Czechman má do budoucna velký potenciál, věří Tom Petr

2.07.2009 -
Czechman 2009 je již pouhou minulostí, avšak s hlavním organizátorem Tomášem Petrem se ohlížíme za kulisy tohoto stále více populárního závodu. Jak jej hodnotí, a jak se cítil před a během závodu se dozvíte z rozhovoru
Tome, jak ti bylo poslední hodiny před startem? Dá se to vůbec slovy nějak popsat, musel jsi něco řešit na poslední chvíli?
 Stav je to podobný, jako před startem, když závodím. Pouze s tím rozdílem, že tady nemáš zodpovědnost jen za sám sebe, trenéra nebo realizační tým, ale za všechny závodníky a pořadatele. 

Jak ti bylo během závodu, spadly z tebe všechny starosti nebo stres byl ještě ve větších obrátkách?
Výstřelem ze mě určitě stres trošku opadne, ale věcí, které mohou zhatit průběh závodu je stále dost. Já osobně si vždy hodně oddechnu, když se všichni závodníci vrátí v pořádku z cyklistické části.

a jak jsi se cítil po závodě?
….byl jsem hodně moc unavený, hlavně psychicky.

Jak by jsi zhodnotil letošní ročník? Byl jsi překvapen takovou účastí?
Určitě je fantastické, že i u nás je takový zájem o dlouhý triatlon, v každém případě je to příjemné překvapení. Stále jsme si kladli otázku, proč v okolních západoevropských zemích může být na startovní čáře často vyprodaný závod s počtem 500-1500 startujících a u nás se to nedaří?  Po letošním ročníku začínáme věřit, že i u nás je reálné vybudovat větší závod. Vyšší počty závodníků na sebe budou vázat větší pozornost sdělovacích prostředků, sponzorů atd. Za pár let může být i u nás triatlon jinde.

Čemu tento nevídaný úspěch přisuzuješ?
Důvodů proč je CZECHMAN Triatlon úspěšný může být více, ale v každém případě je to i tradice závodu, kterou dlouhých 11 let budoval Jirka Horký.
Přitahovat mohou přírodní tratě, výhodná poloha závodu, zajištění, servis závodníkům, atd.
V našem realizačním týmu je mnoho zkušených závodníků, kteří závodí téměř po celém světě a často řešíme, co je pro závodníky dobré a co ne.

Kde slabé stránky CZECHMANA?
Určitou nevýhodou CZECHMANA je poloha, není tam žádné zázemí, vše je třeba vybudovat na „zelené louce“ a to stojí mnoho úsilí a času.  Prostor depa se nedá donekonečna nafukovat. 250 startujících je asi maximum. Optimální není ani dopravní situace, stále řešíme otázku uzavírky silnic, jelikož to je pro budoucnost závodu velmi důležité. Vesnice, kudy vede trať cyklistiky nechceme úplně odříznout a je to problém.

a kde silné?

Silnou stránkou CZECHMAN Triatlonu je určitě pořadatelský tým, který, jak jsem již říkal, má ve svém středu dost zkušených závodníků, kteří vědí  co je pro závodníky důležité.
 Určitou výhodou mohou být i přírodní tratě.

Jaké máte ambice s tímto závodem do budoucna?
Cílem bylo a je přitáhnout k  triatlonu více zájemců a vybudovat v našem regionu kvalitní závod s tradicí, kde je závodník na prvním místě. V Pardubicích je  triatlon velmi populární (máme tady 19 havajských finisherských triček :-)), ale velký závod chyběl. Ještě máme před sebou dva ročníky, pak se uvidí, jakým směrem se budeme dále ubírat. V případě, že udržíme trend, můžeme uvažovat i o tom, že překročíme hranice republiky, ale to je opravdu ještě předčasné.

Jaké máš letos závodní plány?

Moje osobní závodní plány musely stranou, nebyl jsem schopen to vše zvládat. V současné době se pomalu vracím do tréninku, takže věřím, že ještě koncem sezóny budu ve formě.


ArchívHodnocení:
Přečteno 537x

Komentáře

super závod Reagovat
Jediné to zazení Reagovat
Mezinárodní podnik Reagovat
Re: Mezinárodní podnik Reagovat
Slaba stranka Reagovat
Komunikace Reagovat
Re: Mezinárodní podnik Reagovat
Velmi dobrej zavod Reagovat
Pohodové preteky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera