Doksymana si střihl ve slipech

23.09.2008 -
Hobík s neuvěřitelným zaujetím pro dlouhé triatlonové tratě. To je Petr Pasev. Jeho cyklistická výkonnost patří k těm nejlepším a má ambice zajíždět nejrychlejší čas na kole ze všech startujících.
Jak se cítí Petr Pasev po sezóně 2008? Má tělo zhuntované nebo se již těší na další tréninkovou řeholi?
Letos jsem se šetřil, tělo je v pohodě. A na trénování se vždy těším. Když se trénuje, znamená to, že se nemusí do práce. Brrrrrrrr

Přepokládám, že závody jsi si patřičně užil, který nejvíce?
Bylo nás víc. Klatovský triatlon. Tradiční květnový termín byl změněn na letní. Změna místa plavání-pískovna-parádní, bezhákové a podle mého těžší kolo, běh v lidském prostředí/pole louka les/, hezké zázemí, sprchy. Doporučuji. Stejně tak jako vždy skvělý Krušnolanghammeraspolman .

Jsi známý tím, že máš odolný organizmus, jaký ukrutný double si letos absolvoval? Bylo něco náročnějšího než Krušnoman a Doksyman během dvou dnů?
Po nachcípání jsem přišel o Slovakman plus Železňák na Lipně. Dohnat to pak musel Krušnoman sobota, Doksyman neděle a příšťosobotový Pilman. V Litvínově jsem chtěl zajet rekordní kolo, trumfnul mě Wainer a bráchové Pospíchalové. Ale minuta za nimi/čas kola plus depo/ se počítá. V Doksech, pro dobrý pocit z předešlého dne jsem bušil kolo taky pro nejlepší výsledný mezičas, ale nevyšlo to. Běh zbyl jen jako bonus. Pilman další týden, doufejme že trvale na nové cyklistické trati, rovněž  super. I když přeci jenom s jednou malou kaňkou. Po plavání, které beru vždy jako rozcvičku, si mne dovolil hned na začátku kola předjet Michal Pavel. A na to opravdu nejsem zvyklý. Po chvilkovém přetahování, kdo teda pojede první jsem couvl na pozici pronásledovatele. Z kopce mi ujížděl, vysoké ráfky jsou vysoké ráfky, rovina nastejno a do kopce si dojedu koho chci. Cha cha. A v právě v nejprudším kopci, v půli,  když už mi to na těch 54/23 nejelo, při přecvaknutí  na malý tác mi spadl řetěz. Michal Pavel zmizel v dáli a bylo to. Do dnes jsem to ponížení nepřekousnul. Jinak, pro neznalé, běžecký okruh ve Žďáru paří k těm nejhezčím v Čechách.

Doksymana jsi absolvoval ve slipech, jak se to přihodilo?
V den D, jsem měl jít do práce, nátěr střechy. Ale že pršelo, tak jsem ráno ve fofru sbalil závodní vercajk a uháněl směr k obci Doksy. S malou chybou, že místo cyklistických
kraťasů jsem nabral horní dres navíc. Stíhal jsem vše tip ťop, že  jsem i jen tak tak stihl Rudu Slabu na prezentaci u zaklapujícího Laptopu. Ale stihl. 

Jak se tento nefunkční materiál projevil v závodě?
Slipy neslipy, ty to za mne neodjely.Ale po závodě jsem se musel po dotazu přihlížejících, jestli mne to nebolí, začít zajímat o vnitřní strany svých stehen. Byly krásně do krvava rozedřené. Já to necítil. Jó deštěm rozmočené sedlo dokáže divy. Také byl hezký pozávodní dotaz jednoho pořadatele, že se s kolegyní přeli o to, jestli jedu v plavkách a nebo proč, když vypadám jak profík, jedu ve slipech/to jako profík se mi líbilo/.
 
Máš nějakou ještě jinou zajímavou příhodu z letních závodů?
Že by třeba z Karlštejna? V Berounce teče fantastická voda. U břehů je občas náramně zeleně zbarvená. A pokud se té zeleně, nejlépe při plavání napijete, tak brzy poznáte, co je to ta dyzentérie. Týdenní.
 
Jaké střádáš plány na sezónu 2009?
Pořád se zlepšovat na kole. Chtěl bych jezdit časy absolutní české špičky. A taky začít konečně běhat. Při osobáku na půlmaraton časem1:17 pak to, co předvádím běžecky na závodech je zatím fakt slabé. Ale co můžu chtít, letošních sotva naběhaných 400 kiláků je fakt málo. Tedy plán na sezónu 2009 je- být lepší a lepší.

A nyní trochu odbočíme. Sledoval jsi na triatlonový závod  na olympiádě v Pekingu? Co tomu říkáš?
Koukal. Ale pouze na chlapy. Dvě věci byly bomba. První, jak na kole ti dva kořeni ujeli balíku, nemám rád balíky. A ta druhá, jak v závěru odepisovaný Bevan Docherty z Nového Zélandu kopl před cílem do vrtule a bylo z toho druhé místo.

A jak hodnotíš českou výpravu?
V olympijském triatlonu se neorientuji . Stejně jako v logice, že když Řehula zmáknul jednu olympijskou  medaili, tak ta další je vlastně na spadnutí. A pak mi je opravdu líto Pavla Šimka.

Máš nějaké nové stravovací nebo technické vychytávky?
Mám. Začal jsem jíst Polystyren. Fakt to na to jezdí. Rýžové a podobné nabobtnalé, prý dietní chlebíčky. Úžasné karbohydráty. Dá se toho spousta natlačit do hlavy, dobře stravitelné, glykemický index skvělý, následný sportovní výkon ohromný, stolice ideální.

A technická novinka?
Na tréninkovém kole na mne čekají Power Cranks. Úžasná opičárna, nezávislé kliky, že když netočíte dokola, tak nejedete. Dále zjistíte, že máte rozdílné softwáry na levou a pravou nohu, kdy jedné noze to celkem jde a ta druhá zakopává. No a pokud si myslíte, že při jízdě ze sedla umíte taky točit klikami a mohutně tahat, tak to tedy ani náhodou.
 
Zaujalo tě něco mimořádného ve sportu v poslední době?
To rozhodně. Vyspělost farmaceutického průmyslu na Jamajce


DoksyMan 2008, Petr Pasev si jej přejmenoval na SlipyMan


na obrátce


v cíli byly vnitřní strany stehen rozedřené do krve...


trénink v zimě

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
DOKSYMAN 70,3 TriTOUR
Přečteno 1516x

Komentáře

Cmelak... Reagovat
Power Cranks Reagovat
Re: Power Cranks Reagovat
Re: Power Cranks Reagovat
vyspělost farmaceutického průmyslu na Jamajce Reagovat
......... Reagovat
Krušnoman Reagovat
glykemický index Reagovat
super týden Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.