Reprezentace jde do boje o medaile

27.06.2007 -
O víkendu se v Dánsku uskuteční ME na olympijských distancích. Největší aspirant na medailové pozice je Filip Ospalý a Lenka Zemanová. Přinášíme stručné představení všech reprezentantů a dozvíte se jejich předzávodní ambice.
Filip Ospalý
O jeho ambicích netřeba mluvit. Jednoznačně medaile!!! Jiný výsledek bude pro něj zklamáním. Po domluvě se svým plaveckým trenérem vyřadili z letošní zimní přípravy druhou plaveckou jednotku a na jeho výkonech se to projevilo pozitivně.

Výkonnostně se dokázal posunout na běhu a na jaře si přepsal řadu osobních rekordů. Sezónu odstartoval druhým místem v Lisabonu a poté vítězstvím v Madridu. Před týdnem mu však chyběla na běhu jiskra a je otázkou zda to byl pokles formy nebo jen špatný den?

Jeho největší zbraní je finiš a rovinaté tratě, kde se očekávají doslova chrtí závody, jsou pro Filipa jako stvořeny. Do karet mu bude hrát i jeho oblíbené chladné počasí.


archív, ME 2001 Karlovy Vary


Martin Krňávek
Vloni ve francouzském Autunu zastínil svého oddílového kolegu a 4.místem zachránil českou výpravu od propadáku. Umí se skvěle připravit na vrchol sezóny, ovšem letos ho v přípravě zabrzdily astmatické problémy a potřebná rychlost na běhu mu stále chybí. Svědčí mu obtížnější profily, ale při dobré konstelaci hvězd je první desítka reálná.


ME 2006


Přemysl Švarc
Svoji premiéru na ME elite si odbyl vloni, ale na start tehdy nastupoval s virózou. „Plány pro letošek nejsou moc smělé, je pro mě super pocit, že už tam budu, takže můžu jen překvapit. Osobně bych byl do 25.místa opravdu spokojený. Ale uvidíme, každopádně bych rád porazil Michala a Honzu a přiblížil se na záda Krňošovi :-),“  prozrazuje své ambice před startem.

A jak se cítí před závodem? „Plavání mi teď nějak nesedí a to ještě poplaveme v neoprenech, který já opravdu nemusím, takže těžko říct, jestli vylezu ve předu. Kolo mi zatím stále jde a běh už je mnohem lepší. Ale je to triatlon, takže musí vyjít vše včetně depa“


vpravo Přemek Švarc


Michal Kumstát
Nováček a velké překvapení v reprezentačním výběru. Všechny příjemně zaskočil svým výkonem na nominačním závodě v Táboře, kde dokázal prodat svoji tréninkovou morálku a poctivost.

Není tolik ostřílený ze zahraničních závodu jako Přemysl Švarc či Jan Čelůstka a na ME jede spíše na zkušenou, ale nechejme se překvapit...

Jan Čelůstka
Loňskou sezónu strávil s Honzou Řehulou v Austrálii a v Koreji. Pro letošek si vytyčil cíl odcestovat na ME a podařilo se.

V zimě neváhal odcestovat na dvou měsíční soustředění do Austrálie, kde položil kvalitní objemový a rychlostní základ.

Po plavecké disciplíně nebude chybět mezi nejlepšími, ale na nejrychlejší běžce zatím nemá výkonnost. Dejme Honzovi dva až tři roky a třeba  to bude právě on, kdo ponese otěže české reprezentace po Ospalém.

Na SP v Madridu se letos blýskl 28.místem a první dvacítka by byla pro něj skvělým umístěním.


Vendula Frintová
V zimě se snažila zapracovat na plavecké výkonnosti, ale na jaře ji trénink rozhodil zraněný kotník, který si přivezla ze SP v Lisabonu. Vše je již v pořádku, ale odhadovat umístění je velkou loterií. Do karet ji může hrát fakt, že se nejspíše poplave v neoprenech. Bude záležet s jakou ztrátou vyplave na nejlepší a zda se na kole octne v balíku, který bude chtít spolupracovat a dojet čelo závodu.


Lenka Zemanová
“Po zlepšení mého fyzického stavu způsobeného otřesem mozku na SP v Des Moines jsem začala opět trénovat a výkonnost se rychle dostává tam, kde byla, což mě velmi potěšilo. Doufám, že můj výkon tímto výpadkem neutrpí.

Myslím si, že umístění kolem 10. místa je sice plán smělý, ale reálný. Vzhledem k zhmožděným krčním svalům se stále trochu peru s plaveckou technikou, ale pocity i časy se lepší každým dnem. Kolo i běh vypadají docela slušně:-),“ říká otevřeně. 


Jana Jiroušková
„Chtěla bych se umístit do 20.místa, záležet bude na tom jak se poplave a také jestli v neoprenech nebo bez. Jelikož se v Dánsku jedna o rovinatý závod v cyklistické části, tak předpokládám, že se 1.a 2. balík sjede a rozhodne běh.

V plaváni a na kole se cítím dobře, tréninkové časy na běhu ukazují, že by to také nemělo být špatné, ale to je pro mě vždy trochu
"neznámá" takže na výsledek si budu muset počkat do 30.6.,“ říká Jana


Radka Vodičková
Největší výkonnostní růst zaznamenala letos na běhu. „Doufám, že na ME předvedu, na co mám.“

Nejvíce se přes zimu věnovala plavání, ale v Táboře se za nejlepšími plavkyně trochu více opozdila. „Možná se naplavané kilometry projeví až příští rok,“ přeje si.

„Kolo jsem jezdila pouze “údržbu“ kromě pár rychlých tréninků v kopcích. Nejkvalitnější trénink na kole jsem absolvovala na Ekolsuperprestige a na ČP v Táboře a teď na ME v Edinburghu. Snad to bude na rovinatou trať v Kodani stačit.“

Na její umístění bude mít rozhodující výkon ve vodě podobně jako u Venduly Frintové


ME v duatlonu 2007

Eva Nováková
Vloni na ME ve Francii udávala plavecké tempo a dokonce startovní pole roztrhala. Po plavání můžeme od Evy čekat, že se objeví opět v popředí. Ale na běhu ji chybí na evropskou špičku potřebná rychlost.

Nyní má v nohách ME v dlouhém triatlonu a je otázkou zda to její výkon poznamená či nikoliv. 

Hodnocení:
Přečteno 705x

Komentáře

Aspoň někde pravda Reagovat
Re: Aspoň někde pravda Reagovat
Vendy Reagovat
Re: Vendy Reagovat
Re: Re: Vendy Reagovat
Re: Re: Vendy Reagovat
Samí vysokoškoláci -:) Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně