Jan Řehula v tréninku stále nepolevuje

8.02.2011 -
V Austrálii, ve svém druhém domově, trénuje Jan Řehula s korejskou reprezentací. Na konci roku prodloužil spolupráci a stále myslí i na své osobní ambice. Závodit a trénovat jej stále baví. Jak se momentálně cítí, se dozvíte v rozhovoru.


Jaké byly úspěchy u korejské reprezentace v roce 2010?

Celý rok se odehrával v duchu hlavního závodu sezóny Asian Games, jež se konaly v polovině listopadu v čínské magapoli Guanzhou. Přípravu jsme zahájili již v polovině prosince v Austrálii. Dva týdny u moře v Nelson Bay, pak dva týdny v Jindabyne 1 000m.n.m. a na závěr 7 týdnů ve Falls Creek 1600m.n.m. Pak bohužel po příjezdu do Koreji koncem února na nás čekalo ještě měsíc a půl mrazivého počasí... V létě jsme trénovali tři týdny na Šumavě a pak 6 týdnů v rakouském Ramsau.

Podmínky měli korejští závodníci více než kvalitní. Jaký z výsledků stojí za zmínku?

28.místo Yung Jang (ženy) na World Championship Series v Seoulu, dále 6.místo HO Min Ho na SP Tongyeong a pak opět Yung Jang, která se předvedla třetím místem na Asian Games ! Min Ho na Asian Games doběhl na 5. a Kim Ju Sok na 6. místě, kdy jim spolehlivě ukázal záda matador Dima Gaag...

Jak vyšla závodní sezóna tobě ?
Po výborném zimním bloku jsem si na tréninkovém závodě v IM70.3 Geelong šlápl na  mořského ježka a pak měl problémy s tréninkem běhu až do červnového operačního zákroku v plzeňské nemocnici. Poté jsem laboroval s lýtkovým svalem. Takže šlo o takovou lehčí sezónu... V září se zase dostal do formy, ale to už mělo zase přednost koučování na Asian Games. Mezi závody s nejhezčí kulisou bych zařadil Half IM v Saalfeldenu, které se koná každoročně v září. 
V Koreji jsi učil na Dong Seoul University,stejně jako Radek Cingálek, co je tam nového ?
Na Dong Seoul jem ukončil pracovní poměr k 28.2. 2011. Bylo toho na mě moc. Na Universitě přestali tolerovat soustředění nároďáku a dalo se to velmi obtížně skloubit.


Kde se právě nacházíš ?
Od 16.ledna jsem ve svém druhém domově v Austrálii ve Falls Creek, kam mě táhnou nádherné terény na běhání. Budu tady s mužským výběrem Korejců do 10.3. a pak se před SP Mooloolaba přesunem buď do Sydney či do Noosy. Koncem března zamíříme zpět do Koreji. Vzhledem k finále World Championship Series v Pekingu  bude příprava probíhat letos spíše v Koreji.

Jaké jsou tvé osobní sportovní cíle v letošním roce ?
Chtěl bych si vynahradit loňskou sezonu a absolvovat relativně více závodů. Rád bych si dal několik závodů 70.3IM v Asii a prvním vrcholem bude O3 závod v Thajsku, který pořádá organizator EMBRUNU. Jestliže v závěru roku nebudu muset na SP do Guatemaly s Korejci celkem rád bych se vydal na MS ITU v dlouhém... Konkrétní kalendář je k nahlédnutí na mých stránkách www.janrehula.com Na stránkách bych chtěl letos pravidelně pracovat a přinášet obsáhlejší reportáže o tratích a zákulisí závodů na kterých se letos ukážu.

Jak se momentálně cítíš ?
...Zdravý a s chutí do tréninku.

Co tě čeká v nejbližší době ?
13.2. si dám na "zapracování" 2XU 2-80-20 triathlon právě zde ve Falls Creek. Tento víkend za mnou zavítal můj kondiční trenér, jež mě chystal na OH Sydney-Radek Valenta. Dáme testy v rámci přechodů:  KOLO. 3x (10km TT s 5min vyjeti)  BĚH 4x (2km s 2min pausou)

Na závěr bych rád popřál všem příznivcům triatlonu hodně chuti do přípravy v r. 2011 a možná
na shledanou na některém z korejských závodů:
květen ITU Asian Cup Seoul
Srpen ITU Asian Cup Incheon
Říjen ITU SP Tongyeong
a momentálně se jedná o červnovém O2 závodě s brutálním převýšením 2000m v Taebaeku.


únorové foto z Austrálie


Honza se svým "synátorem"Hodnocení:
Přečteno 1035x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera