Klíční kost srostla, a tak Milda Bayer znovu útočí na Havaj

14.08.2012 -
Nesmrtelný Milda Bayer vyhlásil před sezónou útok na havajský slot. První pokus nevyšel úspěšně, neboť místo boje o slot bojoval v JARu se zlomenou klíční kostí. Nyní se pokusí o reparát ve švédském Kalmáru. Jaké jsou jeho ambice před startem?
Jak proběhla rehabilitace po úrazu v na dubnovém Ironmanu v JAR, kdy tě vítr doslova smetl z kola a odnesla to zlomená klíční kost?
Operace se uskutečnila ihned po příjezdu a to 30.4. Dopadla po třech hodinách nad očekávání výborně, mám sešroubovanou klíční kost železem a šesti šrouby. Tedy vše OK až na hroznou bolest po odeznění narkóze. Bolest byla taková, že jsem musel dostat morfium, a to jsem železnák.  Pak to šlo vše velmi rychle. Po propuštění jsem sedl, za týden na trenažér. Z počátku nešlo uběhnout ani 100m. Plavání začalo 20.5 a to cca 100m prsa, první tempo kraula jsem dal koncem května. První závod v běhu 29.5. První triatlon 30.6. v Oseku, samozřejmě poslední z vody ale již podstatné zlepšení. Pak následovala další řada závodů, poslední byl 4.8. ve Ždáru, kde jsem i ve vodě naháněl Martínka, plavání 1,5 km za 30 min je na mě již velmi slušné. Dle lékařů se s takovou rychlostí rehabilitace ještě nesetkali, no ale když má někdo biologický věk necelých 40 tak proč ne.

Proč jsi zvolil jako druhý pokus o havajský slot švédský Kalmár?
Hlavně proto že byl relativně nejpozději, byl jsem přihlášen do Regensburgu, ale termín nešlo ze zdravotních důvodů stihnout, tak mi kamarád převedl přihlášku do Kalmáru.

S kým cestuješ do Švédska a s jakou formu dopravy jste zvolili?

Jedu s bráchou Mírem Vraštilem, a jedeme autem a to do Rostok - odtud trajektem do Trolleborgu a pak dále autem na místo do Kalmáru.

Jaké máš cíle do závodu?

Samozřejmě ty nejvyšší, tedy vyhrát a zajistit slot na Hawai, i když konkurence je veliká, mám tam tři Švédy z toho jednoho , který zde pravidelně vyhrává, jednoho Korejce , dva Japonce , a Amíka, který údajně v roce 2010 vyhrál Hawaii. Chtěl bych zajet čas 11:30, což by bylo velmi dobré, tedy plavat do 1:30, kolo do 6:45 a maraton pod 4:15. Když to dám a přesto prohraji, bude i tak spokojenost, a ušetřeno hodně peněz. Samozřejmě stejné cíle má i Míra, kterému to teď parádně běhá a při jeho dobrém plavání a skvělém kole je jistě velkým adeptem na slot.

Máš nejaké novinky ve vybavení?

První je veliká, maraton poběžím v nových botách a to v Newtonech Distance S, jsou dábělsky rychlé a pohodlné, vřele doporučuji všem triatletům.  Druhá je, že zvolím velmi krátký střih vlasů :-)

Jaké informace máš o tratích?
Plavání v Baltu, a již teď mě děsí teplota vody 17 C, tak již nevím, zda jsem vybral dobře. V JAR byla také strašná zima a vlny. Ihned poprosím Vabrucha o zaslání Kukly a rukavic, ponožek. Kolo skoro rovina, může zase foukat tak tentokrát musím dat pozor !!!

Mildo, sleduješ olympiádu?

Na rozdíl od minulé, kde jsem byl přímo v místě dění sedím u telky a fandím našim. Skvělé holky Vendula super, kluci také dobří, vždyť jen se tam dostat je již velký úspěch.

Držíte palce V Kalmáru.Zdraví MildanHodnocení:
Přečteno 940x

Komentáře

11:30? Reagovat
11:30 Reagovat
Re: 11:30 Reagovat
Re: 11:30 Reagovat
Mildoooo Reagovat
gratulace Reagovat
Havaj Reagovat
Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.