Hodnocení českých juniorů tak trochu jinak

6.07.2007 -
Milan Dudek, trenér a otec juniorky Kateřiny Dudkové, se zúčastnil jako doprovod juniorské výpravy na ME. Otevřeně a bez servítek hodnotí výkon českých juniorských reprezentantů. V rozhovoru se dozvíte mnoho informací ze zákulisí ME v Kodani.
Jak hodnotíte vystoupení českách juniorů a juniorek? a konkrétně vaši dcery a svěřenkyně Katky Dudkové?
Nejdříve k té první části otázky.V žádném případě bych žádného reprezentanta  nezatracoval a nemyslím si že ztrácejí na tzv.Evropu. Naopak bych rád ocenil  všechny závodníky za jejich přístup,ale nejvíce oceňuji Radka Roupce za jeho pojetí závodu,ačkoliv měl defekt a koordinátorem mu bylo řečeno ať to zabalí, tak neposlechl,vyměnil si kolo a dojel.Před tímto já osobně smekám a takovéto bojovníky potřebujeme.Na druhou část otázky odpovídám takto.Po plavecké části jsem byl velice spokojen,ale až po závodě jsem mohl hodnotit i kolo a běh.Při samotném závodě jsem nevěděl co se děje na kole,protože z mého pohledu nejela tak jak umí.Po samotné závodě jsem se od ní dozvěděl,že nemohla nohy rozhýbat jak je měla zmrzlé. Parkrát si nastoupila že je prokrví ale nešlo to,prý je vůbec necítila a to jí prý hodně zlomilo.( kdyby byla starší a zabalila tak jak někteří,tak by to bylo v pořádku ale jelikož do dělá pro radost a vždycky chce především porazit sama sebe tak dokončila)Navíc prý v depu udělala školáckou chybu že si nedala správné převody na rozjetí.Co se týče štafet,byl průběh obdobný jak v předchozí den.

Ztrácí junioři a juniorky kontakt s těmi nejlepšími v Evropě? V čem nejvíce?
Ztrácejí především zkušenosti,protože většina juniorů má za sebou zkušenosti jak ze SP tak z EP TT.Stačí se podívat do výsledků kde tito závodníci sbírají zkušenosti. Ale kde musí určitě zapracovat a to všichni tak to je běh.Tam určitě jsou velké rezervy.

Jaký máte názor na juniorskou špičku? Vydří extrémní tréninkové dávky i nadále nebo za pár let o nich už vůbec neuslyšíme?
Co to je extrémní dávka?Já si myslím že všichni ,,vedoucí, koordinátoři a další funkcionáři" chtějí jen výsledky, ale nevidí samotného závodníka. A proto většina závodníků končí.

Jak byl závod zajištěn, a jak bylo postaráno o závodníky?
Ze strany pořadatelů bylo určitě pár nedostatků ( uplavali bóje,opožděný start o 30min,ve štafetách někteří junioři jezdili v háku s elitou ) ale co se týče bezpečnosti tak ta byla určitě 100% ČS výprava se dle mého snažila postarat dle svých možností,ale jazyková nevybavenost koordinátora se mi zdá jako velice špatné rozhodnutí svazu.Tuto slabinu se nám snažili napravit samotní závodníci,především Hanka Kolářová,bez které bychom se asi ani neubytovali.

Máte nějakou zajímavou příhodu či vás něco velice překvapilo?

To co mě překvapilo jsem již řekl a to je rozhodnutí koordinátora, aby Radek vzdal.To jsem prostě nepochopil.A další pro někoho možná nedůležité,že závodníci museli okamžitě po doběhnutí posledního závodníka v Elitě odjed.Takže neměli možnost zhlédnou slavnostní vyhlášení či závěrečný ohňostroj.


Chtěl by jste se ještě k něčemu vyjádřit?
Ano mám otázku,ale bohužel na ní neznám odpověď.Proč museli junioři být již v neděli v Poděbradech.Odjezd do Kodaně byl naplánován velice dobře vzhledem k cestě a následnému odpočinku ale ty dva dny předem? jen peníze z rozpočtu nic víc.


česká juniorská výprava na ME v Kodani. Zleva Roupec, Tomášek, Kubínek, jun. koordinátor Jaroslav Formánek, doktorka Bílá, Dudková, Kolářová, Lhotová

 


Radek Roupec s Lukášem Tomáškem při závodě družstev.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
ME - výsledkový servis + česká fotoreportáž
Přečteno 610x

Komentáře

zabalit Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně