Makejte bombarďáci a žijte triatlonem 24 hodin denně

5.01.2009 -
Žijící legenda českého dlouhého triatlonu Milda Bayer hodnotí svůj rok 2008. Od ledna se však stává profíkem a můžeme se těšit, že do své sbírky přidá ještě řadu skvělých umístění.
Mildo, jak se ti daří v tréninku?
Nedávno jsem se znovu narodil, při cestě do práce v 5,30 hod v prudkém sjezdu a za mlhy mě lehce sundala srnka, odneslo to MTB a několik odřenin.Ale jak už píši do PC tak jsem to přežil OK, ale vše mohlo být úplně jinak,asi mě mají nahoře rádi a to je dobře. Jinak hodně běhám týdně cca 50km v sobotu závod v rámci brněnské ligy, kolo 4x týdně MTB, od ledna tvrdě trenažer. Jinak neplavu začnu až od února. Zařazuji také 2x do týdne posilovnu.

A jaké jsou tvé nejbližší plány?
Od ledna jsem profi, přestal jsem pracovat, tak v rámci volného času chci zvýšit dávky, ale nevím jak to zvládne organismus?

Co se ti vybaví když se řekne rok 2008 a triatlon? Jak by si jej zhodnotil?
Co se týče dlouhého, pak stabilní výkony Vabrucha , ale to je kapitola sama pro sebe. Martin Matula super, tipl jsem na něho na Hawaii ,vyšlo to, trochu zklamání od Chmeldy, a od Pavla Kašpárka, tam nevím co se stalo? Míra Vraštil super.
Jen mě mrzí, že dlouhý triatlon se stává doménou, když vynechám repre, skupinou vyvolených lidí, kteří mají finance na to, aby objížděly IM po celém světě,vím je to každého věc, každý ale nemá tu možnost, hlavně s mladých borců se dostat k tak tolik potřebným financím, proto silně zvažuji, že se přidám k této skupině, jsem solventní mladý muž, cha,cha.

Jak se s odstupem času díváš na svůj vyhraný výlet do Pekingu, kam se posunul olympijský triatlon?
Byl to nezapomenutelný zážitek, jeden z největších jak po stránce organizační tak především sportovním.
Po dlouhé době jsem mohl sledovat krátký triatlon jako divák se vším všudy, 60lidí jde do vody 58 jde společně z vody a dojíždí i kolo. Kolo bylo těžké jak profilem tak počasím. Nebylo to tak jak někdo psal, že se jelo na pohodu. Jela se podlaha a můj názor je, že i pro Filipa to bylo na doraz, proto ten menší v uvozovkách výpadek při běhu a tím i v celkovém umístění, to co se dělo pak při běhu bylo neskutečné, někteří borci neměli čas se ani občerstvit aby neztratili kontakt ,a pak ten nástup v závěru, ještě teď mě mrazí.
Jak Filip tak Vendula odvedli maximum a patří jim velký obdiv.

Máš i další zážitek z Pekingu?
Něco podobného se dělo i při závodě MTB , to co předvedl vítěz je neskutečné na 2 km závodu ,už měl 30 vteřin náskoku a jen to demonstrovalo ,že špička ať se jedná o triatlon, MTB, atletiku, plavání a pod. je někde jinde, prostě svět zajímá jen vítěz a od toho se vše odvíjí.

Ale zpět k tvé obdivuhodné kariéře. Dařilo se ti osobně v roce 2008?
Když pominu, že jsem neměl žádný cíl ohledně kvalifikace na Hawaii, tak dopadla dobře, bilance, vyhrál jsem mistrák Otrokovice, i když z hlediska sportovního to byl můj osobní propadák, nejhorší DT v mé 25 leté kariéře. Vyhrál jsem TRIXPERT CUP, v ČP jsem v M 50 obsadil celkové třetí místo v absolutním pořadí pak ze dvou závodů místo 22.
Dobře jsem zajel několik závodů Krušnoman, Lipno, Karlštejn , Ždár, takže v celku spokojenost.

A strádáš již plány na rok 2009?
Termínovku už mám danou jen ladíme nějaké maličkosti, jak jsem již naznačil tak si zřejmě zajedu IM Brazil, IM Vídeň to asi venku, doma pak závody v ČP mistrák Teplice, ME Praha, Nitra, Krušnoman, Mělice no prostě v podstatě celý ČP a vybrané závody, které se nekryjí s pohárem Clasic Cupu.
Plánuji i po letech znovu Samsona v Rakousku/ maraton 260km v Alpách/ K tomu pár běhů v rámci brněnské ligy,Duatlon v Perštejně atd. Takže se asi nudit nebudu.

Kde bereš neustálou chuť do tréninku, a tak pozitivní náladu?
Když je zdraví a dobrá parta, na koho se můžeš při závodě těšit tak to jde samo, bohužel zrovna v mém regionu se parta trhá, měl jsem kolem sebe dobré borce/ Jirka Kubec, Petr Formánek, Karel Kyzlink ,Luboš Grošek atd. škoda pro mě, že to nejsou takoví fanatici jako já, prostě nežijí triatlonem 24 hod denně, můžeš jim něco vytknout? Ale tvrdé jádro zůstává: Petr Budiš, Ruda Vilček, Tomáš Bednář, Andrea D, to jsou lidé na které se mohu spolehnou a jsem s nima, kromě krásné Andrey, neustále v kontaktu. Je i mnoho dalších
na které se moc těším a přeji jim v roce 2009 v osobním i sportovním životě všechna splněná přání . Hlavně hodně zdraví jim osobně i jejim blízkým.

Co by jsi popřál všem závodníkům do nového roku 2009?
Makejte bombarďáci a žijte triatlonem 24 hodin denně jen tak budete nejlepší.


Milda Bayer


archív Havaj

Hodnocení:
Přečteno 1980x

Komentáře

informace Reagovat
Brazilia Reagovat
pozdrav Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.