Manžel “Pepíno“ si umí závod užít

21.12.2011 -
Pokračujeme v seriálu rozhovorů, ve kterém představujeme manželky za “triatlonovu“ oponou. Nyní představujeme manželku Josefa Svobody známého spíše pod pseudonymem Pepíno. Na naše otázky odpovídala Kateřina s chutí a prozrazuje jaký Pepíno doopravdy je.


Představíš se ve stručnosti čtenářům etriatlonu.cz?

Zdravím všechny tri-atlety,  tri-altetky, stejně tak  i fanoušky a příznivkyně tohoto zajímavého, krásného a náročného sportu.
Jmenuji se Kateřina Svobodová, již jedenáct let je mým životním partnerem Pepa Svoboda alias Pepino. V současném době jsem maminkou na plný úvazek. Starší syn Patrik už sice chodí do 2. třídy, ale mladšímu Tobiáškovi je teprve 23 měsíců. V profesním životě jsem se věnovala marketingu, překladům z němčiny a průvodcovství.

Jakou roli hraje sport a potažmo triatlon ve tvém životě?
Stejně jako Pepino, i já jsem z divokých  vajec. Bez aktivního pohybu si život vůbec neumím představit. Kolo, běh, pěší turistika, spinning, plavání, posilovna, lyžování…. To jsou všechno aktivity, které mě nabíjí, přináší radost a duševní relax. Loni mi Ježíšek Pepino  nadělil pod stromeček  koně Matěje. Začala jsem se tedy věnovat i westernovému jezdectví. Pepí dovede být v dárcích vskutku originální a velkorysý. K druhým společným vánocům mi koupil silniční kolo.  Tak mě namotivoval, že jsem začala jezdit doma na válci. V 6 ráno jsem chodila s triatlonisty do Podolí na plavecké tréninky a dodržovala i běžecký tréninkový plán. Pak jsem odjela 2 malé hobby závody, zranila si koleno, otěhotněla….

Jak si momentálně užíváš roli maminky na plný úvazek
Plnými doušky!!  Temperament, veselou a dobrodružnou povahu zdědili hoši po tatínkovi. Být máma je krásné, zároveň však dost náročné. S Patrikem jsme se nevyspali do jeho 3 let, byl dost neduživé děťátko. Se svou hyperaktivitou mě i v 8,5 letech dokáže pořádně zaměstnat. Tobiáš je sladké kulaťoučké batole s velkou chutí k jídlu a životu. Všude se dostane, utíkat umí náramně rychle. Se spaním je to horší. Za poslední rok trpíme značným spánkovým deficitem. Jediné, na co mi teď schází energie i čas je sport.

Vnímáš triatlon jako pozitivní součást tvého života?

Přestože sama nejsem aktivní triatlet,  je toho hodně, za co triatlonu vděčím. Pepino je ten nejlepší partner do života, jakého si umím představit. Od útlého mládí se věnoval sportu potažmo triatlonu a ten z něj udělal chlapa, jaký má být. Díky triatlonu jsem poznala pár opravdových přátel, se kterými se vídáme i mimo sport.  Také jsem poznala pár zajímavých míst kam se pravidelně vracíme. Krásné vzpomínky mám na Malajsii (z Ironmannn Langkawi 2009 jsme si dovezli Tobiáška) , Nice,  Monaco, Elbu  … 
 
Pepíno Svoboda je doslova pojem v českém triatlonu. Jak jste se seznámili? Bylo to originální…

Originální?  Pepí si mě před 11 lety našel na internetu.  Paradoxem bylo, že ve chvíli kdy reagoval na můj inzerát, ten už na seznamu dávno nebyl. Jenže manželova pilná asistentka surfovala na jeho PC  a zůstala tam načtená poslední stránka a s ní i já. Naše první setkání bylo humorné, oba jsme si říkali, že si z nás někdo dělá legraci. Já podezírala kolegy z práce, Pepa kamarády. Naše telefonní čísla se v té době lišila pouze v jediné číslici.. Po 2 měsících mě  Pepíno požádal o ruku a za půl roku byla svatba. Krom jiných hostů nám tam defilovalo asi 30 triatlonistů v dresech. Na nádvoří hradu Karlštejna.

Někdo Pepína označuje jako bohéma, živel atd… Jak bys jej charakterizovala ty?

Mezi triatlonisty toto označení určitě sedí. Umí si závod užít, předem nic moc neřeší, žádný stres. Nad jeho předzávodním stravováním by dietolog Petr Havlíček lomil rukama.. Já ho znám samozřejmě hlavně v osobním, rodinném životě. A dává nám neustále najevo, že já a Patrik s Tobiáškem jsme na prvním místě. U nás doma je veselo rušno, legrace.. Občas jako všude jinde zavládne hustší atmosféra, když je unavený, kluci zlobí.. Jako všude. Pepíno je temperamentní, veselý, občas trochu výbušný, ale i velmi citlivý, ohleduplný a velkorysý.

Jak často si jej doprovázela na závodech? Co se ti honí hlavou, když je tvůj manžel na trati?
Než se nám narodili děti, jezdila jsem s Pepím všude. Pamatuju se, jak jsem běhala po trati Otrokovického ironmana s Patrikem v bříšku měsíc před porodem. Teď jezdím velmi sporadicky, hlavně závody v zahraničí si užíváme většinou bez dětí jako pořádnou dovolenou. V průběhu závodu se snažím zachovat klid a držet palce.  Mám strach z pádu z kola, srážky s autem. Jedna taková se odehrála přímo před mýma očima. Při výběhu na trať srazila v Tálíně vedoucího Martina Matulu babice v bílé Fabii. Proležel snad 3 měsíce v nemocnici. V tropech se obávám kolapsu a přehřátí organismu. 2x Pepino dokončil ironmana na Langkawi :-) v takovém stavu, že jsem se rozbrečela. On se ale rychle oklepe a už si pak dělá ze všeho srandičky. Mě to chvíli trvá.

Jak se s věkem a s méně odtrénovaný kilometry liší rána den po závodě?  
Méně odtrénovaných kilometrů je trefné. Pepí běhá sporadicky a na plavecký trénink se dostane maximálně jednou v týdnu.  To ho musím lákat na lepé plavčice  berounského aqvaparku. Na kole se sice snaží víc, ale počasí letos nebylo moc milosrdné a den má jen 24 hodin… Čím je Pepíno starší, tím to zvládá líp. Zatím. Po dlouhých závodech bolí kolena a šlachy a to nám pak tatínek trochu pokulhává, má velmi zvláštní chutě a strašně prdí :-)

Pepíno je zároveň populární instruktor spinningu, zavítáš někdy na jeho hodiny?
Závítám, jistě. Je to zážitek. Jen je problém kam s oběma ratolestmi. Proto těch společných odjetých hodin moc není, spíš se střídáme. Jeden jede, druhý hlídá.


Hodnocení:
Přečteno 2391x

Komentáře

ideální žena Reagovat
Re: ideální žena Reagovat
Re: Re: ideální žena Reagovat
ideál Reagovat
aquapark Beroun Reagovat
Re: aquapark Beroun Reagovat
Re: Re: aquapark Beroun Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera