Zdravotní problémy neberou konce

6.01.2010 -
Jaroslav Brynda svádí již řadu let nerovný boj s atopickým ekzémem. Nyní se rozhodl jít velmi trnitou cestou a v rozhovoru přibližuje, o jak komplikovanou léčbu se jedná. Rozhovor vznikal před vánočními svátky.
Jardo, jaký je tvůj aktuální zdravotní stav?
Vzhledem k tomu, že nastalo období (podzim, zima), které je vždy pro moji kůži hodně náročné, tak se kvalita zhoršila. Nastal čas, zapřemýšlet a poradit se co dál. U současné medicíny jsem došel asi na vrchol, kdy došlo k pročištění organismu. Tato část trvala 1 rok. Tento institut už mi není v současné době schopen dále pomoci a tak jsem přistoupil na další léčebnou kůru – imunomodulace. Byl jsem zařazen do programu, který v současné době začínám (prosinec).

Kde se nyní nacházíš?
V současné době se nacházím mimo domov :o). Začínám desetidenním pobytem, kdy se mi snaží probudit imunitní systém (nahodit ho na 100%) pomocí přírodních látek, různých speciálně poupravených částic krve. Jak říká ošetřující lékařka – Vaše imunita se ráda fláká a tak ji nakopneme. Jedná se o nastartování imunitního systému (10 dní) a pak ještě 10 návštěv.

Popíšeš, jak vypadá tvoje léčba? Je to velmi náročné?
Není to nic náročného. Spočívá to v jedné aplikaci za den a sledování reakcí těla na podanou látku. Někdy je to, jak když mne nakopne kůň :o), ale po cca 20 minutách (kdy se vymotám z prostěradla) se začínám pohybovat - belhat a pak i chodit. Pak jde o vnější ošetření kůže několikrát za den – vše velmi čisté a dostupné masti. V kůži se toulá i zlatý stafylokok, ale toho už znám a na něj se musí chytře. Hlavně se nesmí dostat do otevřené rány, jelikož on rád vyvolává hnisající reakce a některým sportovcům ukončil sportovní činnost.

Co je horší fyzická nebo psychická stránka léčby?
Spíše je to náročné psychicky, jelikož se jedná o léčbu dlouhodobou, která nakonec nemusí pomoci i když udělám jak já, tak ošetřovatelé maximum. Jistota výsledku není nikde zaručena a tak musí člověk pouze věřit a čekat. Po fyzické stránce je to docela dobré. Hýbat se mohu. Každopádně do ledna mám mít klid. Pak kontrola a pak se uvidí.

Jak vypadá tvůj denní jídelníček?
Jídelníček je hlavně pestrý. Jedná se o kvalitní stravu, založenou na dlouhodobých poznatcích o stravě a prospěšnosti na organismus. Plno komerčních produktů, kterých jsou plné supermarkety nekonzumuji. Pro většinu lidí je moje strava nepochopitelná, ale já jsem si na ni už zvykl. Za poslední rok jsem organismus vyčistil a mělo to nejen vliv na zdraví, ale také na výkonnost. V minulém roce jsem naplaval za celý rok 80km a přesto jsem plaval lépe než doposud.

Dá se při této alternativní léčbě trénovat?
Trénovat se samozřejmě dá, ale někdy je potřeba trénink omezit a někdy i vysadit. Minulý rok jsem po zahájení detoxikačního procesu nemohl 4 měsíce dělat nic. Letos by to mohlo být lepší, ale s vzhledem k tomu, že přecházím na novou (další) metodu léčby, tak zatím nevím, jak to letos dopadne. Jak jsem zjistil, když je tělo čisté, tak mnohem lépe regeneruje.

Kdy hodláš začít naplno trénovat? Jaké jsou tvé ambice na příští rok?
Trénovat bych rád začal v lednu, nejpozději v únoru, ale vše se bude odvíjet od toho, jak se bude tělo chovat v průběhu nových procedur. Pár tréninků jsem absolvoval už i v listopadu a necítil jsem se úplně špatně. Plavat začnu opět až v dubnu, až roztají ledy. Jak jsem si ověřil, jsem schopný po naplavaných cca 30km plavat první skupinu v dlouhém triatlonu a po 80km jsem schopný plavat 4km v otevřené vodě okolo 50 minut a vyplavat na MČR v dlouhém první. Tajemství mých plaveckých výkonu spočívá v tréninku dle plaveckých trenérů, pod kterými jsem se připravoval při pobytu v Austrálii. Přes zimu se udržuji posilováním s expandery a udržování velkého rozsahu pohybu každodenním strečinkem.

S pozdravem Jarda – www.brynda.net

P.S. vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl jít nestandardní cestou, veškerou péči, preparáty a vše s tím spojené si z velké části hradím ze svého. Pokud by měl někdo dotazy k léčbě, stravě apod., rád odpovím, ale jedině osobně po dohodě. Děkuji. Email: jtri@seznam.cz


Hodnocení:
Přečteno 1042x

Komentáře

again...?? Reagovat
tak neco napiš sám Reagovat
zlatý stafylokok? Reagovat
A hergot... Reagovat
no to me podrz Reagovat
Re: no to me podrz Reagovat
Další spasitel světa Reagovat
Re: Další spasitel světa Reagovat
Díky Reagovat
Re: Díky Reagovat
Re: Re: Díky Reagovat
POZOR Reagovat
Nešikovné vyjádření Reagovat
Re: Nešikovné vyjádření Reagovat
Re: Re: Nešikovné vyjádření Reagovat
Re: Re: Re: Nešikovné vyjádření Reagovat
Re: Re: Nešikovné vyjádření Reagovat
Zaplať aura za diskuse Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera