Snad mě nepřidusí výška a kolo nebude hrabanice, přeje si Erbenová před obhajobou titulu na MS v zimním triatlonu

21.02.2013 -
Helena Erbenová se letos stala vicemistryní Evropy v zimním triatlonu a vyhrála několik domácích závodů. Naposledy ve Vimperku, kde se konal Evropský pohár. Mezinárodní závod byl i mistrovství České republiky a česká reprezentantka se stala domácí šampionkou. Nyní ji čeká vrchol zimní sezony, kterým je Mistrovství světa v italském Cogne.

„Formu snad nemám špatnou, ale uvidím, co se mi podaří udělat se ztuhlými lýtky. Mám je pěkně namožená a ve Vimperku mě pořádně potrápila,“ řekla Erbenová úvodem. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích už v Cogne závodila a ví, že ji nečeká nic jednoduchého.

„Už jsem tam jako lyžařka byla. Nevím přesně, jak je to vysoko, ale když tam nejedeme dopředu, tak musíme opatrně. V takových výškách chybí při dýchání kyslík a člověk se strašně rychle zadýchá, unaví, a pak zákonitě zpomalí. Ale vysoko jsme jeli i loni při Evropě v Carcofore, tak uvidíme,“ pokračovala.

Co se týče svých cílů před závodem, má jasno. „O nějakých ambicích se nedá moc mluvit, protože bude záležet hlavně na trati kola. Pokud by to tam byla nějaká hrabanice, tak moje akcie poklesnou. Ráda bych jela pro medaili, ale nevím, jestli mě tam nepřidusí ta výška. Mám totiž málo červených krvinek. Snad se to neprojeví na štafetě, kde máme medailové šance,“ vysvětlila Erbenová, která uvažuje, že příští zimní sezonu vynechá a pouze si zajede pár závodů.

„Vzhledem k letní sezoně už asi za rok do zimního triatlonu nepůjdu. Kombinace dvou sezon je strašně náročná. Špatně se hledá prostor pro odpočinek. Psychicky odpočívat a při tom najíždět spousty kilometrů je hodně náročné. Teď se mi to dopředu špatně říká, ale možná že bych na jeden dva závody naskočila,“ vysvětlila Erbenová, která se ještě chystá na domácí závod v Jeseníkách, protože by ráda ovládla Český pohár.

Hodnocení:
Přečteno 375x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár