Triatlonová máma míří na Ironmana do Lake Placid

16.06.2009 -
Jana Candrová zvládá obdivuhodnou kombinaci. Dvě děti a Ironman. V dlouhém triatlonu patří k nejlepším ženám a pravidelně se umisťuje na stupních vítězů. Jak se ji vydařil závod v Mělicích a jaké má plány se dozvíte v rozhovoru

Vrátíme se k tvému poslednímu závodu. Jak jsi spokojená se svým výkonem v Mělicích? Líbil se ti závod?
Myslím, že Mělice byly opravdu výborně připravené, jak po pořadatelské stránce ( Tome díky), tak se tu sešla výborná konkurence a nejpočetnější startovní pole v Čechách. Takže malé minus má jenom počasí, ale můžeme být rádi, že bouřka přišla až na vyhlášení.
Co se týče mého výkonu, tak mám trochu smíšené pocity. Plavání žádný zázrak, běh super a kolo s rezervama. Letos mám nový časovkářský spaciál a zatím se spolu trochu pereme. Navíc jsem v Mělicích poprvé jela na vyšších ráfcích a v kombinaci s větrným počasím to byla docela kličkovaná :o)

 Můžeme znát tvůj týdenní trénink před Mělicemi?
Týden před Mělicemi jsem si zkusila letos první triatlon na olympijských vzdálenostech. V pondělí běh 10km fartlek, úterý běh 6x2 za 7:40 + kolo 30 lehce, středa kolo 55 km(úseky)+ přechod do běhu 5km, čtvrtek plavání 2km, pátek kolo 30 rozjetí + přechod do běhu 2x1 ostře+ 2výklus

Jsi spokojená se svojí letošní formou a výkony v závodech?
Zatím všechny letošní závody byly pouze přípravou na vrchol sezony. Výsledky jsou dobré, ale mohly by být ještě lepší. Pro letošní sezonu chci hlavně zlepšit cyklistickou část. Bohužel to znamená hodně času stráveného mimo domov a s tím mám trochu problém.

Jaké jsou tvé plány pro letošní rok? Zúčastníš se nějakého zahraničního startu?
Zkusím klasický dlouhý triatlon v Otrokovicích a 26.7. mě čeká ironman Lake Placid. V srpnu bych ráda zajela pěkný výsledek na mistrovství Evropy v Praze.

V krátkém triatlonu jsou v ženské kategorii občas napjaté vztahy, jaká panuje mezi nejlepšími závodnice atmosféra v dlouhém triatlonu?
Myslím, že v dlouhém triatlonu je atmosféra daleko přátelštější. Počty holek na startech jsou velmi malé a jsem ráda za každou novou "konkurenci". Na rozdíl od krátkého triatlonu se nemusíme hádat, kdo tahal balík a kdo se jen vezl, nebo kdo, jak koho tahal ve vodě za plavky .... My si spíš fandíme a když je s kým závodit, je to super.

Jak dětičky reagují na to, že mamka je na 5 hodin opustí a vydá se vstříc závodu? Fandí ti během trati?
Naše rodina žije triatlonem celá. Na dlouhé závody jezdíme společně a všichni se moc těšíme. Když závodím, hlídá děti manžel Pavel a zároveň se snaží, dle potřeby mi podat občerstvení a ohlídat časy ostatních holek. Svým způsobem má víc starostí než já. Děti si nejvíc užívají cílovou rovinku a stupně vítězů. Odtud je nikdy nemohu dostat :o)

Budou také po mamimce triatlonovat?
Čtyřletý Tomáš už si nějaké dětské závody zkusil a docela mu to šlo. Rozdává úsměvy na všechny strany, mává a závod si vyloženě užívá, i kdyby byl poslední. Míše budou v srpnu dva roky a zatím na svou závodní premiéru čeká. Jak budou chtít závodit za pár let, nedokážu odhadnout.


archív, IM Havaj
po závodě

Hodnocení:
Přečteno 475x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera