Již deset let nepoznal Ospalý porážku na území ČR

6.09.2010 -
Filip Ospalý získal svůj sedmý titul Mistra ČR a na domací scéne je stále neohroženou jedničkou. V rozhovoru poodkrývá jak jej limitovalo nepříjemné zranění, jež si způsobil na ME série IM70.3.

Jak dlouho jsi musel vynechat trénink po nepříjemném pádu v Německu?
Čtyři dny jsem netrénoval vůbec. Pak jsem začal s cyklistikou, která mi nedělala problémy. Plavání se zlepšilo během tří tréninků. Nejhorší byl běžecký trénink, kdy mě naražená žebra limitovala při každém kroku. Zranění jsem utrpěl v neděli 15. srpna a až ve středu 25.srpna jsem absolvoval první běžecký trénink bez bolesti a na základě něho jsem následně odletěl na závod do Chicaga, kde jsem skončil 3.

Jaký je nyní tvůj stav? Limitujete tě zranění při tréninku nebo závodu?
Dnes (6.září) jsem prožil první tréninkový den bez bolesti. Takže předpokládám, že už je vše v pořádku. Do této doby zde byly jisté limity v plavání a při běhu v tréninku. Závodní limity nebyly žádné, protože jsem si před závody bral prášky proti bolesti, které byly účinné.

Jak jsi spokojen se svým vystoupením v posledních dvou závodech?
Jsem spokojen. V Chicagu jsem si upevnil druhou pozici v celkovém pořadí série Life Time Fitness Triathlon Race To The Toyota Cup a v Brně jsem díky vítězství získal svůj sedmý titul na krátkých tratích a dokončil 10. sezónu, kdy jsem nebyl na území ČR poražen českým závodníkem.

Budeš i za rok útočit opět na mistrovský titul ČR?
Záleží na přání sponzorů a kdy, kde a jak budu moct titul získat.

Jaký je tvůj názor na aktuální formát MČR?
Velmi negativní…

Sleduješ výkony Přemka Švarce a Jana Čelůstky v této sezóně? Prozradíš jim recept, jak konečně porazit Filipa Ospalého :-)
Díky internetu sleduji výkony nejen výše zmiňovaných borců…Samozřejmě to jak mě porazit nikomu neřeknu!!!

Jak tvé zranění ovlivnilo tvé závodní plány? Věříš, že může být přínosné?
Naštěstí jsem nemusel žádný závod rušit a vše jde podle plánu, který jsem si stanovil před letošní sezónou. Dva cíle ze tří (titul Mistra ČR, nominace na World Championship Ironman 70.3, Top 3 v Toyota Cup), které jsem si dal, jsem už splnil. Doufám, že v první půlce října splním i ten třetí. Říká se že vše zlé je k něčemu dobré. Asi na tom něco bude:)