Vabrouškova neporazitelnost stále trvá

15.07.2010 -
Petr Vabroušek prodlužuje svoji neporazitelnost na domácích středních tratích. Na Grafimanovi nenašel přemožitele, i když Martin Matula mu velmi šlapal na paty. Nyní je již v USA, kde jej čeká jeden olympijský a poté Ironman v Lake PlacidJak jsi spokojen se svým výkonem Grafimanovi?

S ohledem na to, že v nohách jsem měl Moraviamana a dvojzávod Bigmana (ten navíc rovněž v 33°C), tak určitě spokojen. V absolutním měřítku s plaváním, cyklistika a běh už odrážela aktuální únavu.

Prozradíš, jak se vyvíjela tvoje cesta za vítězstvím?
V plavecké části jsem se cítil jako "ryba ve vodě", což u mě není příliš obvyklé, ale platí to i pro Otrokovice a Bigmana, tak doufám, že půjde o setrvalý stav. Určitě mi hodně pomohl i nový neopren - Helix 2, který je aktuálně mezi neopreny zcela bezkonkurenční! Depem jsem prolétl asi  nejrychleji ze všech. Nicméně na kole jsem se zpočátku nemohl dostat do tempa a v rozbitém úvodním úseku se na mě dotáhl Martin Matula, který po depu ztrácel asi 10 vteřin. Na okruzích už jsem se trochu rozjel, ale Martina jsem až do konce nesetřásl. Vedoucího Tomáše Martínka jsem předjížděl asi na 20. kilometru. Na běh jsem vybíhal těsně před Martinem, ale už v úvodních 4km, vedoucích do centra Olomouce jsem mu utekl něco přes minutu a v domění, že je po všem (ztráta dalších byla kolem 10 minut), jsem přešel na "pohodlný klus". Zhruba v půlce běhu jsem ale zjistil, že se Martin hodně blíží, a musel jsem znovu trochu přitlačit. Dá se ale říci, že to bylo pod kontrolou.

Jak jsi se vyrovnal s tropickém počasím?
Celkem v pohodě. Už jsem to měl zažité z pražského Bigmana. Tady navíc probíhala větší část běhu v parku ve stínu a šlo jen o poloviční distance.

Co je horší pro organismus a pro Petra Vabrouška. Loňská zima na MČR v Teplicích nebo pařák v Olomouci?
Z hlediska závodního výkonu je mi to asi jedno. Umím zajet v zimě i v horku a všichni na startu to mají stejné. S ohledem na pořadatele, doprovod závodníků a diváky si ale vždy přeji slunečné počasí s teplotou 20-28°C. Taky se v takových podmínkách lépe připravují věci v depu a klábosí po závodě.

Líbilo se ti prostředí závodu a úroveň organizace?
Určitě ano. V Nákle jsem byl jednou a to před 25 lety při veslařských závodech (už asi nejsem nejmladší...) a tak jsem se docela těšil - voda byla perfektní. Cyklistika až na úvodních 6km byla uzavřená, bezpečná a rychlá. Běh v parku ve stínu stromů byl také nádherný. Tyto tratě si určitě rád
vyzkouším i příště.

Máš k závodu nějakou konstruktivní připomínku?
Snad by nezaškodila vzhledem k počasí jedna běžecká občerstvovala navíc, pro doprovod, osamocené závodníky a diváky je trochu komplikované se přesunovat mezi depy a samotné cyklistické a běžecké okruhy jsou trochu z ruky. Podobně vedené závody jsou ale běžné i v zahraničí (např. IM Utah). Určitě by se to dalo vymyslet kompaktněji, ale přišli bychom potom asi o kvalitní uzavřenou cyklistiku a okruhy v parku...

Co tě čeká v nejbližších dnech?
Dnes odlétám s rodinou na dovolenou do New Yorku a Lake Placid, hned poté se přesouvám na MS do Německa. V New Yorku si v rámci prohlídky Manhattanu dám s Filipem Ospalým olympijský triatlon (bezhákový) jako přípravu na Ironman v Lake Placid o týden později - na ten a na následné MS bych už chtěl pořádně vyladit a odpočinout. Zbývající program najdete na mých stránkách.

www.petrvabrousek.eu
www.slstri.cz
www.blue70.czHodnocení:
Přečteno 713x

Komentáře

za rok Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera