Wainer triumfoval v Alpách

30.07.2008 -
Jan Wainer předváděl v tréninku skvělé výkony, ale nebyl je dlouho dobu schopen předvést v závodě. Už myslel, že se žádného vítězství nedočká, ale štěstí se nakonec k Honzovi přiklonilo.

Jak jsi spokojen s výkonem na středním triatlonu v Immenstadtu v Alpách?
S vítězstvím a hlavně také s výkonem jsem velmi spokojen. Konečně jsem neměl při závodě žádné problémy a jel tak jak si to představuji. Měl jsem celkově o 5 minut rychlejší čas než v roce 2006 kdy jsem tam byl 2. A ten rozdíl byl především v cyklistické části, z čehož mám velkou radost, protože všechny čtyři předešlé závody jsem ztratil hlavně na kole.

Byla na startu slušná konkurence?
Ze známých německých es tam nebyl nikdo, ale v Německu je dobrých závodníků víc než dost a na takovém závodě není nikdy nouze o kvalitní soupeře.

Jak se rodila cesta za vítěztvím?
Po plavání jsem byl na 6. místě se ztrátou necelých dvou minut na prvního. Na kole jsem se rychle dostal na 3. místo a to osamocen držel celou cyklistiku. Konečně jsem neměl žádné výpadky tempa ani krize. Až 8 km před koncem mě dojel Míra Rybáček. Na kole jsem konečně nic neztratil a vybíhal se ztrátou 1:20 na vedoucí dvojici. Prvních 10km se mi podařilo smazat jen 20, ale pak jsem zariskoval, zrychlil jsem a 3km před cílem jsem se dostal na 1 místo. Tempo v tu chvíli bylo takové, že se mi Stephan Bergerman nestačil ani zachytit a já si mohl opět konečně vychutnat vítěznou cívolou rovinku. Konečně mi to jelo a běželo (21km za 1: 15.01)tak, jak si představuji.
Kromě mě Českou republiku v tomto závodě reprezentovali ještě Míra Rybáček, Eva Nováková a Gábina Loskotová a všichni v závodě patřili k nejlepším. Míra, se kterým v Lounech trénuji, jel svůj první dlouhý triatlon a podal v tak těžkém závodě neskutečný výkon. Ve vodě moc neztratil, zajel fantasticky kolo (2.nej. čas) a běh přežil za 1:28 a vybojoval tak 9.místo a 2. v kat. do 25 let.  (výsledky zde)

Jak jsi spokojen s ostatními výkony v sezóně?
Tak na půl. Na Halfironmanu Austria jsem zas až tak špatně nejel. Čas i ztráta na vítěze by v minulých letech stačilo na umístnění kolem 10-12 místa. Bohužel se sešla tak silná a početná konkurence, že to nestačilo na lepší než 23. místo, což není ostuda ale ani žádný zázrak. No a v Kulmbachu tam mi to ani nejelo ani neběželo. V Teplicích bylo to samé co v Rakousku. Sice kvalitní výkon, ale kluci byli o něco lepši.

Okusíš ještě letos premiéru na ironmanských tratích?
Budu startovat za týden na Lipně. Je to kvalifikační závod na ME ve Francii a já bych ještě alespoň jednou Českou republiku reprezentoval. Zbytek sezony se bude odvíjet podle toho, zda se mi podaří kvalifikovat se.

Po sezóně končíš s profi kariérou... můžeš prozradit své zaměstnání?
Přihlásil jsem se k Policii. V Lounech sehnat dobrou práci není zrovna jednoduché a já nechci dojíždět do Prahy nebo někam jinam. Navíc je to zaměstnání při kterém se dá ještě dál nějak trénovat.

Jak se ti daří v tréninku?
V tréninku se mi daří dobře. A to bylo to nejhorší. V tréninku mi to jezdilo a hlavně běhalo a já to pak nebyl schopen prodat v závodě. I zranění se mi letos vyhýbaly.


Jan Wainer a jeho radost z vítězství


Miroslav Rybáček


V ženách se na druhém umístila Eva Nováková a na šestém Gabriela Loskotová


archív


Hodnocení:
Přečteno 584x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera