Čeká jí náročné rozhodnutí, triatlon nebo běžky?

25.02.2010 -
Aneta Grabmüllerová se nedávno blýskla titulem juniorské mistryně světa v zimním triatlonu. Naplno se věnuje triatlonu a běhu na lyžích, a jak sama prozrazuje, je čím dál tím více náročné skloubit tyto dva sporty.

Aneto, jak se rodilo vítězství na MS v zimním triatlonu?
Závod už od začátku probíhal velice slibně. Trať běhu mi sedla, a tak jsem přiběhla kousek za první Ruskou. Na kole mě trochu stáhla norská závodnice Emilia Moberg, která ale ztratila v depu. Lyže jsem měla výborně připravené a tak jsem náskok ještě o pár vteřin zvýšila.

Připravovala jsi se speciálně na MS? Můžeš být konkrétní?
Přes zimu závodně lyžuji, přesto se ale snažím trénovat i na letní sezónu. Jezdím na trenažéru, běhám i lyžuji a tak speciální příprava ani nebyla třeba. Jen jsem se učila jezdit na horském kole ve sněhu.

Baví tě kombinace běh, MTB a běžky?
Musím přiznat že mě baví mnohem víc než ta letní, je mnohem náročnější, na kole jede každý za své. Škoda jen, že zimní triatlon nepatři mezi olympijské sporty.

Jak často trénuješ s mamkou a tátou?
Přes týden jsem ve škole ve Vimperku a domů se dostanu jen přes víkend, pokud nejsou závody, a tak s rodiči trénuji čím dál tím méně.

Bude u tebe triatlon stále na prvním místě?
Pro letošní sezónu budu preferovat triatlon, ale u lyžích chci stále zůstat a zabojovat příští rok o nominaci na EYOF v Liberci. Bohužel už teď mám problémy skloubit přípravu pro oba sporty a tak se budu muset brzy rozhodnout jen pro jeden.

Jak se ti daří v tréninku na letní sezónu?
Před mistrovstvím světa v Norsku jsem letní přípravu trošku omezila, ale nyní už se soustředím jen na triatlon. Momentálně doháním co jsem zameškala a snažím se naplavat a naběhat co nejvíce to jde.

Cítíš se silnější v běhu a v plavání?
Je teprve únor, první důležitější závody mě čekají až koncem května. Není důležité si nyní dělat ve vodě osobní rekordy, bude důležité jak na tom budu za dva měsíce. Snažím se na tom zapracovat, snad se mi budou vyhýbat zranění a nemoci a budu moci trénink budu v létě zúročit.

Jaké plány máš do sezóny v roce 2010?

Chtěla bych si vyzkoušet několik zahraničních závodů na Evropských pohárech juniorů. Pokusím se o nominaci na Mistrovství Evropy, ale vše bude záležet na zdraví. Doufám, že jsem si všechny zranění už vybrala v loňském roce a letos už se bude dařit. :)


MS v zimním triatlonuHodnocení:
Přečteno 1136x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek