Ultratriatlon byl pro ni výzvou a zvládla ji!

19.01.2010 -
Šárka Kolbová letos okusila dva závody na tratích ultratriatlonu (7,6-360-84,2)km. Tratě pro ni byly novou výzvou a podle jejich slov zkusila štěstí a ono to vyšlo. V rozhovoru více přibližujeme její osobu a trénink.
Na jaký extrémní závod se nyní chystáš? Jaké jsou tvé plány do roku 2010?
Mám nějaké plány, ale nechci o nich předem mluvit.

Co se ti jako první vybaví při vzpomínce na uplynulou sezónu, zřejmě to bude ultratriatlon v Maďarsku, který sklidil na etriatlon.cz (více zde) velký zájem čtenářů nebo se mýlím?
Jsou to dva ultratriatlony, ten druhý byl koncem srpna Slovinsku, čas 28:12. Ten už byl víc o závodění, než ten první v Maďarsku, a docela jsem tím časem překvapila i sama sebe. V každém případě ultratriatlon byl pro mě výzvou. Zkusila jsem to a ono to vyšlo.

A na co bys raději po letošku zapomněla nebo udělala jinak?
Na tuto otázku se dá buď vypočítávat neúspěchy, nebo sklouznout k hlubokomyslným úvahám. Říká se "všechno zlé je pro něco dobré", u toho bych zůstala.

Plánuješ návrat do Maďarska a vyzkoušet si znovu tratě ultratriatlonu?
Návrat do Maďarska, jednoznačně ano. A ne pouze na ultratriatlon, ale třeba také IM v Nagyatátu, kde jsem už byla dvakrát. Maďaři dokáží nejen perfektně zorganizovat závod, ale hlavně atmosféra kolem závodu je fantastická. Je cítit, že si váží výkonu každého závodníka, nejen eliťáků. Vyhlášení probíhá druhý den po závodě, a je bombastické.

Jak vypadá tvůj trénink v tomto období?
Chodím běhat. V zimě naběhám objemy z kterých pak "žiju" celé léto :-)´Totéž platí o plavání. Jednou týdně fitko. Pokud je sníh, tak v neděli běžky. Na kole nejezdím, nemám dostatečné vybavení, sponzory nemám a už i tak je tento sport dost finančně náročný.

Spolupracuješ s nějakým trenérem?
Když jsem přišla do TK Opava, tak mi tréninky psal Jirka Jelínek. Byla to spása, sama bych nedokázala zkombinovat trénink. Teď trénuji živelně, spíše než trénink je to pohyb pro radost. A vlastně ani netuším, jak by měl trénink na ultra vypadat. Ráda bych tady poděkovala Jirkovi Jelínkovi, který má obrovskou zásluhu na tom, že můj pohyb ve vodě, už alespoň vzdáleně připomíná plavání.

Jak předcházíš nemocem a různým zraněním?
Ráda bych předcházela, ale nějak se nedaří. Kolikrát zvažuji jestli se pořádně obléknout a vypotit se klusem nebo rovnou zalézt do postele s hrkem horkého čaje. Jsem alergik astmatik, tak dny kdy je smog nebo ve vzduchu jsou "moje" alergeny, je pohyb taky dost problematický. A když to vypadá, že to zrovna jde, blbě šlápnu do díry a podvrtnu si kotník. Několik dní bez pohybu, mě učí pokoře a vážit si toho, že se můžu hýbat a to jakkoliv, čistě pro radost.

Překvapila tě nějaká událost při sportování v posledních dnech?
:-)) Při sportu mě překvapuje pořád něco. Zima, horko, déšť, sníh, vítr, že to nejde, že to jde ...Tak jo, při jednom výběhu jsem běžela po polní cestě, obíhala jsem přes pole nákladní auto JZDáků, zvuk praskajícího ledu, a já byla do půli lýtek v močůvce. Utěšilo mě jen to, že jsem si zrovna nevzala fungl nové boty. Celkem svižným tempem jsem doběhla domů, abych touto libou vůní zamořila celý barák. No, nejsem takový malý poklad?


Hodnocení:
Přečteno 880x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera