Nedospaný Vabroušek málem vybojoval medaili z ME

24.08.2011 -
Reprezentant Petr Vabroušek sahal o víkendu na bronzovou medaili z ME v dlouhém triatlonu ve Finsku. Nakonec na něj zbylo nepopulární 4.místo. Jak si užívá nového přírůstku do rodiny a jaké jsou jeho plány se dozvíte v exkluzivním rozhovoru.


Jak jsi spokojen se svým výkonem na ME ve Finsku? Co chybělo k tomu, abys získal bronzovou medaili?

S výkonem jsem spokojen maximálně. Slušně jsem zaplaval, na kole jsem se posunul z 25. na 15. příčku a na závěr se mi podařilo udržet tempo běhu stejné (3:44) po celých 30km. K lepšímu umístění chybělo přesně 27 vteřin na bronz a 1:21 na stříbro. Určitá rezerva ještě byla, ale netušil jsem až na cílový stadion, že se borci přede mnou v závěrečných 4km tak zlomili. Chtělo to mít někoho 2-3km před cílem...

O prázdninách jsi absolvoval řadu závodů. Které výkony bys vyzdvihnul? Bude to Slovakman, Oravman nebo ME?
Těžko říct, s výjimkou Bátovec mi vyšly všechny prázdninové závody skvěle. Určitě potěší časy z Otrokovic a Piešťan, to že jsem byl 2 dny po Bigmanovi konkurenceschopný na MČR v krátkém v Jihlavě nebo to, jak se mi podařilo zaskočit slovenské xterráky na Oravamanovi... Vzhledem k očekávanému přírůstku do rodiny jsme letos omezili naše oblíbené prázdninové destinace a byl jsem tak více vidět na závodech doma.

… a ve kterých závodech jsi nepodal výkon podle tvých představ?
Jedině snad zmíněná půlka v Bátovcích, kde jsem nastupoval ne zcela zdráv a po úvodní nevydařené (prokašlané) plavecké části jsem se rozhodl alespoň tréninkově dokončit.

Jak si užíváš nového přírůstku do rodiny Vabroušků?
Absolutně. Sice téměř nestíhám trénovat a moc toho nenaspím, ale mít krásnou a zdravou dceru je mnohem víc, než celá sportovní kariéra i se všemi vítězstvími. Ukázalo se to i na tom ME v dlouhém triatlonu. Před 12 lety, krátce po narození syna Filipa, jsem v Holandsku na ME nedospaný a s tréninkovým deficitem vybojoval v osobáku 8:04:11 stříbro a letos k téže medaili možná chybělo jen víc informací na trati... Psychika dělá v dlouhém triatlonu víc, než si připouštíme!

Máš již jasno o svém závodním plánu do konce sezóny 2011? Plánuješ start na závodě série Ironman a odletíš letos na Havaj?
V sobotu poprvé vyzkouším rakouské IM mistrovství v Podersdorfu a 18.9. vyrazím se synem na krátký výlet do Londýna - jede se tam nová Challenge Henley na IM tratích s výživnou kopcovitou cyklistikou. S oficiálními Ironmany jsem skončil v květnu v Houstonu a tehdejší 9. průběžné místo v PRO rankingu mi zajistilo už 13. účast na Havaji, takže i letos se tam objevím. V listopadu se pak zúčastním ITU MS v dlouhém triatlonu v Las Vegas (stejně jako ME na tratích 3-120-30, ale tady s výživnou cyklistikou na tratích mého oblíbeného Silvermana). Sezonu zakončím na přelomu listopadu a prosince buď v Cozumelu nebo v Busseltonu.

Sleduješ výkony českých reprezentantů. Jak tě překvapila svým výkonem brněnský dvojice Ospalý Krňávek v německém Wiesenbadu?
Samozřejmě sleduji a oba ukazují, že rozhodně nepatří do starého železa! Naopak, dvacet let systematického tréninku a závodění na olympijských tratích je skvěle připravilo na ty půlželezňácké! Myslím, že se v Las Vegas v září máme opět na co těšit!

… a jak hodnotíš zlepšující se výkony Jana Čelůstky a Přemka Švarce v olympijském triatlonu?
Honzu sleduji zblízka od samotného začátku jeho přerodu z plavce v triatleta a příležitostně spolu potrénujeme (vzhledem k jeho častému cestování mimo Zlín už ale minimálně). Přirozeně mu proto fandím maximálně. Přemkovi samozřejmě taky a je skvělé, že budeme moci jejich výkony sledovat za rok v Londýně - věřím, že pokud se jim podaří vyvarovat zranění, už jim to neunikne.

Petr Vabroušek
www.petrvabrousek.eu
www.slstri.cz
www.blue70.cz


Havaj 2010

Hodnocení:
Přečteno 884x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera