Prožívá nejhorší sezónu, končit ale nehodlá

25.08.2009 -
Tomáš Bednář prožívá jednu ze svých nejhorších sezón. V tréninku se mu nadmíru daří, ale přijde závod a jeho tělo je bez šťávy a dravosti. Jeho posledním letošním startem je MČR v Teplicích

Tomáši, nejspíše nejsi spokojen s letošními výsledky je tomu tak?
Letošní sezóna mi vůbec nevychází, ráno před závodem vstanu a vůbec se mi do toho nechce. Jsem unavený a bez chuti, chybí mi dravost a "hlad" po výsledku. Myslel jsem, že to zlomím na Slovakmanu nebo na ME, ale bylo to ještě horší. Mým posledním letošním závodem bude MČR v Teplicích, kde bude jediným cílem závod dokončit.

Co se děje s tvým tělem, nemáš natrénováno? Je tělo unavené? Zkoušel jsi hledat příčinu?
Co se děje s mým tělem nevím, natrénováno mám dost i když jsem měl celý březen vynucenou pauzu kvůli nemoci, kterou jsem si dovezl z Malajsie. Od dubna jsem ale již naplno trénoval a splnil vše, co jsem měl v plánu. Unavený jsem bohužel jen při závodě, v tréninku mi to jde nejlíp za posledních 5 let.
Příčinu bych viděl v hlavě a v motivaci na závod. Zatím jsem to s nikým neřešil, myslel jsem, že se z toho nějak dostanu sám, ale po sezóně nejspíš vyhledám odbornou pomoc.

Jaké výkony předvádíš v tréninku, je to úplně jiné kafe než při závodě?
V tréninku se mi daří, vychází mi i tréninkové závody, které jezdím z plné zátěže. Kdybych na závodech jezdil alespoň to co v tréninku, bylo by to daleko lepší, než to co jsem dosud předvedl.

Po závodě v Mělicích jsi svůj výkon konzultoval s dietologem Petrem Havlíčkem, na co přišel a co jsi si odnesl z této komunikace?
Po závodě v Mělicích jsme si volali a hledali příčiny, proč jsem po kole nemohl vyběhnout. Zjistili jsme, že tělo bylo přemineralizované a špatně zareagovalo na chladnější počasí. Teď už znám přibližně poměr minerálů, které mi neuškodí a jejich stav v těle se snažím udržet.

Spolupracuješ nějak blíže právě s Petrem Havlíčkem?

Ohledně výživy zatím s nikým nespolupracuji, jsem takový přírodní typ :-) Ale čím jsem starší, tím hůř tělo spaluje a já letos vůbec nemohl zhubnout. Takže po sezóně si nechám udělat kompletní zdravotní vyšetření a pak uvidím, jak se rozhodnu.

Jaké jsou tvé další závodní plány?
MČR Teplice

Doufám, že tě neodradíte tato sezóna od závodění nebo zvažuješ konec kariéry?

Končit určitě ještě nehodlám, doufám, že jsem si vše špatné vybral už v letošní sezóně a brzy se dostanu na tu úroveň, kde jsem byl dřív. Vše také bude záležet na zdraví, chuti do tréninku a pokud budu mít stejně kvalitní podmínky pro přípravu jako mám nyní. Na závěr bych chtěl poděkovat trenéru Robertu Bočkovi, rodičům, příbuzným, přítelkyni a sponzorům.Velký dík patří také mému zaměstnavateli a mým svěřencům - Míla Pišanová, Marcel Brož, Jan Kolář, Jana Hájková, Martina Navrátilová, Tomáš Hahn - kteří dosahují super výsledků. Sparingovi Pavlu Hotařovi a kamarádům, zejména Pepovi Rendlovi, Michalu Markupovi, Jirkovi Fuxovi a Aleši Havlovi, že mi i v téhle nevydařené sezóně pomáhají a stojí při mně.

Hodnocení:
Přečteno 712x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera