Klíční kost srostla, a tak Milda Bayer znovu útočí na Havaj

14.08.2012 -
Nesmrtelný Milda Bayer vyhlásil před sezónou útok na havajský slot. První pokus nevyšel úspěšně, neboť místo boje o slot bojoval v JARu se zlomenou klíční kostí. Nyní se pokusí o reparát ve švédském Kalmáru. Jaké jsou jeho ambice před startem?
Jak proběhla rehabilitace po úrazu v na dubnovém Ironmanu v JAR, kdy tě vítr doslova smetl z kola a odnesla to zlomená klíční kost?
Operace se uskutečnila ihned po příjezdu a to 30.4. Dopadla po třech hodinách nad očekávání výborně, mám sešroubovanou klíční kost železem a šesti šrouby. Tedy vše OK až na hroznou bolest po odeznění narkóze. Bolest byla taková, že jsem musel dostat morfium, a to jsem železnák.  Pak to šlo vše velmi rychle. Po propuštění jsem sedl, za týden na trenažér. Z počátku nešlo uběhnout ani 100m. Plavání začalo 20.5 a to cca 100m prsa, první tempo kraula jsem dal koncem května. První závod v běhu 29.5. První triatlon 30.6. v Oseku, samozřejmě poslední z vody ale již podstatné zlepšení. Pak následovala další řada závodů, poslední byl 4.8. ve Ždáru, kde jsem i ve vodě naháněl Martínka, plavání 1,5 km za 30 min je na mě již velmi slušné. Dle lékařů se s takovou rychlostí rehabilitace ještě nesetkali, no ale když má někdo biologický věk necelých 40 tak proč ne.

Proč jsi zvolil jako druhý pokus o havajský slot švédský Kalmár?
Hlavně proto že byl relativně nejpozději, byl jsem přihlášen do Regensburgu, ale termín nešlo ze zdravotních důvodů stihnout, tak mi kamarád převedl přihlášku do Kalmáru.

S kým cestuješ do Švédska a s jakou formu dopravy jste zvolili?

Jedu s bráchou Mírem Vraštilem, a jedeme autem a to do Rostok - odtud trajektem do Trolleborgu a pak dále autem na místo do Kalmáru.

Jaké máš cíle do závodu?

Samozřejmě ty nejvyšší, tedy vyhrát a zajistit slot na Hawai, i když konkurence je veliká, mám tam tři Švédy z toho jednoho , který zde pravidelně vyhrává, jednoho Korejce , dva Japonce , a Amíka, který údajně v roce 2010 vyhrál Hawaii. Chtěl bych zajet čas 11:30, což by bylo velmi dobré, tedy plavat do 1:30, kolo do 6:45 a maraton pod 4:15. Když to dám a přesto prohraji, bude i tak spokojenost, a ušetřeno hodně peněz. Samozřejmě stejné cíle má i Míra, kterému to teď parádně běhá a při jeho dobrém plavání a skvělém kole je jistě velkým adeptem na slot.

Máš nejaké novinky ve vybavení?

První je veliká, maraton poběžím v nových botách a to v Newtonech Distance S, jsou dábělsky rychlé a pohodlné, vřele doporučuji všem triatletům.  Druhá je, že zvolím velmi krátký střih vlasů :-)

Jaké informace máš o tratích?
Plavání v Baltu, a již teď mě děsí teplota vody 17 C, tak již nevím, zda jsem vybral dobře. V JAR byla také strašná zima a vlny. Ihned poprosím Vabrucha o zaslání Kukly a rukavic, ponožek. Kolo skoro rovina, může zase foukat tak tentokrát musím dat pozor !!!

Mildo, sleduješ olympiádu?

Na rozdíl od minulé, kde jsem byl přímo v místě dění sedím u telky a fandím našim. Skvělé holky Vendula super, kluci také dobří, vždyť jen se tam dostat je již velký úspěch.

Držíte palce V Kalmáru.Zdraví MildanHodnocení:
Přečteno 933x

Komentáře

11:30? Reagovat
11:30 Reagovat
Re: 11:30 Reagovat
Re: 11:30 Reagovat
Mildoooo Reagovat
gratulace Reagovat
Havaj Reagovat
Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera