Je to normální? Začínám svou 29. sezónu!!!

20.12.2010 -
Milda Bayer, živoucí legenda českého triatlonu, se připravuje na svou již 29.sezónu. Koho jiného bychom měli požádat o zhodnocení roku 2011 než právě jeho. Řeč přišla i na jeho výkony.Mildo, je konce roku a je čas k bilancování. Jak bys okomentoval své výkony v roce 2010?
Vzhledem k tomu, že se jednalo o sezónu přípravnou na rok 2012 -  s jediným cílem dobře zajet IM Lanzarote. V případě, že to vyjde, tak  uvažovat o Hawaii. Jako každého, tak i mě trápí finance a o tom to bohužel je. Závod na Lanzarote jsem zajel dobře, ale hned po kole bylo jasné, že slot je hodně daleko (přede mnou cca 25 min), tak jsem si závod užil v přímém souboji s Mírou Vraštilem. Blíže jsem tam také poznal Jožku Vrábela, o kterém jsem hodně slyšel z vyprávění a potvrdilo se vše – je to správný chalan, rovný, inteligentní. S ním bych na Titanik určitě šel.

… a své výkony v české kotlině?
Dobře jsem zajel půlku v Olomouci, kde jsem bojoval s Rudou Vilčkem a Pavlem Podešvou, dále mi vyšel i  Krušnoman. Úspěchy byly i v rámci seriálu triatlonové Jihomoravské ligy, kde dále pokračovaly souboje s kamarádem Rudou Vilčkem, které trvají i v rámci běžecké ligy. Zde je normální, že se závodů účastní na 250 běžců, běhu kolem přehrady dokonce 1050. Je jen škoda, že není tolik nadšenců, a to jak z řady závodníků tak i pořadatelů na závody v triatlonu. Snad Michal Kočař a parta kolem něj něco v roce 2011 připraví. Mluví se o kvalitní půlce.

Kdo Ti svými výkony udělal radost v sezóně 2010?
Otázka je jistě myšlena na naše borce, tak samozřejmě Filip Ospalý a Vabruch, který stále drží vysokou úroveň během celého roku. Jsou to opravdu profíci. No a pak samozřejmě Jirka Klíma mistr světa z Havaje, na to že je to opravdu amatér,tak to byl skvělý výsledek,vždyť kolik mistrů světa máme.

Mildo, jak hodnotíš nové vedení ČSTT?
Určitě je dobře, že je tady, a že se ledy hnuly. Složení dává záruku, že to s triatlonem myslí dobře a vědí čeho dosáhnout, tedy vrátit triatlon tam, kde byl a kde já jsem začínal. Tradice k tomu zavazuje. Držím palce a první kroky už tady jsou.

Jak nyní trénuješ?
Příprava už začala. Lékařská prohlídka a testy ve Ždáru dopadly nad očekávání dobře. Začínám již 29. sezónu, což je pořádný kus života, tak sám nevím, zda je to normální.

Teď trénuji tak cca 10-12 hod týdně.
 Pondělí - běžky  2 hod
Úterý - posilovna, plavání
Středa - běžecký trenažér
Čtvrtek - běžky
Pátek -  posilovna, plavání
Sobota  -  běžecký závod
Neděle -  běžky.

Takže motor běží, pomalu, ale šlape v rámci 75 - 80%maxima. Cíle jsou závody v rámci nové termínovky ČP a Clasic cup, (předpokládám sjednocení) a  Jihomoravskou ligu. S tím, že na konci sezóny bych rád absolvoval závod IM v zámoří (Florida, Arizona) Když to nevyjde, zvolím nějaký v Evropě.

Co bys vzkázal svým soupeřům a kamarádům do roku 2011?
Takže bombarďák, přeji všem krásné svátky, veselého Silvestra a v roce 2011 hlavně hodně zdraví. Když bude zdraví, bude vše!!! Makejte, ať to plave, běhá, lítá a těším se na vás.  Určitě něčím překvapím!!!! Nový Harley, imič… Zdraví Milda.


a ať Vám chutná přes svátky :-))))

Hodnocení:
Přečteno 799x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera