Bombarďák Milda Bayer vstupuje do 29. triatlonové sezóny.

17.04.2011 -
Milda Bayer, živoucí legenda českého triatlonu, vstupuje do své 29. triatlonové sezóny. Pochvaluje si zdravotní testy, ale i soustředění se špičkovými bikery v Chorvatsku. Více v rozhovoru.
Mildo, čeká tě 29. triatlonová sezóna.  Je to vůbec možné tak dlouho provádět tak náročný sport jakým je triatlon ?
Sám se sobě divím, jak jsem to tak dlouho vydržel, ale když je zdraví, dobrá parta lidí kolem vás a trochu toho bláznovství …..

Které sny jsi si díky triatlonu splnil ?
Asi všechny a snad i mnohé překonal. Když jsem v roce 1982 začínal, toužil jsem se podívat na Hawai, vrchol všech triatletů – splněno v roce 1997.
Přidal jsem k tomu účast na všech mistrovstvích světa, které je možné absolvovat, olympijský triatlon Avignon 1989, střední triatlon Nice 1994, dlouhý triatlon Frederika 2001, Hawai 1997. Díky triatlonu jsem byl i na olympiádě v Pekingu v roli diváka. Co více si přát ?

Jak vnímají mladší triatlonisté, když je porazíš?
Někteří mi to přejí a obdivují mě. Jiní z toho nejsou příliš nadšeni, čemuž se vůbec nedivím.

Je před začátkem sezóny, co jsi udělal proto, abys předváděl skvělé výkony i v letošním roce ?
Přípravu začínám tradičně začátkem měsíce října, pozvolna, jak říká Armstrong, motor musí běžet pomalu, ale nesmí vyhasnout. Každopádně jsem zvýšil dávky plavání, dvakrát v týdnu, jízda na trenažéru a tradičně účast na brněnském poháru v běhu. V zimě pak přijde na řadu jízda na běžkách, letos mám v nohách cca 300km. K tomu jednou týdně posilovna. Týdně to dá cca 10-12 hodin. Testy potvrdily, že jsem schopen jet jednu hodinu zátěž 230 watů. Zdravotní prohlídka dopadla víc než dobře.

Co příprava v teple? Zařadil si ji do tréninku?
Letos jsem se po dlouhé době zúčastnil soustředění v Chorvatsku. Rád jsem přijal nabídku kamaráda triatlonisty Petra Budiše. Soustředění proběhlo na Makarské, místo Uhrane. Byl jsem součástí fantastického kolektivu cyklistů, hobíků i profesionálních bikerů. Elita nároďáku v čele s Filipem Ebrlem, Markem Rauchflusem, Tomáše P. pod vedením trenéra Jana Slavíčka. Zázemí dokonalé, tým měl mechanika Kubu Nováka, dva skvělé maséry – Romana Fišara a Jirku Krause.
Byl stanoven přesný denní řád, etapy se pohybovaly řádově od 120 km až do 180 km, převážně v horském terénu. Vše zakončeno testem, tj. horskou časovkou na 15 km do výšky 750m nad mořem. Z Makarské k hospodě Konaba. Na to navázal bezprostředně výběh na horu Svatý Jure, 17 km až do výšky 1750 m. Zde nás triatlonisty tj. mě a Petra Budiše zmastil trenér nároďáku Honza Slavíček, který byl i vítězem časovky, mimo Elite. Najel jsem cca 700 km, což spolu s během představovalo 30hod. tréninku.

Jak důležitou roli hraje v tvé přípravě sportovní výživa ?
Velkou – je klíčem k úspěchu. Pokud chci od těla maximum, je nutné mu poskytnout, vše co potřebuje v ideálním složení. A protože vím, jak důležitou roli sportovní výživa v cyklistice a triatlonu hraje, sázím na špičkové produkty. Firma Inkospor mi to vše zajišťuje a věřím, že posune i mou výkonnost.

Mildo, a jak to vypadá s tvým snem ještě jednou se podívat na havajské souostroví?
Letos asi ne, kvalifikační závody v Evropě jsou již dávno vyprodány, možná snad v druhé polovině někde v zámoří, je to otevřené. Hlavní bude účast na závodech českého poháru, jihomoravské ligy, mistrovství republiky, dlouhý triatlon v Piešťanech a v rakouském Podesdorfu.


archív

Hodnocení:
Přečteno 1089x

Komentáře

Pozdrav a přání Reagovat
Dodatek Reagovat
Dabel Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.