14 C nedovolila pořadatelům nadržené startovní pole čítající na 70 účastníků pustit do vody, a tak se znovu konal duatlon.

Všichni se těšili na neděli 21.6. na závod do M. Budějovic. A tam to již to pravé ořechové bylo. Celkem 75 účastníku a počasí tentokrát umožnilo, konání všech vypsaných kategorií od dětí až po elite.

Pořadatelé správně hlavní závod rozdělili do dvou vln, poněvadž se plave v bazénu, a přes moje obavy vše proběhlo v naprostém pořádku, jak po stránce regulérnosti tak i sportovní.

Bohužel i tady musel pořadatel zvolit náhradní trat kola z důvodu rekonstrukce vozovky. Závod hodnotím jak z hlediska sportovního tak i organizačního velmi pozitivně.

Skvělé zázemí závodníkům, teplá sprcha, kvalitní oběd, vyhlášení, prostě vše super. Rád se sem budu vracet.

Seriál je na Moravě velmi populární , o čem svědčí účast takových borců jako jsou Míra Podborský, Michal Urbánek, Franta Kubínek, Zbyněk a Vláda Pospíchalovi, Roman Dlabaja,Tomáš Bednář , Lukáš Slatinský a mnoho dalších.

Je výborným doplněním závodům pořádaným v Čechách.Také  kulisa je na úrovni, zásluhou diváků ale i komentátorů a stále více oblíbeného fotografa Leoše Klementa, který je všude tam ,kde je třeba.Včetně výborné časomíry a výsledků v podání štábu Jirky Jelínka.

Těm všem patří velké uznání a poděkování.Věřím že i druhá polovina se vydaří a vše vyvrcholí posledním závodem v Jedovnicích, 16.8.2009.

 Zdraví Milda Bayer
Hodnocení:
Přečteno 569x

Komentáře

Franta Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně