Další reprezentanti se ohlíží za svými výkony na MS

4.09.2007 -
AKTUALIZOVÁNO O ROZHOVOR S LENKOU ZEMANOVOU
Své dojmy z MS nám svěřili další reprezentanti Radka Vodičková, František Kubínek, Hanka Kolářová, Kateřina Dudková a Lenka Zemanová. Všichni se shodují, že MS je závod, který se jede úplně nadoraz od začátku do cíle. Na taktizování není čas a drobné zaváhání stojí několik cenných příček.
Chyby v přípavě ji zhatily sen

LENKA ZEMANOVÁ - ELITE ženy, 41.místo

Jak jsi spokojena se svým výkonem na MS?

S výkonem spokojená nejsem. Udělala se několik chyb v přípravě i těsně před závodem. Za některé nesu plnou odpovědnost, za některé ne.

Prodala jsi v závodě maximum?
Rozhodně jsem nepředvedla maximum, ve vodě bohužel ani standart.

Jak by jsi ohodnotila své disciplíny?
Pokud se mám vyjádřit akademickým jazykem:
Plavaní - nepřipuštěno k obhajobě...
Kolo - během zkoušky neprokázala znalost v oboru a kvalitu znalostí...
Běh - schváleno s výhradami, doporučujeme přepracovat dle možností...
Bylo to hustý, hodnotí Vodičková

RADKA VODIČKOVÁ – ELITE ženy, 37.místo

Před odjezdem mi trenér „naplánoval“ umístění mezi 30. místem (pokud zajedu vynikající závod bez chyb, který mi skvěle sedne…) a 50. místem (když mi to moc nesedne nebo udělám nějaké větší chyby)... 37. místo přesně odpovídá mému pocitu – závod a výsledek dobrý, ale ne výborný.

Jedním problémem podle mne bylo, že jsme většinu čtvrtka strávili sezením v autě a do soboty se mi nepodařilo úplně vyplavit únavu z nohou. A taky už asi nemám tu formu, jako v červnu a červenci, už jsem trochu vyždímaná – dokážu dobře zaplavat nebo třeba dobře odběhnout běžecký závod, ale víc než dvouhodinová zátěž nadoraz už se tělu trochu zajídá.
 
Bylo to „hustý“. Plavala jsem totální hranu a se ztrátou myslím 1:19 na nějakou nabušenou plavkyni na čele jsem spokojená. Už proto, že jsem si po bitkách musela dvakrát znovu nasazovat stržené brýle.

Kolo byla taky pěkná divočina, buď se jelo hodně rychle souvisle, když jsme měly pocit, že nás zezadu dojíždí další balík s několika skvělými běžkyněmi (mimo jiné vítězka z OH 2004 Kate Allen, Vendy Frintová, Lenka Zemanová atp…) nebo se zase střídaly nástupy, když chtěly lepší cyklistky roztrhat náš balík…V depu jsem pak měla pocit, že snad ani nevyběhnu, ale nakonec jsem i přes totálně zatuhlé nohy na vítěznou Fernandes neztratila zase tak moc, jak se mi to zdálo pocitově.

 


Letošní předvedené maximum

HANKA KOLÁŘOVÁ - juniorka, 46.místo

Se svým výsledkem jsem spokojená, nikdy jsem nejela tak kvalitní závod na tak vysoké úrovni, a proto jsem ráda že jsem neskončila úplně na konci startovního pole.Trochu ale lituji momentu, kdy jsem se v první skupině ocitla na konci balíku a nezachytila nástup, i tak by to ale můj výkon nijak výrazně neovlivnilo.Letos to bylo maximum co jsem mohla předvést a doufám, že mi získané zkušenosti pomohou v nadcházející sezóně. Určitě mám co vylepšovat

 


Franta Kubínek načasoval skvěle formu

FRANTIŠEK KUBÍNEK – junior, 21.místo

Svůj výsledek považuji za svůj zatím nejlepší. Musím říct,že jsme s trenérem načasovali formu úplně přesně, a tak jsem v závodě mohl podat maximum.

Plavání v neoprenu už mi neděla takový problém jako dřív, a tak jsem rád,že jsem měl z vody 17.nejlepší čas.

Na kole se nijak moc nezávodilo, a tak jsem se šetřil na běh. A v běhu jsem na sebe a svoji letošní ne moc vydařenou běžeckou sezónu podal maximum.


Už ví jaké to je, když se 70 holek mlátí ve vodě

KATEŘINA DUDKOVÁ - juniorka, 48místo

Spokojena se svým výkonem  nejsem, když už to být na mistrovství světa je pro mě životní úspěch, ale i tak moje představa je jedna věc a realita pak druhá.

Po ME v Kodani jsem si říkala,že hloub si sáhnout nemůžu, ale to byl velký omyl.Nejenže to pro mě bylo náročný fyzicky,ale hodně vyčerpávající i psychicky. Ale nemůžu říci, že bych si doběh po modrém koberečku neužila.

Na startu jsem trochu zaspala, ale plavání podle mě bylo dobré, a to i přesto že poprvé jsem zažila 70holek mlátit se ve vodě. Cyklistická část byla pro mě náročnější,.Nevim proč, ale na kole jsem se necítila ve své kůži.Možná je to tím, že ještě doteď mi nejde závodit v zimě, ale pro každého to bylo stejné a říkat si kdyby bylo teplo jelo by se mi lépe a udržela bych se v tom prvním balíku, to je samé coby kdyby!!

A běh?Podle mého už jsem to měla jen v hlavičce.Po prvním kole jsem se rozběhla, doběhla dvě holčiny před sebou, ale jak rychle jsem je sběhla, tak rychle mi zase utekly.Ale pocit, který jsem měla, když jsem proběhla cílovou bránou byl k nezaplacení.Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Ospalý je po MS zlomen. Toužil konečně uspět
Přečteno 729x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně