Po 15-ti letech plánuje Milda Bayer znovu Havaj

1.12.2011 -
Milda Bayer absolvoval sezónu, kterou nazývá přípravnou na Havaj 2012. Jak hodnotí své výkony na letošních závodech a jaké plány jsou jeho plány na rok 2012?Mildo, jak hodnotíš své výkony v roce 2011?

Sezóna začala tradičně Novoročním půlmaratónem v Tuřanech, pak následovala řada  běžeckých závodů v rámci jihomoravské ligy. Ostrý test vytrvalosti jsem podstoupil v měsíci březnu, a to na maratonu v Bratislavě, čas 3:40:15. Duben byl zaměřen na najíždění km v teple jmenovitě na Makarské v Chorvatsku, společně s týmem našich reprezentantů bikerů. Musím říci, že to bylo velmi vydařené soustředění jak po stránce sportovní tak i společenské

…a jak se ti dařilo v triatlonu ?
Závodil jsem v rámci závodů  jihomoravské triatlonové ligy a v závodech českého poháru v dlouhém triatlonu. V podstatě se dá říci, že kde jsem startoval tak jsem zvítězil, což mi vyneslo i konečné první místo v celkovém hodnocení jak jihomoravské ligy tak i v ČP v kategorii M 60.

Měl jsi nevydařený závod?
Určitě jsem nezvládl poslední závod českého poháru v dlouhém triatlonu ve Žďáru, kde jsem odstoupil v průběhu plavání, a to po rozhodnutí rozhodčích. Plaval jsem v kombinéze, která není povolena v zahraničí, ale u nás je zákaz až od roku 2012. Byli nekompromisní.

Kde ses rozhodl absolvovat kvalifikační závod, případně závody v roce 2012?
Zde je nutno říci, že při vybírání závodu je třeba postupovat velmi rychle, platí, že když kvalifikační závod skončí, tak je již do několika hodin  vyprodán pro příští rok!!! Pak je také nutno volit lokalitu tedy místo konání, Asie, Amerika, Austrálie, Evropa. Z hlediska financí  jsem prvně zvolil Evropu a to  Regensburg, jako druhý jsem vybral závod v Jižní Africe. Finančně to představuje  cca 50 tis. Startovné á 500 eur, doprava, případně letenka, pobyt, strava. Samotný závod  na Havaj pak vyjde cca na 50 tisíc. Tedy pro mě ohromný balík peněz a jelikož jsem letos  hodně investoval do kol, nové silniční i triatlonové, tak budu muset obejít a poprosit podnikatele o pomoc s tím, že jim nabídnu i já nějakou alternativu. Jednoho sponzora jsem již získal a to firmu Inko sport, jde o západoněmeckou firmu ze zastoupením v Brně. Jedná se firmu přes sportovní stravu . Jejím ředitelem je boskovický rodák pan L. Matuška. Jde o velice kvalitní produkty, které jsou nezbytně nutné pro zlepšení  výkonnosti i regenerace.

Trénuješ již na sezónu?
Snažím se tak trochu napůl, týdně je to cca 8-10 hod, z toho 2x jízda na horském kole, 1x trenažér,1x plavání, 2x posilovna, 3x běh, z toho každou sobotu běžecký závod. Nějaké společenské akce, 2x přednáška v Brně pro studenty  na fakultě tělesné výchovy. Hlavní část vzhledem k tomu, že první kvalifikační závod v Africe se jede již 22.4.2012 se přesune na období zimních měsíců, na přípravu v teple nebudou peníze, tak se jízda na kole přesune na trenažér, běh  na běžkách a také na trenažéru. K tomu se musí i přitlačit v objemu plavání.

Jaký čas potřebuješ v kvalifikaci zajet, aby byla šance získat slot na Havaj?
Jak jsem vysledoval z výsledků letošního roku svých potenciálních soupeřů, je nutné zajet kolem 12 hod, mým cílem je atakovat hranici 11:30 hod. Ale čas není podstatný, poněvadž musím kategorii vyhrát, slot je jen jeden!!

Máš ještě po tolika letech závodění nějaké rezervy?
Samozřejmě si vedu jako ostatně většina  sportovců tréninkový deník, který mi umožňuje sledovat každý trénink či závod z pohledu času, tepové frekvence, či watové zátěže a umožňuje srovnání s předchozím rokem.V podstatě - v plavání mírné zlepšení, kolo by mělo být lepší, a to hlavně díky nové technologii a čím dál lepšímu vybavení. Je zde znát i  únava - v přípravě jsem schopen jet na trenažéru hodinově až 225W, v sezoně pak se motám kolem 200W. V běhu sleduji každý rok  - mírný pokles, při měřené desítce na dráze to činí každý rok ztrátu cca 30vteřin, letos nejlépe 46:10.V roce 2009  ,44 min.
Pak samozřejmě každý rok zdravotní prohlídka u sportovního lékaře, včetně krevního rozboru. Z krve se dá hodně odečíst, jak na tom jsem.

Všechny příznivce sportu a podobných aktivit zdraví Milda Bayer


nová výzbroj


archív, Havaj


archív, Havaj


 

Hodnocení:
Přečteno 967x

Komentáře

Hodně štěstí Reagovat
Díky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek