Čeká jí náročné rozhodnutí, triatlon nebo běžky?

25.02.2010 -
Aneta Grabmüllerová se nedávno blýskla titulem juniorské mistryně světa v zimním triatlonu. Naplno se věnuje triatlonu a běhu na lyžích, a jak sama prozrazuje, je čím dál tím více náročné skloubit tyto dva sporty.

Aneto, jak se rodilo vítězství na MS v zimním triatlonu?
Závod už od začátku probíhal velice slibně. Trať běhu mi sedla, a tak jsem přiběhla kousek za první Ruskou. Na kole mě trochu stáhla norská závodnice Emilia Moberg, která ale ztratila v depu. Lyže jsem měla výborně připravené a tak jsem náskok ještě o pár vteřin zvýšila.

Připravovala jsi se speciálně na MS? Můžeš být konkrétní?
Přes zimu závodně lyžuji, přesto se ale snažím trénovat i na letní sezónu. Jezdím na trenažéru, běhám i lyžuji a tak speciální příprava ani nebyla třeba. Jen jsem se učila jezdit na horském kole ve sněhu.

Baví tě kombinace běh, MTB a běžky?
Musím přiznat že mě baví mnohem víc než ta letní, je mnohem náročnější, na kole jede každý za své. Škoda jen, že zimní triatlon nepatři mezi olympijské sporty.

Jak často trénuješ s mamkou a tátou?
Přes týden jsem ve škole ve Vimperku a domů se dostanu jen přes víkend, pokud nejsou závody, a tak s rodiči trénuji čím dál tím méně.

Bude u tebe triatlon stále na prvním místě?
Pro letošní sezónu budu preferovat triatlon, ale u lyžích chci stále zůstat a zabojovat příští rok o nominaci na EYOF v Liberci. Bohužel už teď mám problémy skloubit přípravu pro oba sporty a tak se budu muset brzy rozhodnout jen pro jeden.

Jak se ti daří v tréninku na letní sezónu?
Před mistrovstvím světa v Norsku jsem letní přípravu trošku omezila, ale nyní už se soustředím jen na triatlon. Momentálně doháním co jsem zameškala a snažím se naplavat a naběhat co nejvíce to jde.

Cítíš se silnější v běhu a v plavání?
Je teprve únor, první důležitější závody mě čekají až koncem května. Není důležité si nyní dělat ve vodě osobní rekordy, bude důležité jak na tom budu za dva měsíce. Snažím se na tom zapracovat, snad se mi budou vyhýbat zranění a nemoci a budu moci trénink budu v létě zúročit.

Jaké plány máš do sezóny v roce 2010?

Chtěla bych si vyzkoušet několik zahraničních závodů na Evropských pohárech juniorů. Pokusím se o nominaci na Mistrovství Evropy, ale vše bude záležet na zdraví. Doufám, že jsem si všechny zranění už vybrala v loňském roce a letos už se bude dařit. :)


MS v zimním triatlonuHodnocení:
Přečteno 1087x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?
26.8.21Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu
24.8.21Při finálovém závodě Mistrovství světa se čeští triatlonisté pohybovali kolem 30.místa
20.8.21Triathlon Most má potenciál evropského formátu, říká vítěz Jakub Langhammer
18.8.21Je tu Giga-víkend! Gigathlon se vrací do Mělníka