Ospalý přehodnocuje svoji premiéru na ironmanských tratích

15.11.2012 -
Filip Ospalý znovu zvážil svoji premiéru na ironmanských tratích a prozatím svoji premiéru odkládá na druhou polovinu sezóny 2013. Ale i nad tímto termínem visí otazník. Čtenářům objasňuje, proč změnil své rozhodnutí.

Filipe, jak si užíváš odpočinkové období? Jaká je náplň tvých dnů?
Odpočinkového období si užívám, jak jen můžu. I když letos poprvé to nebylo odpočinkové období s velkým O, tzn. pro mě úplně bez sportu. Poslední závod jsem vyhrál v polovině září. Kdybych zachoval model z minulých let, měl bych za letošek najeto málo kilometrů na kole a to se neslučuje se startem na dlouhých tratích. Takže hned po zářijové EKOLSUPEPRESTIGE jsem sice přešel do módu odpočinek, ale letos to pro mě znamenalo dva až tři cyklistické tréninky týdně. Samozřejmě nízká intenzita, ale pod 90km jsem nejezdil. Postupně jsem k cyklistickému tréninku přidal tréninky v posilovně a v těchto dnech přidávám i plavecké a běžecké tréninky. Takže by se dalo říct, že už trénuji vše:))))

Začal jsi již trénovat? Případně kdy chystáš ostrý start přípravy?
Takže odpověď na tuto otázku je, že jsem letos trénovat nepřestal, ale ostrý tréninkový start mám naplánovaný až na začátek ledna. Do té doby trénuji podle chuti, času a počasí. Zatím to vychází, že se hýbu aspoň chvíli každý všední den, kdy jsou děti ve školce:)

Máš již v plánu soustředění v teple? Kam letos vyrazíš?

Na soustředění v přípravě na nadcházející sezónu se nechystám. Tedy zatím. Doufám, že se bude dát kvalitně připravit i v domácích podmínkách. Ale kdyby náhodou doma moc mrzlo nebo sněžilo, tak Las Playitas na Fuerteventuře to jistí:)

Na konci sezóny jsi sdělil, že se již nad tvou kariérou stahují mračna a že cítíš, že sblíží konec tvé kariéry? Jak ještě dlouho budeš usilovat být stále mezi nejlepšími? Přemýšlel jsi o tom?
Rád bych vydržel mezi elitou co nejdéle. Ale bude záležet na každé další sezóně, zda se pustím do přípravy na tu nadcházející. Letos jsem z 12 startů proměnil 7 ve vítězství. Sezóna byla úspěšná a můžu se v klidu připravit na rok 2013. Pracovní nabídky nebyly tak lukrativní, abych přestal s profesionálním sportem.

Termínovka závodů série Ironman je již známá pro rok 2013. Pro jaký závod ses rozhodl?
Bohužel čtenáře zklamu, ale nevybral jsem si žádný. Ano, v polovině roku jsem byl rozhodnut startovat na přelomu června a července 2013 na závodě Ironman, ale v první polovině září jsem toto rozhodnutí změnil. Článek na www.etriatlon.cz byl bombastický, proto se tímto všem čtenářům omlouvám. První polovina sezóny je z větší části naplánovaná a dal jsem přednost závodům a distancím, které znám. Zda budu v druhé půlce sezóny 2013 absolvovat závod na dlouhých tratích záleží na výsledcích v první půlce sezóny. Zatímco rozdíl v přípravě na krátké a střední tratě je minimální, rozdíl v přípravě na střední a dlouhé tratě je obrovský. U mě bude záležet na zimní a jarní tréninkové aktivitě,tzn. kolik toho odtrénuji, abych byl schopen se ctí dokončit dlouhý triatlon v druhé půlce sezóny.

Máš již jasno o začátku sezóny, který závodů se před Ironmanem zúčastníš?
Jak jsem psal výše, závody od 28.dubna do 7.července jsou skoro dané a ve větší míře kopírují mé letošní starty v této době.

Tvoje premiéra na Havaji v roce 2013 je pasé?
Ano, ale budu trénovat a závodit tak, abych na tam na startu stál v roce 2014!

Sledoval jsi letošní ročník havajského Ironmana. Co říkáš na nejlepší výkony? Překvapil tě Sebastian Kienle?
Celý přenos jsem nesledoval. Láhev Rulandského šedého z mého oblíbeného vinařství Sonberk jsem dopil v okamžiku, kdy měl Sebastian defekt. Počkal jsem ještě pár minut, abych věděl, jakou bude mít ztrátu a šel spát. Ale hned, jak jsem ráno vstal, jsem se šel podívat na výsledky a zpětně projel
i průběh závodu. Ano, ten závod chci v budoucnu absolvovat, tak poslední roky se o průběh závodu zajímám více než v minulosti. A Sebastian? Nepřekvapil mě. Znám ho ze soustředění, viděl jsem ho ve Vegas, znám jeho styl závodění a výsledky a především znám jeho trenéra, Luboše Bílka. Takže žádný z jejich budoucích úspěchů nebude pro mě překvapením!


Hodnocení:
Přečteno 1218x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera