Na výkony ženské reprezentace je a bude spoleh

18.12.2007 -
POHLED REDAKCE
Nejen že ženy letos ovládly anketu sportovec roku ČR, ale i v triatlonu se můžeme spolehnout na jejich výkony. Budiž loňské ME, kdy přivezly medaili ze závodů družstev nebo letošní rytířské výkony Radky Vodičkové.
Radka Vodičková je kapitola sama o sobě. Minulý týden zveřejnil koordinátor reprezentace Jiří Seidl tabulkové hodnocení českých reprezentantů. A kdo myslíte, že se umístil na prvním místě? Ano, Radka Vodičková. Předstihla i naši mužskou jedničku Filipa Ospalého. Více zde

I z letošního MS, které si jela Radka podle jejích slov pouze užít, dovezla nejlepší výkon z kategorie ELITE, kdo by to byl před sezónou tipoval.

A opět pouze Radka dokázala v roce 2007 přivést z vrcholných seniorských akcí jedinou medaili. Bylo to na ME v duatlonu, kdy skončila stříbrná. Pokud ji vydrží zdraví a odhodlání pro triatlon, raději se netroufáme odhadovat, kde jsou její meze...

Co se týče absolutního vrcholu, myšleno olympiády v Pekingu, odcestuje česká výprava s největší pravděpodobností ve složení s převahou žen. Dlouholetou stálici a letošní vítězku EP  Lenku Zemanovou doprovodí na startovní molo stále velmi perspektivní Vendula Frintová. V mužích se bude rvát za české barvy zřejmě osamocený Ospalý. Jen připomínáme, že na minulém olympijském závodě v Aténách, měly ženy převahu 3:2.

Na ironmanských tratích se rovněž začíná blýskat na zajímavé časy. Z mužské špičky je schopen závodit s těmi nejlepšími pouze Petr Vabroušek a Martin Matula, když mu zdraví dovolí.

Mezi ženami nezapomínejme na Terezu Macel a Gabrielu Loskotovou. Útok na Havaj včera vyhlásila i Lucie Zelenková. Na její výkony se můžeme obzvláště s radostí těšit, neboť již v roce 2006 předvedla, že Ironman ji náramně sedí a otevírá se jí zajímavá budoucnost. A neopomínejme ani Evu Novákovu.

Sečteno podtrženo, i když dívčí základna nemůže co do počtu konkurovat té chlapecké v posledních sezónách se na výkony českých reprezentantek můžeme spolehnout a troufáme si tvrdit, že tomu bude i nadále. Převládá zde kvalita nad kvantitou, což je velmi pozitivní zjištění.

Někdo může namítnou, že absolutní světová ženská špička je stále v nedohlednu, ale ve stávajících českých podmínkách jsou dosažené výsledky takřka malým zázrakem.


Vodičková Radka


Fritnová Vendula


Zemanová Lenka


Jiroušková Jana


Macel Tereza


Loskotová Gabriela


Zelenková Lucie


Nováková Eva

Hodnocení:
Přečteno 832x

Komentáře

Voda je navic hezka baba! Reagovat
Přání úspěchu Reagovat
Zeny? Reagovat
Re: Zeny? Reagovat
Re: Re: Zeny? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně