V Hamburku jde do tuhého! O víkendu se zde koná MS

30.08.2007 -
O víkendu se německém Hamburku koná MS v olympijském triatlonu, ke kterému všichni triatlonisté planety upírají zrak. Každý chce podat na závodě roku ten nejlepší výkon dočká se česká výprava, která odcestovala v početném složení, medailového úspěchu?
Nejžhavějším želískem v ohni z české výpravy je Filip Ospalý. Na jaře měl prvotřídní běžeckou formu a po odpočinkové pauze na začátku prázdnin se opět pustil plnou parou vpřed do tréninku. Trať v Hamburku mu nesmírně sedí a před sezónou si pochvaloval i termín. Na kole se dají očekávat početné nástupy. Vždyť jde o MS a každý se bude chtít předvést. Pokud se Filip dostane na začátku běhu do svého tempa, je pro něj reálná i první pětka. Ale sám touží po medaili a nebojí se to říci nahlas.

Druhým reprezentantem je Martin Krňávek. Ještě před týdnem figuroval na čekací listině,ale usmálo se na něj štěstí a do dějiště MS nakonec odcestuje. Na jeho formě se podepsalo zranění z Kitzbühelu, a proto nemůžeme od něj očekávat oslnivé výkony.

V kategorii žen má česká reprezentace čtyři závodnice. Lenka Zemanová má raději náročnější tratě, ale na MS speciálně ladila. Vendula Fritová se po jarním zranění dala do pořádku na MČR rázně ukázala v jaké špičkové formě je. U ní bude platit s jakou ztrátou vyplave a kolik sil ušetří na kole. Pokud by přijel do depa velký balík, tak svojí běžeckou výkonností může atakovat přední pozice.

Největší překvapení sezóny Radka Vodičková, nastupuje na start natěšená a uvolněná. Závodnice, která spadá ještě do K23 nemá co ztratit a letos už několikrát mile překvapila.

Janu Jirouškovou nezastihl konec prázdnin v dobré formě. Sama přiznala, že závodů už má poměrně dost a na její výkonnosti je to již znát. Ještě před týdnem, podobně jako Krňávek, nevěděla zda na MS odcestuje, ale v závodě jistě nechá duši.

Dodejme, že závod mužů je na programu v neděli a závod žen v sobotu.

Doveze Švarc medaili?
V K23 bude na nejvyšší příčky útočit Přemek Švarc. Vloni si z MS přivezl 5.místo a letos by si rád polepšil. Před startem prohlásil, že v závodě bude rozhodovat každá vteřinka. Své soupeře má přečtené a startovka je nesmírně vyrovnaná. Vyjde mu útok na medaili? Přemka doprovodí na start i Jaroslav Pejsar. V ženách K23 nemá česká reprezentace zastoupení.

Junioři, které závod podobně jako K23 čeká již v pátek, odcestovali ve složení - Kubínek, Tomášek. Prvně jmenovaný bude chtít ukázat na co opravdu má. A lepší srovnání než na MS nenajde. Je to jeho poslední šance v juniorské reprezentačním dresu.  Mezi juniorky nastoupí na start trio Lhotová, Kolářová a Dudková. 


Právě v Hamburku dokázal  Ospalý v roce 2005 vyhrát SP


Martin Krňávek, ME2006


Lenka Radová


Vendula Frintová


Jana Jiroušková


Radka Vodičková


Hodnocení:
Přečteno 549x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně