Ironman na mě udělal dojem

21.10.2006 -
Roman Kašpar, s triatlonem začal zhruba před měsícem a už se vydal na Havaj. Ano, sice jen jako divák, ale s tím cílem, že i on by se tam chtěl jednou podívat a závodit.
Jméno : Roman Kašpar
Věk : 24 let
Bydliště : Hulín
Škola : SPŠ Otrokovice(studenti pravidelně pomáhají při pořádání dlouhého triatlonu v otrokovicích – Moraviaman). A to byl zřejmě zlom. Narazil zde na Jaromíra Zapletala, který taky brouzdí po triatlonových závodech. A je to on, který ho seznámil s Peťou Vabrouškem. Takže bude zřejmě pod dohledem a třeba už příští sezónu bude nějaký článek věnovaný jeho výkonům, takže se nechme překvapit.

Proč jsi odletěl na Havaj? Nezávodíš, ale "doprovázíš" Peťu Vabrouška...To není zrovna moc obvyklé :-)
Na Havaj jsem odletěl jako divák, fotograf a turista.

Jak se ti Havaj jeví? Vetšina lidí, co tam je, jsou tam poněkolikáté....Můžeš nám Havaj popsat z tvého pohledu?
Havaj na mě udělala velmi příjemný dojem. Není tu žádný spěch, stres, jen pohoda, slunce, pláže a hodně závodníků, připravující se na závod. Už jen to počasí, když jsi představím, že doma chodí v zimním a já taky jen v tričku a kraťasách. Celá tá atmosféra se nedá ani popsat, je to prostě Havaj.

Jak tam trávíš svůj volny čas? Kde bydlíš?
Bydlím s Janou a Pavlem Candrovými a Jakubem Chmelíčkem. Petr nás pravidelně navštěvuje a stará se o nás (hlavně o mě a Jakuba). Volný čas trávím návštěvou u bazénu, který je doplněn výřivkou. Jezdím s klukama na tréninky jako divák, nebo si jdu s nimi zaplavat - vždy mi uplavou :-( Mám tu i kolo, takže jezdím. Jednou jsem uzavřel velmi špatnou sázku jménem McDonald. Šlapal jsem v největším horku do prudkého kopce, nikde žádný stín, žádný vítr a když jsem dorazil k cíli, tak byl "mekáč" zavřený !! Ponaučení z toho je - v autě držet pusu a neříkat " tady bych dojel v pohodě na kole raz-dva."

Jak bude pro tebe vypadat den závodu?
Při závodu budu fungovat jako fotograf a dle požadavků hlásit mezičasy. Doufám, že při závodu nasajiatmosféru Ironmana.

Jak se ti jeví přípravy na závod?
Moje přípravy jsou jen : nabít baterie, do batohu připravit jídlo a hlavně pití. Jako dopravní prostředek bude sloužit kolo, které už čeká na výjezd. Jinak přípravy tu probíhají v plném proudu, dolaďují se už jen detaily.

Potkal ses už s někým, kdo je nejen u triatlonové veřejnosti znám? Můžeš se s něčím pochlubit?
Asi jsem potkal více světových triatlonistů, ale ještě je 100% nepoznávám. Včera jsem například viděl běžet bez bot po cestě Farise.

Kdy ty konečně rozjedeš svou triatlonovou kariéru...Kolo uz máš:-), inspiraci ze závodu budeš mít po víkendu taky za sebou...A přímo tu nejvetší...hm? Jeden triatlon máš dokonce v červnu přímo pod nosem...Co ti brání:-)?
S triatlonem jsem začal před měsícem. Začínám jezdit na kole (kolo mám přímo od Petra - záruka kvality), trochu běhat a po Havaji začínám plavat pod odborným dozorem. S postupem času bych chtěl trénovat víc, ale vše zaleží na volném času. Inspirace je tady veliká. Okoukám tady veškerou techniku jak plaveckou, tak jízdu na kole i běh a pak uplatním ve své triatlonové kariéře. První závod bych chtěl absolvovat příští rok, spíš nějaký krátký triatlon i když možná bych to mohl zkusit na Moraviamanu v Otrokovicích. No a pak za dva roky Havaj:-). Co v tom brání ? Snad jen moje fyzická kondice. Závodně jsem dělal gaučink, ležink a jako vytrvalec vydržím spát i přes 12 hodin. Což mohou potvrdit moji spolubydlící.

Čemu by ses chtěl v budoucnu věnovat?
Rád bych se věnoval informatice, jako mému zaměstnání a dál spolupracoval s Petrem Vabrouškem.

Nebo je tvá cesta na Havaj spojena ještě s něčím jiným?
Moje cesta je spojena se závodem Ironman Havaj, jako poznání závodu a tak trochu jako dovolená. 

Je něco, o čem můžeš říct, že už tě teď nadtchlo, co si třeba v sobě odneseš?
Nadchlo mě tady hodně věcí. Nejvíc mě překvapilo zemětřesení. Zažít zemětřesení o síle 6,6 - to se málo kdy podaří. Bylo to v době, kdy jsem už jen tak polehával na posteli. Byl jsem jak na rodeu, postel se mnou skákala ze strany na stranu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Nejvíc se ale těším na závod, pro který jsem tady přijel a pevně věřím, že to bude to, co mě nadtchne na celý život. 

Hodnocení:
Přečteno 518x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár