Kvůli ledové vodě byl Žďárský triatlon změněn na duatlon

15.06.2009 -
Kdo se těšil na triatlon do Ždáru, musel být po příjezdu zklamán. Teplota voda na Velkém Dářku klesla pod 14 st. Celsia a pořadatele museli být nuceni triatlon změnit na duatlon. V závodě zvítězil František Kubínek.
Žďárský triatlon je zařazen do populární Kepák triatlonové ligy a těší se velkému zájmu obyčejných smrtelníků.

Závod se pro letošek z Pilské nádrže přesunul z důvodu rozkopané silnice na Velké Dářko. Změna to byla příjemná, neboť všude kolem jsou krásné lesy a na trati kola čekal na závodníků zbrusu nový asfalt.

Na pořadatelích i na závodnicích bylo vidět zklamávání, že plaveckou část nahradí úvodní 5km běh.  Někteří to nesli velice nelibě, ale pravidla hovoří jasně a závod se tak uskutečnil na tratích 5-22-2,5. Pořadatelé doufají, že k této nucené změně došlo v historii Žďárského triatlonu naposledy.

Na startu panovala velice uvolněná atmosféra a přenesla se i do samotného závodu. Po výstřelu se nikdo z adeptů na pódium nechtěl starat o tempo.

Kdo by čekal aktivitu od Kubínka, největšího favorita závodu, musel být zklamán. Aby se nevyklusávalo, tak o tempo se staral autor těchto řádku Lukáš Slatinský, občas mu na špici vypomohl Zbyněk Pospíchal, který však měl k tomuto kroku další důvod. Pyšnil se novými závodními boty a nechtěl si je umazat od bláta :-)

Po úvodním  5-ti kilometrovém běhu a po bleskurychlém depu se na špici závodu usadila čtveřice závodníků Kubínek, Hirt, Zbyněk Pospíchal a Slatinský. Po 5 kilometrech byli dojeti Vladímírem Pospíchalem a Michalem Urbánkem.  Za nimi se vykrystalizovaly další cyklistické balíky. Opět si velice aktivně počínal vynikající cyklista Lukáš Hirt a sympaticky i Zbyněk Pospíchal. Jejich cyklistická forma před ME K23, které se uskuteční v sobotu, je parádní.

V posledním mírném stoupání nastoupil Lukáš Hirt do úniku. Jeho nástup zachytil s bravurou Zbyněk Pospíchal a s menším zaváháním i Kubínek. Slatinský a Vláďou Posíchalem dojeli do depa s nepatrným odstupem.  

Kubínek na závěrečný běh vybíhal jako první a v cíli si doběhl pro vítězství. Za jeho zády se odehrával souboj o druhé místo mezi Hirtem a Z. Pospíchalem. Úspěšnější byl nakonec prvně jmenovaný. Jako čtvrtý dokončil Slatinský a pátý překvapivě Michal Urbánek.

Na startu žen byla pouze osmička závodnic a způsobem start cíl zvítězila závodnice EKOL týmu Vykoukalová Simona před Nepejchalovou Ivanou a Haluzovou Veronikou.

Výsledky zde


start závodu


Čelo závodu vbíhá do depa, v pozadí rozbouřená hladina Velkého Dářka


Lukáš Hirt, František Kubínek a Zbyněk Pospíchal


1.Kubímek, 2.Hirt, 3.Pospíchal

Hodnocení:
Přečteno 602x

Komentáře

Kubínek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně