Netradiční nominace na ME. Plavecký a běžecký test!

19.12.2007 -
Na stránkách ČSTT se objevila informace o nominaci na ME 2008. Letos nebude vypsán nominační závod, ale provede se kontrolní test 1500m + 10km a na základě něj se určí sestava pro ME. Co si o tom myslí sami závodníci se dozvíte uvnitř článku.
Koordinátoři měli letos obtížní úkol. Jak nejspravedlivěji určit nominaci na ME, které se uskuteční v Lisabonu a poněkud v netradičním termínu 10.-11.května.

Na svazových stránkách se objevila následující informace (link zde)
Vrcholem přípravného období bude kontrolně – nominační závod pro ME v olympijském triatlonu, které se koná ve dnech 10. – 11. května 2008 v Lisabonu. Kontrolně – nominační závod bude vypsán pro kategorie elite a K23 ve formě plavecko – běžeckého duatlonu /1,5 – 10/. Pořadatelsky se závodu ujmou Pardubice /50m bazén, rychlá rovinatá běžecká trať/.

Nás zajímalo, jak se reprezentantům zamlouvá tento netradiční model, a jak se jim bude vyhovovat? Zde je první várka názorů.

Petr Bureš


Dobře si uvědomuji, že bohužel není moc jiná možnost, neboť ME je dost brzo a u nás může v tuto dobu ještě mrznout a sněžit. Přesto tento model moc neuznávám, neboť jen málo vypoví o skutečných výkonech podávaných v olympijském triatlonu. Spousta lidí zvládne supr sólo desítku, ale po kole se sotva rozběhnou. No a plavání v bazénu má k triatlonovému závodu také velmi daleko. Chybí hák, cit pro místo na startu, plavání v neoprenu a přechod na kolo.

Přes všechny tyto výhrady si ale myslím, že skutečně dobrý triatlonista by měl umět zaplavat výborně v bazénu a i sólo zaběhnout. Tento model je však stejný pro všechny, kteří se chtějí nominovat a tudíž i spravedlivý. Myslím si ale, že konečné slovo o nominaci by měl mít seniorský koordinátor, který by měl nominaci doladit, aby náhodou nepřijel třeba" Kuba Fichtl dal dám 2 -3minuty ve vodě, pak průměrně odběhne a pojede nakonec plavec na ME."

Bohužel se musím sám pravdě podívat do očí a přiznat si, že v bazénu na tom nejsem zrovna dvakrát dobře, takže plavecká příprava na tento závod, pokud to zdraví dovolí, mi snad jen prospěje a na běhu musím také pořádně zapracovat, jestli chci závodit aspoň s lepším průměrem Evropy. Prostě když nevylezu, tak nemám na ME co dělat, což si ovšem myslím i o "neběžcích".

Popravdě mám i tajného favorita, kterému tento model vyloženě nahrává do karet. Své šance na nominaci moc nepřeháním, protože si uvědomuji, že v bazénu můžu na 1500 metrů dostat pořádný zásek, který budu na stejně připravené běžce jen těžko stahovat. Dopředu nic nezdávám a určitě se budu snažit pořádně připravit, ale favority na tuhle nominaci mám jiné. Nominace je tedy dle mého názoru triatlonově nevypovídající, ale velmi spravedlivá. Každý má stejné podmínky a může se na to připravit.


Filip Ospalý


Já se tohoto závodu nezúčastním, protože nominaci mám jistou. Je jasné, že nebylo možné v našich podmínkách udělat před ME klasicky triatlon. Takže byly tři varianty
- nominace od stolu
- plavecko - běžecký duatlon
- "triatlon" s tím, ze by se plavalo v bazénu, pak by byla třeba hodina
pauza a pak teprve kolo+běh.

Je jasné, ze každá varianta má své výhody i nevýhody a především své zastance i odpůrce. Těžko by se našla jedna, která bude vyhovovat všem...


Přemek Švarc


Dle mého názoru je to naprostá hovadina. Dělat nominační závod na olympijský triatlon, který trvá 100minut na plavecko-běžeckém duatlonu, který je trváním trochu jinde. Nemluvě o tom, že v olympijském triatlonu rozhoduje do značné míry plavání ve skupině a na volné vodě a přechod na kolo, který při odděleném sledu těchto dvou disciplýn a konání v  bazénu...Ale J.Seidl a pan Formánek to tak vymysleli a poprat se s klíčem budou muset oni. Snad se pochlapí a na závod neodjedou nějací běžci, kteří skončí v poli poražených.... Nehledě na to, že závod Mistrovství Evropy do 23let se koná až 6.a 7. ZÁŘÍ a MS je až na konci června, tak nevím proč dělat nominaci nyní!

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Netradiční nominace na ME – Jak to vidí eTriatlon.cz
Přečteno 818x

Komentáře

idea Reagovat
Kamil Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně