Denně alespoň jeden sáček gumových medvídků

13.02.2009 -
Návrat k závodění bývalého reprezentanta na dlouhých tratích Jaroslava Hýzla vzbudil nebývalý zájem. Jak se mu prozatím daří v tréninku jsme se zeptali právě jeho.

Minulý rozhovor si můžete připomenout zde a pohled do jeho duše naleznete zde

Jak se ti daří v tréninku? Jdeš tvrdě za tvým cílem?
Děkuji za optání, daří se mi dobře, každé ráno když 5.15hod vstávám, zjistím, že jsem celej pohromadě a že dnes zase mohu trénovat :-), po pravdě? Snažím se systematicky připravovat, rána jsou opravdu občas bolestivá, ale v průběhu prvních ranních hodin to opadne a jde se dalšího trénování. jestli jdu tvrdě za svým cílem, to nedokážu sám posoudit, jdu tak, abych došel ve zdraví a relativní pohodě do kvalifikace v Klagenfurtu. Jelikož trénuji rád a tvrdě, tak jdu asi tvrdě :-).

A jak se daří v tréninku tvým svěřencům?
Záleží na tom, kterým, plavcům to jde opravdu dost dobře a daří se. Zrovna když odpovídám, jsem ve vlaku směrem do Chomutova, kde se koná mistrovství ČR dorost v plavání a věřím v medaile, alespoň dvě, tak snad to vyjde. Triatlonové svěřence v podstatě nemám, ukončil jsem trénování triatlonu, mimo jednoho mladíka v Ostravě, který to má v hlavě srovnaný a mám pocit, že ví co chce a zatím to dokazuje. Snad mi ten pocit vydrží dlouho.A pak kamaráda, který by rád absolvoval Ironmana, má na to natrénovaný, ale hlava pořád nevěří, že to tak je a v podstatě se tím trápí. Tak snad letos… .

Jak se si vydařil trénink v lednu? Jaká bude kilomteráž?
Trénink v lednu? :-), dost zajímavý, jelikož na začátku jsem měl“40“, absolvoval jsem několik oslav, držel jsem se, ale i tak životospráva nebyla ideální, tím pádem ani tréninky, do toho dělám zkoušky a zápočty, píšu seminární práce, studuji totiž prvním ročníkem dálkově management sportu na UP v Olomouci a k tomu druhák trenérské školy FTVS obor trenérství triatlonu, tak nějak „nestíhám“. Snažím se, ale bolí to, nejen hlavu, ale i tělo.Už se to blíží zase k normálu, jsem rád, že trénink bude nejen jako odreagování, ale i jako radost z pohybu.při tom všem jsem ale měl snahu 2x denně „něco“ udělat. Což se podařilo. Byl jsem i na plaveckých závodech, bojoval jsem za družstvo Přerova a plaval nejen „své“ disciplíny,byl jsem prsař, ale třeba poprvé v životě i 200znak…to bylo  :-), všechno je jednou poprvé, i po třiceti letech plavání.

Jak jsi trénoval plavání?
Plaval jsem v podstatě 5x v týdnu, od 90 do 120minut, 3x plavu se svýma svěřenci, to si  moc užívám, hecují, provokují, ale i pomáhají  :-) a je to super, čímž jim moc děkuji, a dvakrát sám, to je taková moje nuda, ale umím si i to užít.celkem to dělá kolem 30km týdně. 

Využíváš i trenažér nebo cyklistika přijde teprve na řadu?
Trenažér nevyužívám, nikdy jsem to nedělal, poslední mé aktivní roky jsem ale jezdil na spinningovém kole ve fit-klubu, dělal jsem instruktora a jezdil i sám. Líbilo se mi to, tak jsem to zařadil do přípravy i nyní a myslím, že dobrý, i když myslet je h… vědět  :-), tak uvidíme, zatím mi to vyhovuje.

A jak jsi se věnoval prozatím běhu? Jak dlouhé běhy zařazuješ do tréninku?
Běhal jsem 4x v týdnu, zejména objemy, pořád venku, ve sněhu i v těch velkých mrazech, běhání mě teď dost baví.časově se to pohybovalo od 60minut do 12O, podle intenzity, zimy a hloubky sněhu, nebo jeho klouzavosti  :-).

Absolvuješ i intervalové tréninky?
Jestli se dá říct, že interval třeba 20minut je intervalový trénink, tak ano, ale klasický intervalový trénink v lednu nebyl, ať již kvůli povětrnostním podmínkám, nebo se to nehodilo. Ale v únoru už nějaký bude.

Prozradil jsi, že jsi do přípravy zařadil sezení se sportovním psychologem... jak to probíhá? Jaké klady ti to přináší?Sezení, nebo někdy i ležení :-) mívám tak jednou za měsíc, přináší mi to chápání souvislostí věcí, porozumění znakům těla a signálům vlastního vědomí a podvědomí. Jak to probíhá si nechám pro sebe, nezlobte se.

Využíváš například Ganiery či BCAA nebo jsi věrný staré školy tedy rozuměj bez výživových doplňků?
Jsem věrný starý škole, občas si udělám tzv. ionťák,. V podstatě jedu na vodu. Ale nikomu to nedoporučuji. Zapomněl jsem, dávám si denně vitamín C, pomalu se rozpouštějící. Mám na sobě za ty roky odzkoušený, co mi dělá dobře a co ne. Voda v přiměřené míře mi vyhovuje. A mám rád kávu, sice odvodňuje, a já ji mám tak rád  :-). Občas dám i bylinkový čaj, taky dobrý. Jinak denně alespoň jeden sáček gumových bonbonů, ideální  :-) kloubní výživa a když se zadaří, tak malou čokoládku, třeba milenu, nebo pistáciovou deli. Není to sice vzor doplňků výživy, ale v tom se už měnit nebudu, dělám sport pro radost a s chutí, tak se snažím nedát si to vzít. V závodě se to ale nepozná, uvidíte  :-).

 

Hodnocení:
Přečteno 1013x

Komentáře

nesmysly Reagovat
Re: nesmysly Reagovat
Re: nesmysly Reagovat
Re: Re: nesmysly Reagovat
Vse v pracovni době Reagovat
A Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera