Vabroušek loupe poslední strupy silničního lišeje a míří do Brazílie

25.05.2010 -
Petra Vabrouška jsme vyzpovídali před odletem na závod série IM v Brazílii. O víkendu se zúčastnil středního triatlonu ve Slovensku a s přehledem zvítězil. V Uplynulém týdnu jej však trápil silniční lišej, ale před odletem hlásí, vše je OK.
Jak jsi spokojen se svým nedělním výkonem na středním triatlonu ve slovenském Čunovu (výsledky naleznete zde)?
S výkonem je maximální spokojenost, cítil jsem se dobře ve všech disciplínách. Byl to hodně příjemný závod. Plavání s neoprenovou čepicí a ponožkami bylo celkem v pohodě, uplaval jen Tomáš Bednář. V další skupince jsem se už pohyboval celkem v poklidu. Cyklistika podél Dunaje byla mimořádně rychlá, udržel mě jen Karol Džalaj a vypracovali jsme si do běhu zcela rozhodující náskok. Na běhu už jsem si to v pohodě pohlídal.

Na začátku sezóny je opět tvoje výkonnost standardní nebo v nějaké disciplíně cítíš větší rezervy?
Tradičně se cítím silnější než kdy dřív a to ve všech disciplínách:-)! To ale neznamená, že rezervy by se nedaly najít - hlavně v plavání.

Nedávno jsi měl nepříjemný pád při závodě v Barceloně? Je vše již OK? Jak jsi dopadl?

Na druhém kilometru cyklistiky v úzkých uličkách ve městě jsem ve výjezdu ze zatáčky trefil výmol a neustál to. Odneslo to přední karbonový Zipp a řidítka. Já jen klasický silniční "road rush". Po 20km s drhnoucí přední brzdou jsem přední brzdu úplně odmontoval - přední osma se akorát vešla do vidlice a závod jsem dojel tréninkově (tuším 40.). Po třech dnech pauzy už jsem zase plaval a teď loupu poslední strupy - takže celkem v pohodě... V Bratislavě mě to nijak nebrzdilo.
 
 Kdy odlétáš na víkendový závod série IM do Brazílie? Budeš opět útočit na pódiové umístění?
Odpovídám z letiště (pozn. red.: pondělí podvečer), jsem na cestě. Určitě bych rád obhájil loňské 3. místo, uvidíme, co na to řeknou soupeři…

Budeš i letos usilovat o repre dres a odcestuješ na MS v dlouhém triatlonu pod hlavičkou ITU?
MS v Německu bych se určitě rád zúčastnil. Před pár lety jsem tam skončil 4. při ME v dlouhém triatlonu, takže na tamní těžkou kopcovitou trať mám docela dobré vzpomínky. Letos ale poprvé po 11 letech asi přijdu o účast na ME, protože ve stejném termínu se koná MČR na tratích Ironmana v Otrokovicích. Na Ironmanským mistrovstvích mám dosud také 100% účast (a úspěšnost), takže to bude velmi těžká volba. Sponzoři mě ale radši uvidí v Otrokovicích.

Filip Ospalý se o víkendu postaví na start svého vůbec prvního závodu na středních tratích v rakouském St.Poltenu, jakou mu předpovídáš budoucnost? Budou mu střední tratě sedět?
Jsem o tom přesvědčen, poloviční tratě mají mnohem blíže ke krátkému triatlonu, než k Ironmanu a Filip má za posledních 20 let natrénováno tolik, že má potenciál být skutečnou hvězdou těchto tratí. Po plavání si bude hlídat první balík a v závěru běhu prodá svou skvělou rychlost.

I když Filip Ospalý nemá vyjetou nominaci na listopadovém MS série IM 70.3 v americkém Clearwateru, které označil za svůj letošní vrchol, tipneš si jeho umístění?

Věřím, že při běhu bude hodně vepředu a bude záležet, jak zvládne horké klima, které tam asi bude i v listopadu panovat – s tím míval v minulosti občas problém. Potenciál na top 10 má!


archív

Hodnocení:
Přečteno 807x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek